Jump to content
mysticgohanphp

Iphone Blocat Icloud

Recommended Posts

auzi-l si p'ala 400 mil sa ti-l scoata din icloud vino frate ca iti fac si eu bypass la 40 lei dar oricum il folosesti ca iPod ca reteaua nu v-a merge veci :)) atata timp cat nu treci iphonu prin tutorialu de la inceput adica sa treci de pasul activare nu vei avea semnal :))

Link to comment
Share on other sites

Am si eu un i5 si cand ajund la faza cu 112 si dau apelare si imediat power de doua ori nu imi apare dupa aia faza cu contactu sa blochez contact si etc ...

mai ales cand dau 112 nu imi apare bara verde sus.....am incercat si cu cartela in el si fara cartela ca am vazut pe youtube ca multi fac asta si fara cartela in tel bagata...

aveti idee de ce nu merge faza cu 112 ?? o fi de la soft ca e ultima varianta de soft pe el??

Link to comment
Share on other sites

ia uitati ce idee mi-a venit sa se deblocheze contu de iCloude....

acum nu stiu inca nu am probat dar va zic si voua sa vedem ce parere aveti si sa analizam inpreuna idea ...

DECI:

Am un i5 cum am mai zis ....si e blocat pe iCloude...la-m cumparat de pe OLX ca am zis ca poate il deblochez...ieftin alea alea plm am zis ca poate cine stie...in fine ....

Omu de la care la-m cumparat a zis cand a dat restaurare sau cv de genu nu ia mai mers iCloude cu contul lui ...il cerea pe cel al propietarului...

Eee uita-ti la ce ma-m gandit

Avem i5 blocat si un alt i5 in regula..

Intram pe cel bun si stergem sau dezactivam iCloude si tot ce tine de securitatea telefonului orice ce se cere parole i etc...localizare etc...

Dupa aia il conectam la pc si dam un Backup si salvam in pc backup-ul...

Dupa care conectam i5 blocat la pc si ii instala in recovery mode acel backup care la-m luat de pe iphone cel in regula ....

Atunci dupa instalare obligat ca nu o sa ne mai ceara pass pentru iCloude pentru ca noi de pe telefonul bun cand am dat backup am dat cu icloude dezactivat si sters....

Si atunci banuiesc ca nici pe telefonul blocat iCloude nu o sa ne mai ceara la inceput ...Limba ...Wireless...ID,PASS.iCloude...

Acum mai ramane problema IMEI....dar pana la asta eu cred ca merita incercat fenta asta

Nu am un al doilea iphone ca incercam de mult si nici tovarasi care sa aiba iphone sa incerc....

Voi ce parere aveti ???

Link to comment
Share on other sites

ia uitati ce idee mi-a venit sa se deblocheze contu de iCloude....

acum nu stiu inca nu am probat dar va zic si voua sa vedem ce parere aveti si sa analizam inpreuna idea ...

DECI:

Am un i5 cum am mai zis ....si e blocat pe iCloude...la-m cumparat de pe OLX ca am zis ca poate il deblochez...ieftin alea alea plm am zis ca poate cine stie...in fine ....

Omu de la care la-m cumparat a zis cand a dat restaurare sau cv de genu nu ia mai mers iCloude cu contul lui ...il cerea pe cel al propietarului...

Eee uita-ti la ce ma-m gandit

Avem i5 blocat si un alt i5 in regula..

Intram pe cel bun si stergem sau dezactivam iCloude si tot ce tine de securitatea telefonului orice ce se cere parole i etc...localizare etc...

Dupa aia il conectam la pc si dam un Backup si salvam in pc backup-ul...

Dupa care conectam i5 blocat la pc si ii instala in recovery mode acel backup care la-m luat de pe iphone cel in regula ....

Atunci dupa instalare obligat ca nu o sa ne mai ceara pass pentru iCloude pentru ca noi de pe telefonul bun cand am dat backup am dat cu icloude dezactivat si sters....

Si atunci banuiesc ca nici pe telefonul blocat iCloude nu o sa ne mai ceara la inceput ...Limba ...Wireless...ID,PASS.iCloude...

Acum mai ramane problema IMEI....dar pana la asta eu cred ca merita incercat fenta asta

Nu am un al doilea iphone ca incercam de mult si nici tovarasi care sa aiba iphone sa incerc....

Voi ce parere aveti ???

Nu va merge.

Link to comment
Share on other sites

cum sa pui soft android pe IOS ...nici macar atat nu sti si tu extensiile la telefoane ..

iti dia seama ca sa gandit multi la fenta asta dar cine stie poate aia care au reusit asa nu au venit si nu o sa vina in veci sa zica aici...poate ei merg inchisi ...cumpara telefoane blocate le deblocheaza si le vinde cu pret bun...de ce s ane zica noua cand ei isi fac treaba lejereanu si vin pe aici si zic ca nu merge ...gen tu ...;))))

ca iti dai seama sa dai pe un 5s 6 mil sa il decodezi si sa il dai cu 10 asa subtire e o treaba ...

eu daca as sti fenta si stiu fenta de ce sa mai pun e un x forum sa imi stric combinatia ...asa o ard inchis si aia e ....un exemplu....multi zic ca nu merge dar de obicei cam aia care deja stiu fenta zic ca nu merge ..

crede-ma am mai patit asa in alte chestii si vb ore si zile cu ei(nu din telefoane,alte chestii si anme arduino) si cand colo el era pe felie si facea treaba si eu imi rupeam creeri....

nu stiam cum sa fac si cand aflam cate ceva ii ziceam si lui si el o ardea ca nu merge ca plm ca la la la ....

am aflat din greseala de la altcineva ca el stie fenta la ce lucram noi ...

in fine asta asa ca o paranteza...

Edited by unulsingur2000
Link to comment
Share on other sites

Sunt niste baieti care au reusit sa simuleze un server de activare icloud dar cand o sa fie online nu se stie stati si voi cu ochii pe site-ul lor doulCi.net | ICloud Bypass The one and only real! - the one and only resource for iCloud bypass activation!

doulCi - Bypass - iCloud este FAKE !!!! Au luat bani de la apple si lucreaza pentru ei acuma...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...