Jump to content
VectorxxxS

Am descarcat un backdoor

Recommended Posts

Aveti o mare problema in materie de programe clean ;) !

Aseara nu aveam nici o problema cu pc-ul , am dezactivat pentru o ora AV , am descarcat 5 programe de aici , bindere + keylogger si ghiciti ce ... Aveau backdoor , crezand ca oamenii sunt de incredere , avand peste 500 posturi fiecare am zis sa nu rulez nimic in VB ... Frumos din partea unora ...

Dati-va cu parerea daca si voua vreodata vi s-a intamplat la fel ...

PS: I`m a kinder obs !

Link to comment
Share on other sites

Aplicatiile postate de utilizatori nu sunt verificate de moderatori sau de administratori. Sunt cazuri in care se verifica, iar daca este ceva aiurea se iau masuri (ban, stergerea postului, s.a.m.d ..)

Tot ce descarci este pe barba ta. Daca esti interesat de bindere, keyloggere si alte balarii, banuiesc ca ar trebui sa ai si ceva experienta. Scaneaza-le, ruleaza-le intr-un environment virtual sau chrooted.

Link to comment
Share on other sites

Pai experienta nu am ... Dar intrasem aici pentru ca pare realmente un site super ok , oamenii nu stiu dece la 1500 posturi fac backdoor la un rahat de keylogger ...

Si da ai dreptate am descarcat pe barba mea , de acum o sa fiu mai atent :)

Altii care au mai patit asa pot sa-si dea cu parerea :) !

Link to comment
Share on other sites

Pai experienta nu am ... Dar intrasem aici pentru ca pare realmente un site super ok , oamenii nu stiu dece la 1500 posturi fac backdoor la un rahat de keylogger ...

Si da ai dreptate am descarcat pe barba mea , de acum o sa fiu mai atent :)

Altii care au mai patit asa pot sa-si dea cu parerea :) !

Pune link cu ce ai descarcat .Oricum , orice keylogger si crypter mai vechi e detectat de antivirus .Cum ti-ai dat seama ca esti infectat ?

Edited by bodostyle
Link to comment
Share on other sites

Pai experienta nu am ... Dar intrasem aici pentru ca pare realmente un site super ok , oamenii nu stiu dece la 1500 posturi fac backdoor la un rahat de keylogger ...

Si da ai dreptate am descarcat pe barba mea , de acum o sa fiu mai atent :)

Altii care au mai patit asa pot sa-si dea cu parerea :) !

Pai este. Dar orice padure are si uscaciuni. Incercam sa scapam de ele. Arata-ne postul de unde ai descarcat.

Aici se posteaza si tool-uri facute de altii, nu e neaparat nevoie sa fie facut de cel ce deschide un thread.

Eu nu am descarcat niciodata vreun keylogger sau un binder pentru ca nu sunt interesat de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Pai , sincer sa fiu keyloggerele si binderele le-am luat prin functia search din dreapta sus :) topicurile nu am vazut ce data aveau ca sa le pot reidentifica , activitatea care am observato a fost aprinderea webcamului , aveam si MB instalat pe pc... Dupa ce am descarcat un binder cica FUD ... am dat dublu click sa intru pe el :) si dupa 2 minute mi se misca pc-ul ca si un pentium 3 pe care rulezi un joc de calitate !

Dupa 2 rr la pc si-a revenit , deodata apare notificare de un Trojan Monder , dupa alte 2 minute apare in casuta jos la MB " accesul a fostr restrictionat pentru utilizator 192xxxxx ( Ipp-ul celui ce a dat remote )

Ar trebui facuta macar o restrictie in ceea ce priveste programele sa nu le posteze orice om ...

Multumesc frumos ca sunteti civilizati si nu ma injurati sau mai stiu eu ce ... Pe majoritatea forumurilor daca nu ai cunostinte IT si intrii pe site de genu` ori iei ban ori esti luat la caterinca :)

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui facuta macar o restrictie in ceea ce priveste programele sa nu le posteze orice om ...

Nu se poate pune o astfel de restrictie . Majoritate userilor care posteaza asa ceva , de ex. un crack pentru un program , nu realizeaza ei acele crack-uri , le gasesc prin diferite locuri si le pun aici .

Deci acel tool e posibil sa fie virusat din alta parte si el il transmite fara sa vrea mai departe .

De aceea e recomandat sa rulezi astfel de instrumente intr-un mediu virtual controlat (ex. vmware).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nicidecum ! Sunt ferm convins ca nu am luat depe niciun alt forum , pentru ca nu vizitez niciun alt forum de genul :) ! Asta e singurul , pe care intru pentru a citii stiri in special :) fiindca unii dintre voi chiar sunt la curent si au surse ale unor stiri super ok !

Si ma rog , dece tocmai aseara imediat dupa descarcarea unui tool de aici ...

Link to comment
Share on other sites

:) Da , asa incepe ipp-ul nu stiu daca 168 exact dupa 192 :) nu am fost 100% atent :)

Trojan Monder ... totusi am dat un search pe google si pe unele site-uri era explicat ca fiind un tool ce descarca RAT-uri spre ex !

@spide !

Sunt total de acord cu cele spuse de tine :) Nu trebuie sa te superi pentru topicul meu :)

Nu am invinovatit pe nimeni :) !

Link to comment
Share on other sites

Omule crezi ca veneam de nebun aici sa fac eu topic ca nu am alta treaba ? Crede-ma ca nu-s crescut in jungla si stiu sa nu dau peste cap oamenii cu probleme inutile !! Nu ma credeti , ce sa fac , mint ? Credca nu sunt singurul caruia i s-au intamplat chestii de genu` ... In plus nu intru pe forumuri de cs sa downloadez prostii crede-ma :)!

Stiu sa fiu putin asa prudent !

Link to comment
Share on other sites

Omule crezi ca veneam de nebun aici sa fac eu topic ca nu am alta treaba ? Crede-ma ca nu-s crescut in jungla si stiu sa nu dau peste cap oamenii cu probleme inutile !! Nu ma credeti , ce sa fac , mint ? Credca nu sunt singurul caruia i s-au intamplat chestii de genu` ... In plus nu intru pe forumuri de cs sa downloadez prostii crede-ma :)!

Stiu sa fiu putin asa prudent !

Te intelegem! Lasa aici un link cu programul pe care l-ai decarcat sa ma uit al cui e. Ti-au spus vreo 3 utilizatori pana acum treaba asta.

Link to comment
Share on other sites

Aveti o mare problema in materie de programe clean ;) !

Aseara nu aveam nici o problema cu pc-ul , am dezactivat pentru o ora AV , am descarcat 5 programe de aici , bindere + keylogger si ghiciti ce ... Aveau backdoor , crezand ca oamenii sunt de incredere , avand peste 500 posturi fiecare am zis sa nu rulez nimic in VB ... Frumos din partea unora ...

Dati-va cu parerea daca si voua vreodata vi s-a intamplat la fel ...

PS: I`m a kinder obs !

O fi fost asta, Bucifer.

Link to comment
Share on other sites

eu-mi bag pula-n mama ei de treaba netu asta nu mai e sigur deloc cu AVast pe pc malwarebytes si Comodo firewall si iau remote in plm :| windows facut ieri da-on familia ei de treaba ... ca nu am mai descarca nimic inafara de firefoxx original si flash etc ! toate depe site-urile originale ... ce mama naiba :|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...