Jump to content
Usr6

Guccifer a fost prins

Recommended Posts

Partea ciudata e urmatoarea: Adevarul spuneau in articolul lor ca in trecut acest tip a lucrat ca taximetrist. :))

Culmea e ca n-am citit nimic despre chestia ca ar fi fost taximetrist (defapt am citit maxim 2 minute despre el), dar stiu stereotipu ala care sta la bere cu taximetristii in spatele blocului toata ziua, ma intrebam inainte oare din ce traiesc astia, acum stiu, "sparg" mail-uri si apoi blackmail :))

Link to comment
Share on other sites

Astia care judecati dupa infatisare, sa ma pupati undeva.

Da, sa zicem ca am acnee pana in fundul curului, conteaza ceea ce stiu nu felul cum arat.

Nu va mai credeti rotunzi, ca nu e rostul.

Dar da, judecati dupa fapte. Nu sunt de acord ca l-ati injurat dupa mutra, dar sunt de acord ca il injurati dupa fapte.

PS: Nu se aplica vorba " Dupa ce te arzi odata, sufli si in iaurt" in cazul lui.

Link to comment
Share on other sites

Astia care judecati dupa infatisare, sa ma pupati undeva.

In general, cei cu disabilitati mentale au si mecle dubioase. In plus, jurnalistii sunt de cacao.

Iauzi titlu "Cel mai cautat hacker". Hai s-o lasam moarta.

Si sa vedeti ce fel de legi avem: Dupa un Georgel de genul asta se duc mascatii, sparg usa la ora 6 dimineata si-l salta pe sus, timp in care talharii, violatorii si criminalii sunt invitati frumos la sectie sau se duc doi politisti dupa ei.

Wtf?! Care saracia e pericolul real social in cazul unui om ce face infractiuni informatice sau economice?

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

In general, cei cu disabilitati mentale au si mecle dubioase. In plus, jurnalistii sunt de cacao.

Iauzi titlu "Cel mai cautat hacker". Hai s-o lasam moarta.

Si sa vedeti ce fel de legi avem: Dupa un Georgel de genul asta se duc mascatii, sparg usa la ora 6 dimineata si-l salta pe sus, timp in care talharii, violatorii si criminalii sunt invitati frumos la sectie sau se duc doi politisti dupa el.

Wtf?! Care saracia e pericolul real social in cazul unui om ce face infractiuni informatice sau economice?

Se duc si ii sparg usa tocmai ca sa nu scape de probe. Mai era si cazul aluia unde au ales sa foloseasca explozibil sa ii dea jos usa , pentru ca ziceau ei ´´ era capabil sa distruga probele cu un singur click´´ .

Link to comment
Share on other sites

Se duc si ii sparg usa tocmai ca sa nu scape de probe .

Serios ? Pai de cand se aplica forta bruta in cazul asta? Ar trebui sa aibe alte metode.

Dar in cazul unui criminal, ala nu le poate face freza la doi militieni cu toporul ?

Ah, cacat, am uitat. Daca impusti un militian in frunte si iese glontul prin ceafa, nu atinge organele vitale. Deci nu are ce sa se intample.

Link to comment
Share on other sites

Serios ? Pai de cand se aplica forta bruta in cazul asta? Ar trebui sa aibe alte metode.

Dar in cazul unui criminal, ala nu le poate face freza la doi militieni cu toporul ?

Ah, cacat, am uitat. Daca impusti un militian in frunte si iese glontul prin ceafa, nu atinge organele vitale. Deci nu are ce sa se intample.

Ai specificat ca dupa altii se duc 2 politisti sau ii invita la sectie si pentru asta s-au dus si l-au luat din pat . Daca il invitau , avea timp sa scape de orice proba , si nu aveau pentru ce sa il acuze .Pai pentru un carder care are 35 kile si ochelari cat fundul la borcan tot asa se duc , sa nu scape de carduri,msr , date .Nu de frica sa nu le dea in cap .

Link to comment
Share on other sites

Hai sa radem si sa judecam, ca e foarte amuzant. Am auzit ca si " feisbucu' " e la moda..., sunt convins ca niciunul din voi in proportie de 90% nici nu se pot atinge de o adresa de e-mail, dar hai sa radem de om, sa va vad pe voi spargand o casuta de e-mail al unui om, nu conteaza cum, si apoi veniti sa comentati.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Hai sa radem si sa judecam, ca e foarte amuzant. Am auzit ca si " feisbucu' " e la moda..., sunt convins ca niciunul din voi in proportie de 90% nici nu se pot atinge de o adresa de e-mail, dar hai sa radem de om, sa va vad pe voi spargand o casuta de e-mail al unui om, nu conteaza cum, si apoi veniti sa comentati.

Prietene. Crezi ca cei inteligenti se dau mari cu ceea ce fac? Am avut acces la 10 e-mailuri din CJ Constanta mai bine de 2 ani. Si crede-ma pe cuvant iti dau cuvantul meu de onoare, am avut MULT mai mult de castigat daca am stat in umbra si am profitat de asta decat sa fac publica prostia mea.

E de ajuns sa iti pice o poza, un filmulet, o hartie orice si cei 2 ani sunt rasplatiti cu adevarat.

Cei care fac chestii de genu, cu e-mailuri, cu facebook-uri sunt dupa opinia mea cei mai distrusi de soarta. Castig 0, risc 100.

Faptul ca fac publica o vulnerabilitate intr-un site, intr-o platforma fara sa profit de ea, asta-i alta chestie. Cum zicea cineva intr-un film: "Merg pe strada si vad o casa cu geamul deschis. Bat la usa si atentionez propietarul ca are geamul deschis." Cam asa este si cu vulnerabilitati in site.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

ma mie unu ptr fiecare hacker imi pare rau

cat timp nu face rau nimanui si nu fura din buzunarul saracilor,bravo lui.

dar cand vad garda ca pe ala l-au arestat,iar pe aia care fura miliarde de 20 de ani nu ii vede nimeni,mi-e sila.

Nu ma intorc degraba in Romania.

Nici peste 50 de ani nu se schimba nimic,pacat ca avem o tara frumoasa si multe alte lucruri care ar face mandru pe oricine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...