Jump to content
v1or3l

Adevarul despre Chevron si protestele de la Pungesti

Inchidem threadul asta interminabil care nu aduce niciun rezultat ?  

4 members have voted

  1. 1. Inchidem threadul asta interminabil care nu aduce niciun rezultat ?



Recommended Posts

Daca vreti sa mai vedeti detalii despre Pungesti, live-uri si inregistrari: Transmitem LIVE de la Punge?ti | VICE Romania

Si apropo: Site-ul revolution-news.com a fost blocat in Romania, contine detalii importante despre abuzurile care s-au produs la pungesti si marturii. Puteti sa-l accesati prin proxy.

Alt filmulet interesant ce contine abuzurile jandarmilor: http://www.vplay.ro/watch/gwnzxhjj

Un site care explica antecendentele celor de la Chevron, despre care Ponta spune ca nu sunt negative: http://chevrontoxico.com/

Edited by SticKyWoX
Link to comment
Share on other sites

Sa nu te superi pe mine, asta e parerea mea.

Mi se pare deplasat sa asociezi umorul cu fapte de o gravitate atat de mare.

Te rog citeste si tu cat de daunatoare este fractarea si cianura si ce se intampla acum in tara:

- cresc carburantii (absolut toate preturile bubuie)

- din ianuarie oricine poate cumpara pamant in Romania (vor cumpara strainii tara noastra cu banii de concediu)

- oricine va putea mina dupa resurse, indiferent de tehnologia folosita

- adio apa potabila din pamant, adio fauna si flora, bun venit cutremure si dezastre

- se voteaza acum sa poti fi gratiat daca ai luat pana in 7 ani de parnaie

- companiile telecom au inceput sa blocheze site-uri dupa bunul plac

- cand iti faci pasaport de marcheaza ca pe un caine

Ti se pare ca mai este loc de umor pe teme de genul?

Link to comment
Share on other sites

de cand se scot gazele natrale din pamant cu cianura ? adica ca sa scot un gaz bag cianura ? aia nu se folosea decat la aur ? sau care-i explicatia cu cianura si gazele de sist ?

nu ca as fi de acord cu exploatarea gazelor de altii dar poza aia mi se pare mult prea exagerata. adica dupa exploatare daca ma duc in vizita la rudele din satul cu pricina o sa am un ochi albastru ? oare ce super puteri o sa mai capat ?

Edited by Eric
Link to comment
Share on other sites

Asa cum ai vazut, prezentasem o situatie generala din tara noastra si nu ma rezumasem la fractare (MIT - cea mai tare univ tehnica din lume un ban de 10 ani in state pt aceasta metoda).

Este drept ca nu am avut un limbaj prea coerent, fiind scris la cald dar important sa nu ne legam de asta ci sa facem si noi ceva pentru a noastra tara.

Eu as fi de acord chiar sa colaboram toti sa facem un sistem de educare a omenilor prin RST care are un statut mai trusted prin care sa promovam pe site-urile noastre de nisa.

Ce am eu in minte:

Ne inscriem site-urile si inseram un cod micut gen zopim care va aparea vizitatorilor nostri in drepata jos de ex.

Din contul de RST sa se poata opri afisarea scriptului

Pentru afisarea unei alte campanii webmaster-ul trebuie sa o accepte tot din RST

RST va castiga mai multa notorietate

Eu sunt dispus sa fac o parte din cod (jquery-ul de ex sau chiar php-ul)

Facem si altceva inafara de h4x0r3li

Link to comment
Share on other sites

Bodo, uite vezi aici e problema.

Pun pariu ca nu ai citit nimic despre treburile astea.

Oamenii nu sunt impotriva la Chevron si Rosia Montana sunt impotriva fractarii (probabil cei de la MIT au ceva motive sa ceara ban 10 ani pe fractare) si a utilizarii de cianura.

Da macar din curtoazie un search pe google la chestiile astea sau citeste pe rt.com stirile

Edit (sa nu vad 2xpost)

In conditiile in care 3 lei sticla de apa la 2l si acum gasesti apa potabila in toate colturile, cand nu o sa mai fie apa potabila "free" cat crezi ca o sa fie?

PS: cu apa aia poluata nu te poti nici macar spala

Edited by behave
Link to comment
Share on other sites

Bodo, uite vezi aici e problema.

Pun pariu ca nu ai citit nimic despre treburile astea.

Oamenii nu sunt impotriva la Chevron si Rosia Montana sunt impotriva fractarii (probabil cei de la MIT au ceva motive sa ceara ban 10 ani pe fractare) si a utilizarii de cianura.

Da macar din curtoazie un search pe google la chestiile astea sau citeste pe rt.com stirile

Edit (sa nu vad 2xpost)

In conditiile in care 3 lei sticla de apa la 2l si acum gasesti apa potabila in toate colturile, cand nu o sa mai fie apa potabila "free" cat crezi ca o sa fie?

PS: cu apa aia poluata nu te poti nici macar spala

Am citit si eu destule despre asta .Chestia e ca inainte si eu eram contra RM pana sa citesc ca Romania nu are dreptul de a stanta aurul si deci nu ar avea cum sa il valorifice ( a pierdut dreptul de prin ´92 ) .Cat despre gazele de sist , nu au nici o treaba cu cianura .Singura chestie e fractarea hidraulica, dar peste tot se foloseste .La saracia care e in tara ,nu vad motivul sa se opuna .In fine , nu ma mai bag in discutie ,ca aici fiecare e cu ale lui .Opiniile nu au cum sa fie la fel.

Link to comment
Share on other sites

“Cei de la Chevron ne-au spus ca petele negre de titei din apa sunt pline de vitamine si minerale!”

(Emergildo Criollo, seful grupului de bastinasi Cofan)

Hahaha,nu m-am putut abtine,dar adevarul dureros e ca tot la fel ne mint si pe noi politicienii si chevronul.

De ce au aparut cutremurele alea din senin in Galati?Tot din cauza exploararii prin fracturare mecanica pt a reduce timpul normal de foraj.Bunicul a fost inginer la sonde de extractie si se stia de pe vremea lui Ceausescu despre asemenea metode neconventionale,dar erau interzise.Se stia si despre rezervele de gaze din vaslui,galati,bacau,etc.Mi-a zis ca a forat sute de sonde pe care apoi le-a bagat in conservare,ca rezerva strategica a statului in caz de razboi,calamitati,etc.Acum,austriecii de la Petrom le-au luat de-a gata,desi locurile in care fusesera amplasate erau documente clasificate ca secrete.Statul roman le-a pus la dispozitie tot,cum de altfel o sa le puna si celor de la chevron.Noi le oferim toate conditiile tuturor strainilor si ei isi baga pl in gura noastra cand ne ducem sa-i slugarim la ei in tara.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa facem ceva in legatura cu forarea asta...

Trebuie facut ceva in general dar NU doar din gura dar dupa cum se vede foarte multi sunt ocupati in a cauta XSS-uri, a face SQL Injection si alte cacaturi si mai presus de tot, nu le este nici macar rusine ca se dau atotstiutori si continua a face tot felul de comentarii de cacat asupra lucrurilor care se intampla asupra tuturor in ziua de azi si care ne afecteaza pe toti.

Bunicii, fratii, prietenii multora dintre noi in '89 nu au luat masuri pe internet ci au iesit in strada si si-au dat viata ca noi ce urmam sa avem un trai mai decent si noi am ajuns sclavii marilor puteri...

Sa va mai dau un exemplu... din cate proteste au fost televizate cati tineri a-ti vazut sa fie la protest alaturi de batrani?

Foarte putini va zic eu... Deoarece majoritatea dintre ei defapt sunt mai rau ca niste curve si decat sa iasa in strada alaturi de semenii lor ei stau in baruri, in coltul blocului ca doar na sunt "smecheri" sau pe net dandu-se mari hackeri si smardoi in acelasi timp ca doar na... au gasit XSS in nasa.gov

Muie tuturor care se regasesc in textul de mai sus!

Link to comment
Share on other sites

Din RDS site-ul revolution-news.com - Human Struggle for Freedom, in a World Divided by Nations. News reports on protest actions and social movements around the world. nu functioneaza in schimb merge din cache din Google :

revolution-news.com - Human Struggle for Freedom, in a World Divided by Nations. News reports on protest actions and social movements around the world.

P.S. fiind vorba despre site-uri pe care nu le pot accesa, voua va merge piratebay?

P.S.S Se pare ca nu e de la providerii nostri, ci domeniul lor are probleme, asa ca backup-ul s-a mutat pe thepiratebay.ac

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

Trebuie facut ceva in general dar NU doar din gura dar dupa cum se vede foarte multi sunt ocupati in a cauta XSS-uri, a face SQL Injection si alte cacaturi si mai presus de tot, nu le este nici macar rusine ca se dau atotstiutori si continua a face tot felul de comentarii de cacat asupra lucrurilor care se intampla asupra tuturor in ziua de azi si care ne afecteaza pe toti.

Bunicii, fratii, prietenii multora dintre noi in '89 nu au luat masuri pe internet ci au iesit in strada si si-au dat viata ca noi ce urmam sa avem un trai mai decent si noi am ajuns sclavii marilor puteri...

Sa va mai dau un exemplu... din cate proteste au fost televizate cati tineri a-ti vazut sa fie la protest alaturi de batrani?

Foarte putini va zic eu... Deoarece majoritatea dintre ei defapt sunt mai rau ca niste curve si decat sa iasa in strada alaturi de semenii lor ei stau in baruri, in coltul blocului ca doar na sunt "smecheri" sau pe net dandu-se mari hackeri si smardoi in acelasi timp ca doar na... au gasit XSS in nasa.gov

Muie tuturor care se regasesc in textul de mai sus!

Ce treaba are faptul ca caut xss si poate iau si niste bani cu chevronul?Xss si sql injection nu sunt treburi de cacat,sunt o adevarata arma in mana cui trebuie,mai puternica decat un om bagat intr-o duba uneori.

Anyway,next target Chevron Corporation Home - Human Energy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...