Jump to content
wlk

iPhone 5 iCloud Lock.

Recommended Posts

am comandat prin WU programul, am asteptat 2 zile, am fost instintat pe email ca am doar 10 activari si am primit programul pe un link securizat care expira in 12 ore, am incercat una singura si a mers! a doua nu, am trimis email la adresa de asistenta pe care mi-au furnizato, am trimis programul la virustotal mai era scanat inca de cateva ori si apare doar hacktool.apple-dev la antivirusi fantoma, a mers pe un 4S,... la 5C a dat eroare..astept raspuns. am scanat traficul si nu interactioneaza decat cu serverul local si telefonul.revin cu informatii cred ca raspund in maxim 48 de ore.

daca se pricepe cineva la decriptare/reverse sa ma contacteze pe privat !

teapa mai mare ca asta nu am vazut

UNLOCK METHOD WAS SOLD TO TELECOMMUNICATION SYSTEM CO UK.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai ce le face la alea blocate iCloud am avut 2bucati i4 si inca 1 bucat 5 le poti "fute" asa pe romaneste ... faza cu bypass si alte magarii sunt doar niste chestii de adormit copii .. DA nu zic ca nu se poate face bypass ... DAR metoda asta merge doar pe iPhone 4 si nu face altceva decat sa iti deblocheze SpringBoardu-l deci pe scurt faci bypass si ai un iPod :) ... Daca chiar s-ar putea scoate de pe iCloud nu s-ar vinde cu dau un exemplu 400lei un i5 :))

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare un pret rezonabil , decat sa te duci in alta parte si sa-ti iei o cea mai mare teapa, ever. Ar venii cam 380 RON, deci nu e mare inginerie . Am sa incerc si eu cu doua telefoane zilele astea la adyunlocker si va voi anunta .

Eu am un ipad mini 2 dar nu ma grabesc , astept sa apara ceva pe net free .

Link to comment
Share on other sites

Se pot face toate iphonurile incepand de la 4 in sus, cu iOS 7.x doar daca sunt activate! Stergerea contului din Settings > Icloud > printr-un BUG de la find my iphone, dar si r0bf0rdsn0w-v1.2 in care iti cloneaza Serverul prin proxy si iti sterge Icloudul, momentan atat. < How To Bypass Apple ID & Remove Find My iPhone Without Password iCloud Lock iOS 7 - 7.0.4 Glitch - YouTube >

deci daca iau un iphone 4,4s,5 blocat icloud si cu soft ios 7.x pot sa scot icloud-ul si sa-l folosesc :D ? sa am semnal sa mearga etc?

Link to comment
Share on other sites

deci daca iau un iphone 4,4s,5 blocat icloud si cu soft ios 7.x pot sa scot icloud-ul si sa-l folosesc :D ? sa am semnal sa mearga etc?

nu pot sa iti spun ca da sau nu, trebuie incercat pe propriul tau telefon neverlock ca test, daca iti da semnal esti baiat, faza e, iti dau un exemplu : "Eu daca iti "iau" tie 5ul tau fara instiintarea ta si ma duc frumusel in Setari>Icloud> si iti sterg icloud-ul doar daca este activat de tine, mie imi sterge contul de icloud care l-ai avut tu si ca o paranteza in icloud.com, iphonul nu iti va aparea la find my iphone.. si telefonul a zburat, dar sa ma fac inteles trebuie activat ca sa faci bugul pana ajungi u la un Browser". Dar uite o idee, din cate am auzit un scripter a customizat ipsw 7 prin skip la icloud, fara sa m-ai introduci neaparat Userul si Parola in Icloud. Un altul a reusit prin Total Commander fara java script = ssh, sa intre intr-un 5 a rootat kernel modeul, deci se poate, dar aici e vorba de bani dupa cate vezi Dev Team = ih8fasss, evasi0n7 etc. si nu circula asa ceva prin google. Iti dau un sfat tine banii... acolo, exemplu in 2010 deabea s-a facut unlockul la ios 4.2.1, dar sa nu vorbim ca in 2014 deabea au uplodat unlockerul la ios 5.1.1, pana in 2015 vor baga la ios 6.1.2, 2016 la 7.1.5, etc... stai chill tine banii...

http://code.google.com/p/t-pot/wiki/Installation succes!

Edited by albastrel
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ar faza cu gevey?

adica as cumpara un telefon neblocat pe icloud dar blocat ca retea in alta tara . Dupa comand frumos un gevey dupa net ii fac install

ce spuneti?

Depinde ce telefon vrei sa iti iei :

Gevey Sim Iphone - este o alternativa ieftina pentru decodarea telefoanelor Iphone 4s si Iphone 5. Acesta este un suport cu un chip care se aseaza intre telefon si cartela, declarand astfel telefonului ca este o cartela SIM apartinand aceluiasi operator pe care telefonul tau este codat. Daca telefonul este codat de exemplu pe Vodafone Romania, se va selecta din meniul gevey-ului - Vodafone Romania, indiferent de ce cartela vrei sa folosesti in telefon sau daca ulterior vrei sa o schimbi. Merg astfel cartelele de Cosmote, Frog, Orange, Vodafone sau Digi.

-ATENTIE- Si in ultimul rand de BASEBANDUL telefoanelor, unele Geveyuri merg doar pe un anumit SOFTWARE si BASEBAND!!!

- IPhone 4s - pret 70 ron(+-)(versiune de software maxima 7.0.4) momentan nu stiu daca merge si pe 7.1.1 sau 7.0.6 etc. cele noi acum.

Deci functioneaza inclusiv pe ios 7 atat pentru Iphone 4s dar si pentru Iphone 5/5c/5s

- Iphone 5/5c/5s - pret 100 ron(+-)

Pentru iPhone 4 DOAR VERSIUNEA de software 4.1, 4.2.1, 4.3, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3! Operator Orange, Cosmote si Vodafone.

-ATENTIE- Acum depinde ce Gevey iti vei lua, sunt foarte multe modele, dar trebuie sa te interesezi si de la ce-l care vei cumpara telefonul dar si Geveyul daca iti vor merge!

Si tot pentru Iphone 4 cu versiunea de baseband 01.59.00 orice IOS, dar trebuie instalat cydia adica facut jailbreak cu "ultrasn0w" - repo : http://repo666.ultrasn0w.com/

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Nu se poate debloca iCloud decat cu decriptare tlsv1 si clonare iTunes si requesturi, programul lui sn0w e bun, face bypass la iCloud si mai exista unul pe net care cloneaza acelasi lucru ceva gen icloud remover.

Programul postat aici pe forum nu este bun, este "fake" cum zic unii, a fost verificat si de mine si de sn0w.

image.png

nota*: am sters fisierul ds store ca era penibil... am rulat in vmware win xp cu faronics instalat :D , fisierul are header-ul modificat si provine de la o alta aplicatie.

gsmhosting.com catalogheaza toate programele ca si scam/fake lasa numai box-urile sa fie ok sau numai partenerii lor, si descurajeaza lumea sa apeleze la alte metode , ei ziceau ca si sn0w este fake acum ceva timp...

Edited by administration
Link to comment
Share on other sites

Nu se poate debloca iCloud decat cu decriptare tlsv1 si clonare iTunes si requesturi, programul lui sn0w e bun, face bypass la iCloud si mai exista unul pe net care cloneaza acelasi lucru ceva gen icloud remover.

Programul postat aici pe forum nu este bun, este "fake" cum zic unii, a fost verificat si de mine si de sn0w.

image.png

nota*: am sters fisierul ds store ca era penibil... am rulat in vmware win xp cu faronics instalat :D , fisierul are header-ul modificat si provine de la o alta aplicatie.

gsmhosting.com catalogheaza toate programele ca si scam/fake lasa numai box-urile sa fie ok sau numai partenerii lor, si descurajeaza lumea sa apeleze la alte metode , ei ziceau ca si sn0w este fake acum ceva timp...

Scuza-ma ca te intreb este cel de pe r0bf0rdsn0w ? Eu nu cred...

Din cate am inteles se decrypteaza cu hashcatul + ca iti trebuie o formula ca sa il poti decrypta altfel iti va da din 027132EF9D79AE6CD38E1E2CD3ED9080860EF53ED1CBA6D8395BDBCF541C1E2B = 207053 ceva de genu parola si parola asta s-a decryptat in SL3 bruteforce, asa ca nu cred ca este ceea ce ai spus. Este un string complex!!

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Deci baieti.

Acum daca imi comand un iphone 4S codat pe o retea din strainatate ex: (Suedia,Norvegia s.a.m.d) si imi achizitionez un Gvey SIm, il instalez si configurez. Telefonul meu va merge? in totalitatre?

-semnal

full phone

?

Da,iti va merge full. Eu am un iPhone 5 codat pe O2 UK, am gevey pe el(Guoguo) si merge tot :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...