Jump to content
tudor13mn13

Comunitate Gaming...

Recommended Posts

  • Active Members

Hai sa-ti spun de ce nu o sa ai nici macar un vizitator:

-Index-ul unde se posteaza stiri/orice

Sitiri/orice-HLTV.org, 10 mii de vizitatori pe zi.

Resurse-Gamebanana.com, 10 mii de vizitatori pe zi.

Tutoriale-Gamebanana.com, 10 mii de vizitatori pe zi.

Challengeuri-Esea,Leetway,ESL.

Photoshop-Lynda.

Servere de jocuri afiliate-GameTracker, 30 de mii de vizitatori pe zi.

Ca sa poti ca macar sa te nasti pe o astfel de piata, trebuie sa vii cu ceva nou.

Link to comment
Share on other sites

Well, Facebook, spam de bun simt pe alte forumuri, banner exchange, articole platite sau gratuite pe bloguri cu nisa gaming sau it. Metodele clasice vor functiona cat timp vei avea macar 10 oameni activi zi de zi si postari noi la care se dau macar 5 reply-uri. Axeaza-te pe jocuri cunoscute, dar fara prezenta mare pe forumurile din Romania si vei strange o baza de useri. Poti incepe chiar prin a vorbi cu adminii rst sa te lase sa iti faci reclama aici gratis sau contra cost.

Syntax, fac pariu ca poate avea in juma de an macar 3000 de unici pe zi daca se va tine de treaba.

Link to comment
Share on other sites

Voi deschideti "comunitati" dar habar nu aveti ce sa faceti cu ele si ce public aveti/o sa aveti. Mari administratori.

anthore fucking retard. E o rusine sa muncesti ? Astia voi, generatia mc donald care vreti sa faceti banii din adf.ly si bux-uri sunteti niste retardati. Gandesti inainte sa dai submit la un post?

Daca veniti aici doar sa ma luati peste picior ca joc nu stiu ce joc , stati in banca voastra.

Link to comment
Share on other sites

anthore fucking retard. E o rusine sa muncesti ? Astia voi, generatia mc donald care vreti sa faceti banii din adf.ly si bux-uri sunteti niste retardati. Gandesti inainte sa dai submit la un post?

Daca veniti aici doar sa ma luati peste picior ca joc nu stiu ce joc , stati in banca voastra.

Dar mai sterge-te bre la gura ca te-ai umplut de m*maliga. Ti-a dat cu ranga in cap?

Nu prea vad un succes de tip WOW. Luati in calcul ce concurenta exista si faptul ca, in ziua de azi, cu un minim de cunostinte in zona it un pusti de 13 ani isi face... server de CS. Ca totul sa fie si mai ok pune si unu sistem de ranking public si sharing pe social. Normal, totul asezonat cu o interfata front sub un wordpress. Sunt mii de teme gata facute. ALA E. Au si altii.

Ca sa reusiti aveti mult de munca, cat mai mult social, cat mai mult cod curat si facut seo ca la carte. (e parerea mea, acum ma injuri? LA COTET CU TINE, sau la satra).

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
anthore fucking retard. E o rusine sa muncesti ? Astia voi, generatia mc donald care vreti sa faceti banii din adf.ly si bux-uri sunteti niste retardati. Gandesti inainte sa dai submit la un post?

Daca veniti aici doar sa ma luati peste picior ca joc nu stiu ce joc , stati in banca voastra.

Vezi ca tocmai te-ai dat de gol ca esti analfabet si in romana si in engleza.

Invata franceza, poate acolo nu esti analfabet.

Si vorba astuia de mai sus, mai sterge-te la gura bai mucosule ca ai facut un thread public. Cand ceri sfaturi, accepta si critici.

ON: Ca sa poti sa iesi in evidenta, scrie in engleza. In ziua de astazi gamerii stiu foarte bine engleza si le este foate usor sa se documenteze de pe site-uri din afara. Deci va trebui oarecum sa fii cu cel mult o secunda in urma site-urilor din afara.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca tocmai te-ai dat de gol ca esti analfabet si in romana si in engleza.

Invata franceza, poate acolo nu esti analfabet.

Si vorba astuia de mai sus, mai sterge-te la gura bai mucosule ca ai facut un thread public. Cand ceri sfaturi, accepta si critici.

Da ba, accept critici dar sa fie argumentate, nu

Voi deschideti "comunitati" dar habar nu aveti ce sa faceti cu ele si ce public aveti/o sa aveti. Mari administratori.

sau se cred destepti.

Nu vorbesc corect cand alti sunt retardati.

tedeus, nu te injur deoarece ti-ai argumentat ideea.

Daca vreti sa ma injurati, astept PM-uri, dar nu aici in post.

Edited by Kalashnikov.
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Da ba, accept critici dar sa fie argumentate, nu

Voi deschideti "comunitati" dar habar nu aveti ce sa faceti cu ele si ce public aveti/o sa aveti. Mari administratori.

Nu vorbesc corect cand alti sunt retardati.

Iti pot argumenta eu.

Ca administrator de forum/platforma/site de stiri/comunitate, orice tine de gaming&it, primul lucru care trebuie sa-l aiba in vedere administratorul este cum sa populeze comunitatea.

Daca tu ca administrator vii si ne ceri noua sfaturi de popularitate, cum vrei sa supravietuiesti in lumea asta atat de mare a internetului? Adica, daca nici macar sa o populezi nu stii, atunci ce stii? Sa scrii articole interesante? Sa faci review-uri? Sa faci concursuri?

BTW: daca tu folosesti toate mijloacele de popularizare a comunitatii acum, cand ai 2-3 articole scrise, lumea o sa vada ca sunteti de porc si nu o sa mai intre in veci atunci cand chiar aveti ceva de calitate.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai prea merge treaba cu jocurile online , a scazut , in 2005 cand CS u era pe val , si eu eram 5on5 non stop , da m am plictisit de acest joc , si de wow si de toate.Acu pustanii is pe FB , si altele , si nu prea mai intra sa joace cs.. Iti trebuie gear , ca sa "dai bine", cum zicea Perry :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...