Jump to content
Zatarra

[RST] Facebook clickjacking

Recommended Posts

Nu prea e RST power dar cel modificat de mine sa spunem ca s-ar incadra cat de cat.

Nu e mult dar tot e ceva :)

Contributia mea?

Diferenta dintre asta:

Facebook "click-jacking" demo (Original source - All credits go to those guys :))

Si asta:

RSTforums "click-jacking" demo (Nu comentati codul deoarece nu prea le am cu HTML sau CSS sau JS)

Puteti face diferenta dintre cele doua surse si sa va adaptati pagina voastra dupa bunul plac. Puteti totodata sa pastrati varianta mea si sa schimbati doar link-ul (in ambele locuri) pentru a functiona replace-ul. Tocmai deaia nu l-am mutat intr-un js separat.

Va rog sa postati aici orice imbunatatiri aduse codului.

Ce as dori eu sa faceti?

- Sa scoateti acel "Like" care apare atunci cand ti mouse-ul intr-o pozitie anume inainte de a apasa un click

- Sa eliminati acel cursor de edit (I) care apare cand muti mouse-ul dintr-o parte in alta (fixed by me few minutes ago)

- Sa inlocuiti degetul acela in loc de cursor normal (cu toate ca pe mine nu ma deranjeaza)

- Sa creati o aplicatie pe facebook asemanatoare acesteia: 126964793995994. De ce? Deoarece tot clickjacking-ul se bazeaza pe ea :)

- Sa creati un obfuscator privat sau sa faceti unu privat, public, sau cel putin pentru cei de pe forum :)

Le puteam face si eu (cred) dar din pacate nu am timp.

Pentru a merge testul trebuie sa dati dislike la https://www.facebook.com/RSTforums pe facebook apoi sa testati!!!

Codul poate fi obfuscat (sunt multe gratis si proaste), e ok si daca-l obfuscati cu toolurile gratis de pe net, decat nimic.. Unii baieti de pe forum au obfuscatoare private dar na.. fiecare cu ce n-are :)

Daca aveti intrebari shoot, va ajut cu ce pot.

Edit: Pe firefox se misca mult mai bine deoarece eu l-am adaptat pentru firefox. Daca vreti sa fie ok si pentru Chrome trebuie sa mai modificati cate ceva, cine are idee despe ce e vorba se va prinde, nu va pot da tot mura in gura. Spor!

Edited by Zatarra
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...