Jump to content

Recommended Posts

ok... Noua generatie de procesoare amd dual core...

Interesant cum un procesor AMD AM2 Athlon 64 X2 3800+ lucreaza la o frecventa de aprox. 3 GHz iar unul de 5000+ lucreaza culmea tot la fel... :|

O chestie interesanta e pretul dintre acestea de aprox. 200 RON...

Culmea acum vine si o intrebare destul bizara...

- Voi ce ati alege... cel de 3800+ care e 230 RON sau cel de 5000+ cu mult mai scump (400RON) ?

Astept opiniile voastre... ;)

Link to comment
Share on other sites

Decat sa dau 400Ron pe un AMD mai bine dau 650Ron pe un E6750.Acum am luat placa un Gigabyte P35-DQ6 si urmeaza procul.A fost overclockat putin procul si a ajuns la 5.2GHz

overclocked putin ? sa ajungi de la 2,6 GHz la 5,2 GHz ... iar despre AMD raport performanta-pret bate Intelul ca sa stii.

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca se poate pe asta mic de 3800+ dar e faza ca.... daca ai racire pe azot se poate face acst lucru ... se poate si fara dar risti sa iti sara procesuru in gura :lol:

Ideea e urmatoarea ... tehnologia de ultima ora costa mult deoarece alea vechi sunt foarte ieftine .... deci daca vrei sa faci ceva frumos pe calc iti tre ceva bun ... automat te duci la ala scump...

1 . Daca as fi director cu buget mare si ma ocup de programe care manaca fff multe resurse as cumpara pe cel de 5000+ ( automat placa de baza e mult mai tare si celalalte componente )

2 .Daca sunt unu care traieste in romania si deabia se joaca nfs carbon clar nu imi iau nici unu dintre ele :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:-? director nu sunt, dar nici nu ma joc carbon :D

am 18 ani si imi place webdesignu... acum am o configuratie cam slabutza si e timpul pt. o schimbare... bineinteles ca m-ar interesa si ultimile jocuri dar nu sunt gamer inrait, singurul joc care imi place si joc destul de des e frozen throne (dota)... oricum cred ca aleg 3800+...

Link to comment
Share on other sites

Stiu cum e cu SDRAM,nervi,nervi si iarasi nervi.

Eu cel putin acum am un sistem de genul.

Placa de baza: Asus M2V

Procesor: AMD 3000+ (1.8Ghz)

Memorie: 2Gb Ram Kingmax Mars 2x1 Dual Chanel

HDD: Samsung 250 Gb SATA II

Placa Video: Asus 7300GS

si curand il schimb in:

Placa de baza: Gibabyte P35-DQ6

Procesor: Intel Dual Core E6750

Memorie: 2Gb Ram Kingmax Mars 2x1 Dual Chanel

HDD: Samsung 250 Gb SATA II

Placa Video: Asus 7300GS

dar momentan am doar placa,urmeaza procesorul si o sursa buna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...