Jump to content
Viral-One

P-Checker

Recommended Posts

Salut RST! Am revenit cu un prim tool important facut in VB.NET , P-Checker.

Ideea initiala a acestui program a fost un Proxy Checker, dupa care m-am gandit ca ar fi ceva prea simplu si am adaugat cateva functii noi:

-Port Scanner

-IP Grabber

-URL/IP Tracert

Preview:

tot.png

//Download : Viral-Soft

Licenta NOUA: bVpqdFN0SnJTeGJyU2hTZ2toT1hsSHZVbDJldVNJS3NTdGJyUzJLdFJnNHhtcTU1

Hint : Megane si Base

Daca aveti idei sau eventualele erori de programare va rog sa postati aici.

Sper sa va fie de folos.

//Aplicatia este facuta in .NET folosind Framework 4.0

//Port scanner - New Version & Update check with balloon notification.

//Credite pentru Tema ;)

Version : 1.1.0.2

Edited by Viral-One
Link to comment
Share on other sites

Imi place cum arata, felicitari pentru munca depusa.

P.S:Idei pentru update:

Scoate msgboxul cand nu sunt update-uri gasite. - BIFAT

Cand sunt update-uri gasite sa-ti afiseze un alert + download update + inchiderea programului. - BIFAT

La IP Tracert mi s-a blocat, la port scanner nu-mi afisa nimic, reverse host functioneaza corect, nu are rost butonul de update check, ai putea sa pui toate formurile pe CenterScreen (parerea mea), cand deschizi alt form sa se inchida precedentul. - La ip tracert am observat ca se blocheaza...nu stiu ce sa fac, in acel moment el culege informatiile, nu foloseste browser, port scanner-ul i-am facut cateva modificari...(functiona inainte testat pe win 7,8,8.1), center screen setat (arata mai 'bine') si cu cu deschisul si inchisul formei REZOLVAT

Daca vrei, la urmatorul update te voi putea ajuta si eu. - Multumesc

+ Textul de la about nu se vede si nu-mi deschide in browser site-ul tau cand dau click pe el. - BIFAT

Voi posta cat de curand update-ul

Link to comment
Share on other sites

Stii care ce cel mai complicat cod din tot programul tau?

E ala facut de Aeonhack (http://www.hackforums.net/member.php?action=profile&uid=101640) (adica tot style-ul care il vedeti si va place), asa ca pe viitor daca nu vrei sa-ti iei mai multi morti in pula asigura-te in in rasa matii de leecher ca oferi credite macar pentru ThemeBase daca nu pentru intreaga tema, ca daca nu era omusorul asta nu erau temele astea extraordinare iesite, si faceai aplicatia in 2 culori de cacat.

Din cauza cretinilor ca tine nu a mai scos nimic din 2011 si a ramas la versiunea 1.5.4, numai zic ca ai nevoie de 100 de update-uri pentru un amarat de ping...

Link to comment
Share on other sites

Stii care ce cel mai complicat cod din tot programul tau?

E ala facut de Aeonhack (http://www.hackforums.net/member.php?action=profile&uid=101640) (adica tot style-ul care il vedeti si va place), asa ca pe viitor daca nu vrei sa-ti iei mai multi morti in pula asigura-te in in rasa matii de leecher ca oferi credite macar pentru ThemeBase daca nu pentru intreaga tema, ca daca nu era omusorul asta nu erau temele astea extraordinare iesite, si faceai aplicatia in 2 culori de cacat.

Din cauza cretinilor ca tine nu a mai scos nimic din 2011 si a ramas la versiunea 1.5.4, numai zic ca ai nevoie de 100 de update-uri pentru un amarat de ping...

'------------------

'Creator: aeonhack

'Site: elitevs.net

'Created: 08/02/2011

'Changed: 12/06/2011

'Version: 1.5.4

'------------------

Pentru ThemeBase nu am lasat nicioadata credite, deoarece nu mi s-a parut ceva important, de astazi inainte voi lasa , puteai sa imi spui sa las credite pentru ThemeBase, nu sa ma injuri.

Voi face un update prin care voi adauga si Credite pentru ThemeBase in urmatoarele minute/ore...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...