Jump to content
iulik

Ungurii vor ardealul

Recommended Posts

Daca toti sunteti impotriva puteti sa il inchideti si ce pula mea mai vreti sa faceti cu thread-u asta. Vad ca nu am cu cine discuta aici.

Daca ai o discutie, trebuie sustinuta cu argumente nu cu puli de suspensie. Cred ca nu v-ati dat seama ca aici este o comunitate orientata catre IT.

In alta ordine de idei, nici mie nu imi plac ungurii si ciorile din mai multe motive. Toata saracia asta cu "ungurii vor Ardealul" se trage de la politicieni. In Ardeal, sunt gramada de familii mixte care traiesc in armonie si nu isi dau in cap pe strada.

Sincer, mai bine traiesc langa un ungur decat langa un tigan. Faceti brigazi impotriva ciorilor daca tot vreti sa faceti ceva. Dar nu pe net! Cu tastatura in mana toti sunt viteji.

Apropo, cred ca stiu aici pe forum cel putin un ungur care e respectat de baieti. Nu mai arunca cu rahat aiurea.

Mare conducator de oaste esti, inarmat cu tastatura ...

Apropo, ai mai mult de 20 ani ?

- Ce te face nationalist ?

- Ce iti ofera tie statul Roman in afara de obligatia de a plati taxe?

Hai sa-ti spun ce mi-a oferit mie. Am invatat ani de zile si am ajuns la concluzia ca cele peste 20 de diplome or sa ramana aruncate intr-un sertar pentru ca statul chiar nu o sa-mi ofere nimic pentru ca totul la noi merge pe spaga, tupeu si smecherie. Am plecat in Germania si am stat acolo 5 ani, mi-am facut o firma pe care am ridicat-o de la 0 la peste 350.000 de euro pe an ca cifra de afaceri si m-am intors in RO cu gand sa fac si aici ceva (reprezentanta, ceva locuri de munca, etc). Surpriza: Statul Roman mi-a dat cu sutul, mi-au distrus business-ul si m-au arestat; Asta in conditiile in care plateam o suma de peste 10.000 de euro lunar la firme din Romania (ceva furnizori - bani din care se plateau salarii, taxe, etc). Cireasa de pe tort: peste 3000 de clienti platitori de taxe au ramas fara echipamente sau site-uri si cativa au dat faliment.

Capul sus! Mergem mai departe si o luam de la capat.

Deci, poti baga pulile de suspensie in BabuinLand, tara in care traim si sa intelegi ca nu vei avea niciun viitor aici.

Aviz amatorilor: Ultimul care pleaca, sa stinga lumina. Apa o trag eu!

Poti sa ma si injuri, mi se indoaie ;-))

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...