Jump to content
daatdraqq

Black Friday 2013

Recommended Posts

Nividia 710m nu este o placa video pe care sa o poti lua in serios. Da, are 2gb memorie, dar asta nu schimba faptul ca e o placa entry level. Este cu vreo 10% mai rapida decat integratele de pe procesoarele Haswell. Are banda de doar 64 de biti, frecvente modeste, nu te va ajuta prea mult in jocuri.

Pretul laptopului este bunicel, nu se simte ca ar fi avut reducere, dar este un pret bun. Insa placa video cred ca este cea mai slaba componenta din el.

Placa video nu se judeca dupa memorie.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu ce sa spun despre ofertele astea unele chiar sunt exagerate. Vazuse-m mouse la 5 lei de la 30, care dimineata la 7 era stoc epuizat:) Eu cred ca este o smecherie mare in toata chestia asta ,spunand asta ma refer la resigilate sau date in garantie si inlocuite, nush ce sa zic. De ce nu sunt toate produsele la reducere si doar cateva alese. In fine e doar o parere...

Link to comment
Share on other sites

Apropo, mi-am laut si acest telefon, dupa parerea mea, este un pret foarte bun la ce specificatii are.

Utok 470q. Ecran 4.7 inch, Quad Core 1.2 GHz, 1 GB RAM, DUAL SIM...

Smartphone Utok Dual-Sim 470 Q Black - PC Garage

Producatorul nu o sa-ti ofere actualizari si o sa-ti bagi unghia'n pula . Sunt bune chinezariile astea dar nu sunt seriosi cei care le vand . Daca scot o versiune noua a telefonului ,adio actualizari la cel vechi.

Link to comment
Share on other sites

Producatorul nu o sa-ti ofere actualizari si o sa-ti bagi unghia'n pula . Sunt bune chinezariile astea dar nu sunt seriosi cei care le vand . Daca scot o versiune noua a telefonului ,adio actualizari la cel vechi.

Probabil ca ai dreptate, dar oricum il root-ez si bag eu alte ROM-uri, eventual.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca ai dreptate, dar oricum il root-ez si bag eu alte ROM-uri, eventual.

Sa nu vi la defcamp, arunca banii pe toate cacaturile care le gasesti pe net. Sa te vad eu ce suport gasesti tu pe xda pentru besina aia de telefon, si mai ales ce ROM uri o sa ai. Ah, si inca un pont, cu cat e numele mai unknown cu atat e mai putin probabil sa gasesti orice fel de problema ai intampina tu cand iti bagi nasul in el. Ma anunti cand il brickuiesti, poate jucam un airhokey cu el, eventual mi-l dai la schimb pe o bere cu lamaie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...