Jump to content
bodostyle

Teapa Orange ?

Recommended Posts

Dupa ce aveam optiunea asta pt cineva in tara de cateva luni imi apare azi asta :

ZAKzn3V.jpg

Si asta dupa ce le zic de cateva ori la telefon ca imi vin 20 euro fara tva , si uneori 30 e pe luna .

oreyMjF.jpg

Oare pot sa reziliez contractul cu ei ?

Am un modem si alt numar pentru o tableta , de pe niciunul nu cred ca s-au consumat 1% pe luna din aia 4000 MB pentru ca nu mai au acoperire pe acolo .

Si pentru rahatul ala de 1335 cica nu au ei cum sa il opreasca, sa sun eu la numerele alea inexistente .

Unde sau cum pot sa inchid abonamentul ala daca nu mai sunt in tara ? Ca nu are rost sa dau 40 euro pe luna pe nimic .

Link to comment
Share on other sites

Mie mi=au facut alta, dupa o prelungire de contract nu mi-au activat beneficiile cuprinse in abonament si mi-a venit o minunata factura de 2000 ron pe care refuz sa o platesc. Ma ameninta cu judecata si eu ii amenint cu muia. La numeroasele mele mesaje au raspuns cu "Nu este adevarat!", desi in prealabil o tipa de la serviciul clienti recunoscuse eroarea si cerea plata unei parti din factura pt recalculare.

MUIE LOR!

Link to comment
Share on other sites

Cititi si voi contractele, si orice reclamatie faceti-o in scris, recomandata.Reclamati si voi, viteza, acoperire, servicii, etc, apoi cereti rezilierea contractului.Chiar daca ajungeti in instanta, aveti dovada (pastrati recipisele recomandatelor) ca nu aveau semnal, acoperire, viteza, plm, si ati avut motiv sa refuzati la plata servicii proaste sau inexistente, si de obicei, nu castiga in instanta.

Link to comment
Share on other sites

Platesti abonamentul pe perioada pe care mai e valabil si ti-l inchide :)) altfel nu.. si eu am un abonament de net pe 2 ani si nu folosesc nici 1 mb din ei si platesc 13 euro lunar dea pula. . si mi-au zis ca platesc abonamentul pe 2 ani si mi-l inchid.. fuck off.

Sau il dai la cineva in "chirie"

Da, daca ar fi putut fi folosit Eu cand eram in 2006 acasa am avut de la ei si mergea bine .Acum nici macar nu pot sa foloseasca sa vada un ziar .Am reusit de am intrat odata cu Tamviewer si e 12 kb/sec cu 17 kb/sec . Adica nu am cuvinte sa descriu viteza .Nu e intr-o groapa cum ar vrea altii sa zica , e la 19 km de oras si conexiunea era full .Acolo au avut de la Zapp dupa aia si mergea fara probleme netul , de prin Februarie , cei de la Zapp nu au mai oferit servicii si asa si Orange au picat de tot pe acolo .Si eu le-am zis sa ia de la Orange ca stiam ca era bun prin 2006 , dar acum e imposibil sa deschida o pagina .

Si apropo , threadul l-am deschis pentru oferta aia ce o aveam pentru cineva , ce o activam mereu ( are 50+ ani ) si acum la reactivare imi cere cnp de 14-24 ani . Nu pot sa imi dau seama cat de muisti pot fi ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...