Jump to content
AnDrEi3008

Site-ul de 8 milioane de euro

Recommended Posts

cum coaie 8 milioane de euro??? ??tia sunt retarda?i r?u de tot...

?sta e cod de 8 milioane de euro ??

ce întâlnim pe linia 757 ... ? ?i asta am g?sit a?a la prima vedere...

420195106.png

LE: 420200214.png

le era lene s? modifice CSS-ul... dafaq.


jQuery(document).ready(function($) {
$('.ContinutArticol span').removeAttr('style');
$('.ContinutArticol span').removeAttr('class');
$('.ContinutArticol font').removeAttr('size');
$('.ContinutArticol font').removeAttr('face');
$('.ContinutArticol font').removeAttr('class');
$('.ContinutArticol font').removeAttr('size');
$('.ContinutArticol p').removeAttr('style');
$('.ContinutArticol p').removeAttr('class');
$('.ContinutArticol a').removeAttr('style');
$('.ContinutArticol a').attr('target','_blank');
$('.ContinutArticol b').removeAttr('style');
});

jQuery e importat de vreo 3 ori.. (site de 8 MILIOANE de euro)

http://portaleromania.ro/wps/jsp/IncaUNA.jsp :lol:

PS. s?-mi bag p--- în e-românia.

Edited by EAdrian
Link to comment
Share on other sites

Asta e Wordpress cumva

Ceva ciudat:


http://portaleromania.ro/wps/portal/Eromania/!ut/p/c5/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os_hAAwNfSydDRwP_UGMzA0_XUEtv4-AQYwMDA_1wkA6zeAMcwNFA388jPzdVvyA7rxwA-YBK0g!!/dl3/d3/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/ero1/Eromania/Judete/Articole&auth=SubdomeniuParticipare&categ=%27%20or%201=1%20--%20x

Daca trimiti de multe ori requestul [gen CTRL+R], uneori scuipa alt IP si nu al meu, gen:


ID: 20000010
Client IP: 5.14.95.111

Am mai prins cateva


109.96.1.0 - Romania
66.249.78.13 - Googlebot <-----
79.117.211.48 - Romania, prin Craiova
85.17.131.209 - Olanda

@EAdrian

- am realizat si eu ca e WebSphere, am Googleit dupa "portalSearchBar.jsp" :))

Edited by Hertz
Link to comment
Share on other sites

" Error 500: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException "

"com.ibm.wps.um.exceptions.impl.SchemaViolationExceptionImpl: com.ibm.portal.puma.SchemaViolationException: EJPSG0031E: The size of attribute uid at ' is too short. 1 characters have been set, but 3 are defined as minimum. "

8 milioane de euro si tot da erori :|

Calcul simplu, pensia unui batran amarat e 800 lei, cu 8 mil eur = 35.985.640, se plateau pensiile a 50.000 batrani . sau se putea contrui un spital, o scoala, sa dea premii olimpicilor, orice inafara sa ii fure ei, javre!

Edited by FarSe
Link to comment
Share on other sites

Asta e Wordpress cumva

Ceva ciudat:


http://portaleromania.ro/wps/portal/Eromania/!ut/p/c5/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os_hAAwNfSydDRwP_UGMzA0_XUEtv4-AQYwMDA_1wkA6zeAMcwNFA388jPzdVvyA7rxwA-YBK0g!!/dl3/d3/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/ero1/Eromania/Judete/Articole&auth=SubdomeniuParticipare&categ=%27%20or%201=1%20--%20x

Chiar nu recunosti un IBM WebSphere? /!ut/asdklajdaslkjdlaksjdlaksdjlakdsjlakdsj

Daca trimiti de multe ori requestul [gen CTRL+R], uneori scuipa alt IP si nu al meu, gen:


ID: 20000010
Client IP: 5.14.95.111

Hmmmm, e cam ciudata faza asta. Multumesc ca mi-ai zis (nu are legatura cu site-ul ala, chestia aia e o eroare de la un produs care l-am folosit si vreau sa vad ce s-a intamplat, poate apare in anumite circumstante....)

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

Site-ul acela nu va face 8 milioane de euro nici în 8 milioane de ani. Nu-i f?cut nimic cu sim? de r?spundere, nimic serios, lips? toal? de profesonalism. 8 milioane de euro se puteau investi în ceva mai folositor... nici nu v?d rostul acestui site, ce informa?ii sunt acolo, le g?sim ?i pe Wikipedia, chiar mai complexe. Ar fi cazul s? lu?m m?suri!

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui facuta o lista cu cate buguri grave si vulnerabilitati are site-ul, si sa fie facut un reportaj la stiri, sapat si aflat unde s au dus defapt banii . Atatia bani puteau fi investiti intr o infrastructura mult mai buna a anumitor proiecte / retele etc. Programe introduse in facultati etc... Tara de cacat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Ar trebui dat deface sa vada in ce au bagat "8 milioane de euro"

Mai mare rusinea, mi-e scarba din ce in ce mai mult de tara asta, si nu de tara cat imi e scarba de conducere, si de populatia ei.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Asta cu luatul masurilor mi se pare ca deja luati la misto cateva zeci de mii de oameni, aceia care au iesit in strada in ianuarie.

Mai mult de jumatate de aici o sa participati decat la revolutii online, ca si mine de altfel. Nu mai vorbiti de masuri. In Ucraina sunt cateva milioane de oameni in strada. MILIOANE. D-abia dupa 3 luni s-a vazut diferenta. In Romania nu vor iesi milioane de oameni in strada nici daca se dau tigai gratis. In Romania niciodata nu a facut nimic populatia. Daca voi inca mai credeti ca revolutia din 89' a fost facuta de romani inseamna ca v-ati uitat numai la Antena3.

Si apropo de site, sunt zeci de astfel de "proiecte" in care s-au spalat bani. Zeci de care presa nu stie, noi nu stim, multi nu stiu.

BTW: Romania a fost pana ieri singura tara din Europa care avea presedinte cu imunitate pe viata. Asta ca sa va faceti o idee despre "ar trebui facut ceva".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...