Jump to content
Dorian12

[Prezentare] Dorian

Recommended Posts

Salutare ?i bine v-am g?sit !

De câtva timp m-am ata?at de aceast? ''meserie'' dac? ii pot spune a?a ?i sunt cam incep?tor..

Am ales s? vin pe acest forum ca s? pot s? inv?? mai multe lucruri despre acest domeniu.

Sunt din Rm.Valcea.. zis Hackerville .. :))

Cine ma poate ajuta cu un sfat.. cu ce pot sa incep a? fi foarte recunosc?tor !

S?n?tate :D

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Salutare si bine ai venit.

OFF: Pentru inceput poti incepe cu mai putine emoticoane, poate chiar deloc.

ON: Incepe cu un limbaj de programare care ti se pare accesibil ( recomand C ). In paralel poti invata networking si baze de date. Gasesti topicuri nenumarate legate de subiectele enumerate mai sus.

Enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Salutare ?i bine v-am g?sit !

De câtva timp m-am ata?at de aceast? ''meserie'' dac? ii pot spune a?a ?i sunt cam incep?tor..

Am ales s? vin pe acest forum ca s? pot s? inv?? mai multe lucruri despre acest domeniu.

Sunt din Rm.Valcea.. zis Hackerville .. :))

Cine ma poate ajuta cu un sfat.. cu ce pot sa incep a? fi foarte recunosc?tor !

S?n?tate :D

Stim cu ce ai vrea sa incepi, dar nu prea te putem ajuta... Ai grija cum te invarti ca zbori imediat :)) Welcome!

Link to comment
Share on other sites

Salutare ?i bine v-am g?sit !

De câtva timp m-am ata?at de aceast? ''meserie'' dac? ii pot spune a?a ?i sunt cam incep?tor..

Am ales s? vin pe acest forum ca s? pot s? inv?? mai multe lucruri despre acest domeniu.

Sunt din Rm.Valcea.. zis Hackerville .. :))

Cine ma poate ajuta cu un sfat.. cu ce pot sa incep a? fi foarte recunosc?tor !

S?n?tate :D

Zis si ce ma? Lamerville poate ... hoti de doi lei care se darama casa pe ei. Cand pica economia de tot in Republica Valcea te rog sa ramai acolo si sa nu migrezi spre occidentul vostru, adica Sibiu. Nimic personal, dar nu-mi place asocierea asocierea facuta intre Valcea si hacker. Succes

Link to comment
Share on other sites

Zis si ce ma? Lamerville poate ... hoti de doi lei care se darama casa pe ei. Cand pica economia de tot in Republica Valcea te rog sa ramai acolo si sa nu migrezi spre occidentul vostru, adica Sibiu. Nimic personal, dar nu-mi place asocierea asocierea facuta intre Valcea si hacker. Succes

Dac? stau in vâlcea nu inseamn? c? sunt un ''ho? de 2 lei'', mul?umesc de bun venit-ul c?lduros .

Link to comment
Share on other sites

Dac? stau in vâlcea nu inseamn? c? sunt un ''ho? de 2 lei'', mul?umesc de bun venit-ul c?lduros .

Nu intelege asta. E o reputatie a locuitorilor si se rasfrange si in Sibiu. Nu te cunosc, n-are nimeni nimic cu tine personal. Sunt satul de olteni cu bemveu din 95 care se cred zmei, dar n-au un loc de munca si o chifla in stomac.

Link to comment
Share on other sites

Nu intelege asta. E o reputatie a locuitorilor si se rasfrange si in Sibiu. Nu te cunosc, n-are nimeni nimic cu tine personal. Sunt satul de olteni cu bemveu din 95 care se cred zmei, dar n-au un loc de munca si o chifla in stomac.

1. Nu am ''bemveu din 95''

2. Am 16 ani so..

3. A? vrea sa invat un limbaj de programare pentru incepator.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista un limbaj de programare pentru incepatori, orice limbaj de programare pe care o sa il studiezi pe viitor o sa ti se para foarte greu si aici citez din experienta. Odata ce ai invatat un limbaj de programare o sa iti fie usor sa inveti altul dat fiind faptul ca toate au o ramura comuna. Cat despre Hackerville cum a mai zis un coleg ar trebui sa se numeasca Lamarville avand in vedere ca oameni de acolo umbla numai cu cacaturi si daca tu vrei sa ii iei exemplu pe ei atunci iti dau un sfat prietenesc: "nu scapa sapunul".

Bafta si bun venit.

Link to comment
Share on other sites

Zis si ce ma? Lamerville poate ... hoti de doi lei care se darama casa pe ei. Cand pica economia de tot in Republica Valcea te rog sa ramai acolo si sa nu migrezi spre occidentul vostru, adica Sibiu. Nimic personal, dar nu-mi place asocierea asocierea facuta intre Valcea si hacker. Succes

Bre... ca tine mai sunt multi bagatori de seama. Nu te doare???

On: bine ai venit. Ignora si tu texte de genul celor de la quote. Nu ii doare deci... se manifesta. Sunt multi programatori foarte buni in rst. La fel de multi sunt si pentesteri. Depinde numai de tine ce vei alege sa urmezi. Idea e simpla: vorbeste politicos chiar daca apare vreun mufangiu somnambul, fa in asa fel incat sa nu depinzi de nimeni si...(poate cel mai important) cere ajutorul atunci cand "varul" goag?l nu te mai poate ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Bre... ca tine mai sunt multi bagatori de seama. Nu te doare???

On: bine ai venit. Ignora si tu texte de genul celor de la quote. Nu ii doare deci... se manifesta. Sunt multi programatori foarte buni in rst. La fel de multi sunt si pentesteri. Depinde numai de tine ce vei alege sa urmezi. Idea e simpla: vorbeste politicos chiar daca apare vreun mufangiu somnambul, fa in asa fel incat sa nu depinzi de nimeni si...(poate cel mai important) cere ajutorul atunci cand "varul" goag?l nu te mai poate ajuta.

Mul?umesc de sfat o s? ?in cont.

S? ne auzim cu bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...