Jump to content
m1dst1k

Achizitionare iphone 5

Recommended Posts

Salutari RST,

O prietena vrea sa-si cumpere un telefon si aceasta m-a intrebat ce parere am, insa eu nu ma pricep la telefoane.(nu detin)

Ce parere aveti, vrea sa-si cumpere un iphone 5 BLOCAT la pretul de 12 milioane. Tipul spunea ca se poate decoda cu GEWEY. Este posibil ? Vreau sa stiu daca voi ati cumpara asa ceva si daca e posibila decodarea si cam cat costa . Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este sa nu isi cumpere un Iphone blocat/sau neverlocked pentru:

1. nu are garantie la el.

2. daca este furat vine politia la usa

3. este totusi un iPhone 5 si este bine sa ai la el factura.

4. OPTIONAL: sa ii faci si asigurare pentru ca stai fara grija cu el dak il scapi sau pateste ceva o sa coste mult reparatia.

iOS recomand!

De ce toate vedetele la TV folosesc iPhone ? :) Pentru ca este cel mai bunnnnn !!!

############################

In momentul de fatza nu sa descoperit inca solutia de deblocare din Icloud,Telefoanele astea blocate in Icloud se vand mult mai jos ca si pret se gasesc si la 400 lei.1200 de lei isi poate lua unu deblocat neverlock.

Nu sunt blocate din Icloud (din ce stiu eu) ele sunt blocate prin satelit. Daca mananc rahat sa ma contraziceti pt ca asta stiu eu.

Cand mergi cu un iphone la decodat nu iti cere userul sau parola de la icloud iti cere IMEI-ul telefonului. cu o interfata se conecteaza in satelit si de acolo se scoate IMEIUL din ce retea este blocat. asta nu este valabil doar pentru iphone. ci si pentru restul telefonelor de generatie mai noua, cele vechi erau blocate ele ca aparat sa mearga pe o retzea specifica.

Edited by sirsorin
Link to comment
Share on other sites

Sa nu isi i-a iphone la mana a doua sub nici-o forma, deoarece, este in proportie de 99% ca este si FIND MY PHONE => ON deci iti va cere user si parola la activare de la icloud.

Nu sunt blocate din Icloud (din ce stiu eu) ele sunt blocate prin satelit. Daca mananc rahat sa ma contraziceti pt ca asta stiu eu.

Cand mergi cu un iphone la decodat nu iti cere userul sau parola de la icloud iti cere IMEI-ul telefonului. cu o interfata se conecteaza in satelit si de acolo se scoate IMEIUL din ce retea este blocat. asta nu este valabil doar pentru iphone. ci si pentru restul telefonelor de generatie mai noua, cele vechi erau blocate ele ca aparat sa mearga pe o retzea specifica.

Am ras bine! =)) Sunt de acord cu partea unde zici ca mananci rahat! :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...