Jump to content
cociug

Moldova e România?

Recommended Posts

Sunt din Basarabia si mi as da viata numai sa se uneasca Basarabia cu Romania

Nu fi fraier ca si in Romania au murit o gramada de oameni in 1989 cu speranta ca in Romania va fi mai bine si...e mai bine e drept dar numai pt unii, foarte putini si majoritatea nu o duc bine pt ca ar fi cei mai cinstiti oameni din Romania.

O viata ai, nu o risipi pe niste idealuri ce vor fi ruinate de niste politicieni infecti.

Link to comment
Share on other sites

Moldova se va uni cu România , acum un sfert din popula?ie are cet??enie român? , ?i din ce în ce mai tot mai multe persoane î?i doresc unirea

Pula, cetatenie romana ca sa fuga in Europa la munca, Rusia alunga moldovenii care lucreaza nelegal, anul aceste peste 90% de moldoveni din Rusia au fost deportati.

Sunt din Republica Moldova si ma doaaaaaaaaare-n pula de unirea asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu fi fraier ca si in Romania au murit o gramada de oameni in 1989 cu speranta ca in Romania va fi mai bine si...e mai bine e drept dar numai pt unii, foarte putini si majoritatea nu o duc bine pt ca ar fi cei mai cinstiti oameni din Romania.

O viata ai, nu o risipi pe niste idealuri ce vor fi ruinate de niste politicieni infecti.

Da asa e

thx bro

Link to comment
Share on other sites

Pula, cetatenie romana ca sa fuga in Europa la munca, Rusia alunga moldovenii care lucreaza nelegal, anul aceste peste 90% de moldoveni din Rusia au fost deportati.

Sunt din Republica Moldova si ma doaaaaaaaaare-n pula de unirea asta.

Nu numai moldovenii isi fac cetatenie ca sa fuga in UE la munca

Cei mai multi sunt cazaci ,ucrainieni ,rusi ..

Uite eu inca nu am cetatenie romana in speranta ca in 2 3 ani nu o sa am nevoie de ea , pentru ca va fi Marea Unire

Dar de cand astept si tot astept dar ai 99% dreptate

Unicul motiv asta e - Cetatenie romana ca sa poata pleca in UE fara viza

Link to comment
Share on other sites

Daca nu v-ati unit cu romania cand era base, cu psd-istii la putere nu aveti nici o sansa. Plus ca ne e drag de voi, dar mai drag ne e de noi cand ne gandim ca orice unire cu rep moldova ne-ar trage tara mai in jos si am muri de foame.

N ati murit si nu ve ti mai muri de foame stai pe pace

Atit timp cat exista RST o sa gasesti tu o metoda de a face $$$ cu moldoveni sau fara :D

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Multi de aici vorbiti de parca Romania ar fi o super putere si nu acceptam pe altii mai slabi ca noi. Asa cum noi vrem sa ne unim cu tari mai puternice, asa vor si ei.

Voi vorbiti pe forumuri, pe strada, la scoala, uitati-va la televizor, votati. Oricum nu noi decidem. Daca Europea vrea ca Moldova sa fie Romania asa va fi.

Link to comment
Share on other sites

1.Ba baieti, injuraturile nu au rost(se stiu ei).

2.Nu mai fiti rasisti(unii dintre voi).

3.Pentru amandoua parti, nu va mai cacati pe voi ca si cum tara voastra ar fi o super putere.

Pana una alta, amandoua tari sunt conduse de niste javre corupte.

Edited by AsalT
Link to comment
Share on other sites

Cred ca tu nu stii ce inseamna rasism ma frend.

Ma frend, stiu foarte bine ce inseamna rasism. ;)

Cand am vorbit despre asta, m-am referit si la altii care au comis-o in alt topic care avea ca subiect: RM & RO.

Edited by AsalT
Link to comment
Share on other sites

Rasismul reprezint? un grup de atitudini, practici ?i ac?iuni care î?i au sursa în convingerea c? diferen?ele sociale ?i culturale se explic? prin diferen?e biologice ?i ereditare dintre rasele umane.

Esti pe langa. Mai baga o fisa.

Sa nu crezi ca are vreun roman cu capul pe umeri ceva impotriva moldovenilor de peste Prut. Doar ca noi suntem aici intr-un cacat in care ne-am afunda si mai mult daca s-ar contopi tarile. E ca si cum tu nu stii sa inoti si esti pe punctul de a te ineca iar eu care nu stiu sa inot sar dupa tine sa te salvez. Si ne inecam amandoi.

Moldovenii sunt mult prea inapoiati economic si ca mentalitate ca sa ne fie bine printr-o unire. Nu cei din Rep. Moldova au iesit in strada sa faca revolutie si apoi s-au dus seara acasa ca era tarziu si le era somnic in loc sa cucereasca parlamentul si televiziunea? Eu personal sper sa vad Rep. Moldova ca pe o tara sora ce se ridica prin forte proprii. Care arata intregii lumi ca poate si ca vrea. Dar mai au mult pana acolo, asa cum si noi mai avem mult de lucru la schimbarea mentalitatatii populatiei. Nu au nevoie de noi. Au nevoie sa se trezeasca din starea asta de letargie si sa scape de comunism.

Link to comment
Share on other sites

Rasismul reprezint? un grup de atitudini, practici ?i ac?iuni care î?i au sursa în convingerea c? diferen?ele sociale ?i culturale se explic? prin diferen?e biologice ?i ereditare dintre rasele umane.

Esti pe langa. Mai baga o fisa.

Sa nu crezi ca are vreun roman cu capul pe umeri ceva impotriva moldovenilor de peste Prut. Doar ca noi suntem aici intr-un cacat in care ne-am afunda si mai mult daca s-ar contopi tarile. E ca si cum tu nu stii sa inoti si esti pe punctul de a te ineca iar eu care nu stiu sa inot sar dupa tine sa te salvez. Si ne inecam amandoi.

Moldovenii sunt mult prea inapoiati economic si ca mentalitate ca sa ne fie bine printr-o unire. Nu cei din Rep. Moldova au iesit in strada sa faca revolutie si apoi s-au dus seara acasa ca era tarziu si le era somnic in loc sa cucereasca parlamentul si televiziunea? Eu personal sper sa vad Rep. Moldova ca pe o tara sora ce se ridica prin forte proprii. Care arata intregii lumi ca poate si ca vrea. Dar mai au mult pana acolo, asa cum si noi mai avem mult de lucru la schimbarea mentalitatatii populatiei. Nu au nevoie de noi. Au nevoie sa se trezeasca din starea asta de letargie si sa scape de comunism.

Cand am vorbit despre rasism, am vorbit de amandoua parti.

Adica, sunt si moldoveni si romani care nu vor unirea.

Dar, vad ca iti place sa te afli in treaba si sa te contrazici cand nu ai dreptate.

Inca odata, bravo pentru tine si pentru cei destepti care le place sa fie in treaba fara niciun folos.

Zici ca moldovenii sunt inapoiati ca mentalitate?

Stai linistit, si in romania si in moldova sunt destui inapoiati, un exemplu este cel din video-ul de mai sus. ;)

Unii zic ca in moldova sunt racketzi si curve, si in romania sunt tigani borati cu lanturi de 3kg la gat si curve.

P.S: Nu te amagi si nu te crede superior.

Succes in continuare. ;)

Edited by AsalT
Link to comment
Share on other sites

Bai baiatule. Rasism nu are cum sa existe intre oameni de aceeasi rasa. Romanii si moldovenii au aceeasi rasa. Romanii si tiganii nu au aceeasi rasa. Daca un roman zice de un tigan ca e o cioara infecta, ala e rasism. Daca un roman zice de un moldovean ca e prost, e doar o opinie. Esti batut in cap?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...