Jump to content
Guest Kovalski

Cum sa te ascunzi eficient.

Recommended Posts

Deci contul WMZ alimentat la un tanomat sau bancomat amplasat in mall sau magazine...intrebarea e: Cum ramane cu camerele de supraveghere?

Referitor la siguranta si posibilitatea de a face ceva neortodox, parerea mea e ca nu se fac demersuri prea mari pentru prinderea unui faptas cat timp e un prejudiciu mic pentru ei dar semnificativ pentru noi...mai exact nu o sa se scoata armamentul greu din dotare pt prinderea lui X pt ca a furat 1000,3000, x000$€£...vor fi doar niste plangeri cu niste cercetari pana intr-un anumit punct. Acest punct difera in functie de cat de bine ti.ai ascuns posteriorul...

camere , atunci cand alimentezi contul? sunt NENUMARATE TOMONATE pe strada, nu in magazine.

sau dai 10 lei la un tigan.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa mentionez urmatoarele:

Daca ei te interceptioneaza ilegal, este ilegal.

Daca ar fi sa discutam despre democratie si libertate, presupun ca nu este threadul care trebuie, ci mai degraba la o bere sau cu o portavoce prin centrul Bucurestiului unde nu te asculta nimeni si te crede nebun.

Odata ajuns in Instanta dosarul este public la fel ca si dovezile, unde acestea nu pot fi admisibile daca sunt procurate prin mijloace ilegale. Mai multe detalii presupun ca ti se pot oferi, avand in vedere ca pe acest forum se afla multi avocati sau persoane capabile sa dezvolte acest subiect.

Eu cred ca ai sa fii si tu in stare si avocatul tau daca este cazul (ca doar de asta platesti avocat), cand este vorba de un prejudiciu si de multi ani de inchisoare, incat ai sa citesti acele 200.000 de pagini si pe intuneric daca este cazul. Dupa cum am mai spus, sunt cazuri si cazuri, nu toti procurorii sunt la fel de nesimtiti precum crezi.

Nu ma intelege gresit, nu vreau sa ma pun in gura cu tine, dar sunt cazuri si cazuri, poate gresesc si eu, dar nu vreau sa ii "trash-uim" omului thread-ul

Multumim pentru informatii ps-axl vom tine cont.

Draga dom'le a tot stiutor...

Da-mi voie sa iti spun ca, din fericire, stiu cu ce se papa legislatia din Romania si, din pacate, GRESESTI. Pune 'mneata manuta si citeste frumusel ce scrie la lege, partea de CAZURI FORTUITE, COLABORARI SI RELATIONARI CU FORURI INTERNATIONALE(a se vedea(citi) FBI, NSA, Europol, Interpol, etc) PRECUM SI TOTALITATEA CAZURILOR CE POT ADUCE ATINGERE INTEGRITATII NATIONALE SI A STATULUI DE DREPT. De asemenea, iti sugerez, vezi si partea de TERORISM(implicit informatic) si, sunt sigur, atunci vei intelege de ce un "parchetar" isi permite sa instrumenteze un caz pe "tehnologia informatiei" fara a avea nici minimul de background(cunostinte) IT.

Separat de asta, dar in context:

uita-te un pic la TV(ala pe care, probabil, il ai in casa) si o sa vezi denaturari ale minunatei Constitutii(cea despre care ne vorbesti mai sus) atat de grave incat, DIN PACATE, ajunge un secretar de stat american SA NE TRAGA DE URECHI.

Ai dat un quote la textul lui tex... foarte bine. Bravo... Te intrebi, vreo secunda, cum a ajuns el la acea concluzie? Si nu, nu este o parere. Cel putin nu pentru el. Pentru el este o certitudine. Poate ar trebui sa te intrebi si DE CE? Ca idee... el chiar are acele... 18,9 kg REFERAT. Masoara 'mneata cat inseamna in pagini si/sau file. Eu nu am putut sa o fac.

Haideti sa gasim niste CAI sanatoase de dezbatere a threadurilor in asa fel incat sa ramanem la OBIECT. La fel ca multi altii, din pacate, m-am simtit aproape obligat sa postez acest off topic. Scopul threadului este unul singur: CUM SA TE ASCUNZI EFICIENT. Nicidecum dezbaterile pe marginea temeiurilor legale, a fundamentelor constitutionale sau mai stiu eu ce.

Cer scuze pentru off topic...

Link to comment
Share on other sites

Capacitatea umana, nare limite, nici in stiinta, si nici in prostie, adevarul este ca ps-axl a dat exemplu foarte bun, oare cati dintre voi luati ca atare acest exemplu, multi nu stiu sa faca diferenta dintre "x" si. "Y" si comenteaza, doar cei care stiu sasi stapaneasca prostia pot intelege lucruri care sau scris aici si sa profite de ajutor:

On: foarte folositor ps-axl !

Link to comment
Share on other sites

nu e mai ok un wireless free din parc?

NU e mai ok un wifi public pentru ca exista riscul unui MITM attack (man in the middle). S-a raspuns in pagina anterioara deja la aceasta intrebare. Citeste toate posturile inainte sa postezi intrebari ;)

d) Ca sa incarcati contul de WMZ cu bani, puteti merge la aparatele tip qiwi sau cum dracu le spun (sunt niste automate amplasate prin mall-uri sau magazine, care ofera posibilitatea de a-ti incarca contul de WMZ cu cash, si va sugerez sa folositi doar acele aparate pentru a va incarca contul, sub nici o forma nu transferati bani din paypal sau prin card, sau prin banca.

Salut! Am ceva intrebari legate de punctul D de mai sus.

Eu locuiesc in USA si deci se schimba datele problemei cat de cat.

1)Cand alimentez contul de WMZ nu sunt sigur cum sa procedez.

Aici nu sunt tonomate din alea cum ai descris.

Dar pot cumpara un "prepaid Visa/MC/Discover card" direct din orice magazin cu cash, si il pot folosi ca sa incarc contul?

Credeti ca ar merge asa?

2)Telefon mobil: n-am de unde sa cumpar la mana a doua. Deci nu ramane decat nou din magazin care nu e scump, undeva la un $15, dar va avea nr de USA. Credeti ca e ok?

De asemenea, daca credeti ca metodele astea nu ar merge in USA si aveti un guide specific pt USA in romaneste sau engleza mi-ar prinde bine. Toate care le gasesc sunt vechi de cativa ani si nu mai sunt relevante situatiei de fata.Majoritatea se axeaza pe proxyuri si proxy chains care nu sunt mare lucru, parerea mea.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Edited by Usr6
post dublu
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

^ Nu sunt sigur ca poti sa incarci contul WMZ cu astfel de cartele, dar, daca ai vre-un contact prin Romania sau Rusia este simplu, poti ajunge cu el la o intelegere, ex: tu ii dai paypal sau cash sau orice fel de curency, si el iti incarca contul de wmz.

2) Da si nu.

Da, in caz ca telefonul este antic, si nu iti cere vre-un id cand il cumperi (poti lua ceva la mana doua de la vre-un negru din gang)

Nu, in caz ca iti cer buletin la achizitionare iar telefonul este mai nou decat anul 2004.

Ti-as sugera modelele nokia care ruleaza cu java (absolut si categoric exclus Iphone/Android/Windows Mobile/Blackberry/Symbian)

Link to comment
Share on other sites

mersi pentru raspuns! O sa ma interesez mai bine de chestia cu WMZ.

Cat despre telefon, aici toata lumea are la abnoament, telefoanele fiind gratis majoritatea sau foarte ieftine. Deci nu mai are nimeni telefon antic prin casa pentru ca le schimba la fiecare 6 luni-1 an... Imediat cum apare ceva nou, toti se duc si schimba tel. Antic ar fii de exemplu un iphone 3GS. Cel mai vechi care l-am gasit in magazine este Samsung pocket VE de la AT & T. Ma gandesc poate e mai usor sa cumpar de pe ebay?

Apropo, trebuie sa fie cu cartela neaparat, sau poate fii si telefon CDMA? Aici singurele telefoane pe cartela sunt AT&T sau T-Mobile. In timp ce Verizon, Sprint si alte companii ofera doar CDMA.

Link to comment
Share on other sites

ON : Misto tutorial :))

Cel mai simplu iti iei un pc de la second-hand , , iei cartela din piata cu net , o bagi in stick d-ala de net , spargi ce vrei tu si pe urma dai foc la pc + stick + cartela.

Am uitat sa specific ca trebuie sa faci asta pe un camp , cu acoperire.De preferabil in orasul Stickvenlos din Izbechistan.

>>Cine vrea sa spargem nasa , iau eu bilete in Izbechistan.

Link to comment
Share on other sites

^ Nu sunt sigur ca poti sa incarci contul WMZ cu astfel de cartele, dar, daca ai vre-un contact prin Romania sau Rusia este simplu, poti ajunge cu el la o intelegere, ex: tu ii dai paypal sau cash sau orice fel de curency, si el iti incarca contul de wmz.

2) Da si nu.

Da, in caz ca telefonul este antic, si nu iti cere vre-un id cand il cumperi (poti lua ceva la mana doua de la vre-un negru din gang)

Nu, in caz ca iti cer buletin la achizitionare iar telefonul este mai nou decat anul 2004.

Ti-as sugera modelele nokia care ruleaza cu java (absolut si categoric exclus Iphone/Android/Windows Mobile/Blackberry/Symbian)

puteti cumpara telefoane de-la dx.com si de-la aliexpress.com

Link to comment
Share on other sites

Frumos tutorial. Totusi, eu nu as folosi TOR. Din cate stiu eu, nu numai ca guvernul american finanteaza proiectul, dar l-au prins si pe detinatorul SilkRoad, detinator care gandise bine treaba cu TOR, anonimitate, 10.000 de layere etc.

In loc de TOR, cred ca ar fi mai buna solutia cu tunel in tunel pe SSH(inlantuire de tunele).

Si mai important. Nu fa setup-ul de acasa. Mergi si tu ca omu' intr-un bar cu WIFI sau la camine studentesti si sparge un WiFi cu WEP(dureaza fix 10 minute si sunt o gramada care mai au WEP).

Stai linistit la o cafea cu lapp in fata(in bar - mai pui si un pantalon de stofa si o camasa pe tine) sau pe bordura cu laptopu' si cu o bere(la camine - pantaloni scurti, fara tricou), pari cat mai natural.

Si dupa ce am postat am vazut ca spuneati de MITM, dar mai bine afla un tip ca ti-ai facut cont de VPN, decat sa afle cei care nu vreau eu sa afle.

Edited by MadAgent
Link to comment
Share on other sites

TOR a primit un sut in dinti puternic cu bugul din Firefox daca imi aduc bine aminte.

Pe cei care i-a prins pana acum in rest (ca si cel de la Freedomhosting), i-au prins pentru ca au inceput sa accepte bani/donatii. Anonimitatea din TOR se termina atunci cand il folosesti in viata reala for profit:) Daca tu esti tembel sa accepti paypal donatie cand stai pitit pe tor....

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Am si eu niste intrebari...

PC tau > Double VPN+Protector > RDP > Tunnelier > TOR > Internet browsing (web)

VPN Protector pentru linux, ce program bun exista.

Sau cum se poate face aceasta verificare direct din iptables si in cazul in care nu este activ VPN-ul sa blocheze tot traficul

Double VPN este un provider de VPN?

Daca da ... aici ma gandesc ca ramanea la atitudinea fiecaruia de unde ia VPN-ul

UN RDP bun din RUSIA la un pret accesibil se poate oferi? [ ma refer la link de unde se poate cumpara ]

Multumesc mult

Edited by astingengo
Link to comment
Share on other sites

Ce drq e asa de greu ?

stergi 'default gateway' (ip ro del default) , ridici doar routa statica catre ip-ul de la vpn (ip ro add "vpnip/32 via "gateway") iar daca pica vpn nu mai ai net decat catre ip-ul vpn-ului:)

daca nu poti face si un script de bash/perl/php/python ce vrei tu rulat in cron sau in alta parte sa-ti verifice daca mai ai default gateway prin vpn

acelasi lucru merge si in windows (nu ai nevoie de super program numit vpn protector) decat daca nu stii ce faci si atunci ti-ar cam trebui programe "user friendly" :)

sper sa nu ofensez pe nimeni cu acest reply , nu asta e intentia mea .

Edited by slack21
adautat completari
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...