Jump to content
daatdraqq

Black Friday 2013

Recommended Posts

Nu-mi vine s? cred c? lumea înc? mai pune botul la o tehnic? de marketing atât de ieftin? ?i josnic? ?i cump?r? pentru 100 ron mai pu?in un lucru de care n-are nevoie, dar e bine totu?i s?-l aib? c? nu ?tie când are nevoie de el ?i e de la reducere.

Iar prostiile alea cu t?ieturile sunt doar pre?urile care au fost umflate treptat în perioada dinaintea Idiot Friday-ului, ca s? aib? de unde s? taie la ce n-au fost în stare s? vând? pe parcurs.

Link to comment
Share on other sites

Wildchild nu cred ca "in perioada dinaintea Idiot Friday-ului" gaseai tu smart TV de 32 sub 1300 de lei ... deci nu cred ca preturile au fost umflate inainte.

Intr-adevar, 1300 de lei este un pret umflat pentru cat valoreaza de fapt un astfel de tv, dar asta nu inseamna ca nu trebuie cumparat cand are un pret care se apropie cat de cat de valoarea lui reala.

Link to comment
Share on other sites

eMag si flanco sunt detinute de acelasi director la fel ca Altex si MediaGalaxy.

<concluzie> Cele de mai sus au aceleasi "oferte"... </concluzie>

Asa e ,dar nu au aceleasi oferte .

Emag e mai jos ca pret .

La flanco e foarte bun Lenovo ala ala 1499. Merita si 2100 cat e fara reducere .

O sa-l iau maine .

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Wildchild nu cred ca "in perioada dinaintea Idiot Friday-ului" gaseai tu smart TV de 32 sub 1300 de lei ... deci nu cred ca preturile au fost umflate inainte.

Intr-adevar, 1300 de lei este un pret umflat pentru cat valoreaza de fapt un astfel de tv, dar asta nu inseamna ca nu trebuie cumparat cand are un pret care se apropie cat de cat de valoarea lui reala.

Ai idee cat castiga un magazin ca Flanco la un produs de 20 milioane? Ma refer la pretul cu care il cumpara el si pretul cu care il vinde. Iti zic eu, maxim, maxim 4 milioane. De ce crezi ca ar fi idioti sa-ti reduca 10 milioane? Ca sa iasa in pierdere? Niciodata o oferta facuta chiar de... magazin(ca sa vezi ce coincidenta) nu va fi in defavoarea magazinului.

Dece nu vad oferta de black friday la un iphone 4/4s sau la un HTC de la 14-15 milioane macar la 11/12 milioane sau un galaxy s3.

Pentru ca se vor cumpara la pret intreg. Nu se baga nici un produs care se vinde 100%

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

La cat se da Startu Black Friday? Sa stiu...

Asta e o enigma . Oficial incepe la ora 0.00 ,neoficial ....anu' trecut m-am uitat la o pisica idioata ,care batea din coada pe emag ,de la 5 dimineata pana pe la 9 cand si-au revenit serverele .

60 % din servere vor cadea ca in fiecare an din cauza traficului,restul de 40 % se vor afla sub DDOS .Domo deja si-o ia inca de acum, idem ca anu' trecut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...