Jump to content
ZeroDoi

Despre Userul Tornada: Nesimtit, Fara Cuvant si Tepar ....

Recommended Posts

Acum aproape o luna de zile, mai exact pe 6 Ianuarie am postat ca doresc sa cumpar niste vizite prin iframe, https://rstforums.com/forum/73816-cumpar-multe-vizite-prin-iframe.rst mi-a trimis PM, i-am raspuns ... Mi-a cerut 100 de euro pentru acele vizite, a doua zi am fost la banca am pus banii prin transfer bancat seara i-am zis omului ca am despus banii toate bune si frumoase .... Peste 2 zile ma trezesc ca nu imi mai vine nici o vizita de la el .... i-am trimis pm si dupa alte 6...7 zile imi raspunde ca ar fi nu stiu ce problema cu niste site-uri xxx de la mine si ca nu se ocupa el de site-ul de unde vin vizitele si se ocupa un prieten de al lui, iar eu i-am zis ca atunci cand a primiit banii si nu era de acord trebuia sa verifice site-ul, iar el a zis ca am dreptate si de atunci nu a mai raspuns cu toate ca a intrat pe site ...

Am crezut ca daca e user cu vechime pe forum e si om serios... Join Date Feb 2008 Rep Power 6

Din pacate nu mai am chitanta de la banca( a aruncato nevasta-mea) dar cineva din staf ar putea sa intre sa citeasca PM-urile dintre mine si el care confirma ca a primit acei banii.

Salutare,astept sa-mi spui despre ce site este vorba si astept confirmarea sa stiu daca iti pot da detallile de transfer!

O seara cat mai buna!

Da boss, vorbim miane sau marti ca acum sunt plecat si abia maine sau pormaine ajung in bucuresti ... ne auzim atunci ..

astept pm de la tn

Gata, scuza-ma ca a durat atat, dar abia am ajuns acasa,

Uite asta e site-ul www.-----.ro

prin ce vrei sa fac plata paypal sau transfer bancar, eu am raiffasen ...

De preferabil ar fii transfer bancar ,eu am banca transilvania!

deci pentru ce vrei acest iframe,de regula se pune un html in care sunt incluse codurile de contorizare a vizitelor.

Pai putem folosii serviciul oferit de google: www.goo.gl ,

Am scurtat un link : http://goo.gl/-----

Poti pune link-ul acela sau daca nu poti pune direct link-ul site-ului ... www.-----.ro

Eu am sa vad statisticile in google analistics eventual pun gtop.ro

Iar problema cu banii e ca daca ii trimit acum ajung maine , daca aveai aceasi banca ca mine ajungeau instant, daca vrei ti pot trimite si prin paypal .....

nu este nici un fel de problema daca ii primesc maine....conteaza sa-i primesc :))

Datele bancare!

Nume : Lupu Adrian Nicolae

Cod Iban: RO33BTRLRONCRT0239526401

Banca : Banca Transilvania

Nu trebuie decat sa-mi lasi un mesaj cand ai trimis banii iar dupa ce ii primesc ma apuc de treaba!

Te salut si mult respect!

Ok, imi poti arata si mie un site ceva de unde aduci vizitele sa vad si eu ceva .... niste print-uri ceva cu statistici ...

Da,desigur,pana diseara ai si poze,am vazut ca ai nisa sportiva,pariuri sportive pentru banii suficientii poti avea reclama pe pagina oficiala a lui laurentiu reghecampf (52 mii likes)

de acolo provin foarte multe persoane interesate de pariuri si etc....

Ar fi frumos dar acum stau prost cu banii dup? s?rb?tori , ideea e ca eu sunt prin ora? cu treaba si dac? mi-ai da ni?te statistici ceva si e totul ok as putea trece pe la banca sa î?i pun banii

poftim screen

http://i42.tinypic.com/v7zkzn.png

Si mai sunt inca 2 site-uri care au si alea cate 1k plus zilnic.

Datele bancare le ai ,astept confirmarea platii si voi da drumu la treaba!

Din pacate am ajuns acasa, dar o sa plec iar la banca sa pun banii, deci cate vizite ai zis ca imi poti aduce zilnic ... 20k da ?

da!

Plata sa fie in lei ,100E = 450 lei la cursul din ziua de astazi!

Ok hai ca trag ceva pe mine si plec la banca.... ( pff ce a crescut euro :D )

da,si eu am ramas :o;)) ,eh...10 lei acolo ;)

Si daca cumva vei face rost de ceva bani ti-am spus iti pot oferi reclama pe pagina lui laurentiu reghecampf 53k + likes!

Majoritatea oamenii care cunosc fenomenul fotbal!

Gata vezi ca am pus banii, daca ai internet banking poti verifica, daca nu iti fac o poza la factura ... Cati bani vrei pentru un pachet cu 20 de postari pe pagina lu ala :)

Pretul pachetului este de 200 E !

Fiecare postare va fii vazuta de peste 50.000 utilizatori Facebook!

Am inteles, e destul de mult, oricu problema cu facebook e ca de vro 2 saptamanii nu mai ajung toate mesajele la userii chiar daca le postezi la ore de varf ... in fine ....

Ia zi ai primit banii ? e totul ok ?
da,banii au fost primitii din seara asta ma apuc de treaba!

Ok,ms

Uite ca tot vorbeam despre pachetul acela ,aceasta este pagina de care vorbeam!

https://www.facebook.com/laurentiureghecampfoficial?fref=ts

Pret pachet 200 E!

20 de postari pe zii!

Ms de oferta, dar deocamdata nu ..

De iFrame se ocupa un prieten foarte bun el a primit banii,l-am sunat si mi-a spus in felul urmator,daca tu ai link-uri catre site-uri pentru adulti el nu iti mai poate da iframe.

O sa il mai anunt odata,a spus ca daca e problema de la el iti va da cateva zile in plus vizite!

Salut, cum ramane si cu iframul sau cu banii mei ?

Salut ,iframe-ul a fost reluat,l-am pus iar dar ti-am spus aveai reclame catre site-uri pentru adulti.

Pai cand ai pus iframul nu a verificat site-ul ? am vorbit inainte ce tre sa am si ce nu pe site ?

asta ai dreptate...

In ultima perioada, am trimis o caruta de mesaje ... pana acum nu a raspuns si pentru cei care se intreaba de ce postez dupa o luna ... am tot sperat ca o sa se rezolve si este om de cuvant ... dar se pare ca nu,

Tornada - astept sa vad ce ai de zis in aparerea ta, eu sunt om de cuvant si nu ma bucur la 5 si nici la 500 de euro, am facut atatea tranzacti cu oamenii de aici de pe forum si nu am dat nici o teapa iar cei care ma cunosc stiu ca sunt om de cuvant.

// admirabil@ro - asta e site-ul dupa care se lauda ca imi aduce vizite,

Edited by ZeroDoi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu oricum m-am resemnat la vro 3...4 zile de cand am vazut ca a scos ala si nu mai vin vizite,

Daca era om serios si vedea ca am eu pe site gandaci p#li si p$zde putea sa imi zica ca nu e de acord cu asa ceva imi calcula alea 2...3....5 zile cat mi-a adus vizite si imi dadea restul de banii sau puneai niste conditii inainte sa imi zica sa trimit banii,

Daca nici in useri vechi nu poti sa ai incredere ... atunci in cine sa mai avem si cum sa mai procedam ca sa facem tranzacti in regula aici pe forum !!?!?!! :(

Link to comment
Share on other sites

Ce ti-a dat tie impresia ca daca ai user vechi, ai incredere in el?

Stii cati pusti si-au facut si inca isi mai fac usere asa din timp, sa fie acolo

https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=1860506

https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=1860507

Inainte de a face deal cu cineva, vezi si tu ce threaduri si ce posturi are, mentalitatea care o are asupra unui subiect, etc.

Edited by awnly3jhc2g
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

tu ai dovada de plata, reclamatie la politie, cand o sa vada citatia o sa-si schimbe parerea, ce plm sunt 100 de euro, se incadreaza usor la inselaciune..

Da, dar banii i-a trimis de bunavoie, fara un contract sau factura, asa ca.. in sensul asta nu sunt sanse. Si pe mine m-a tepuit unul aici pe forum acum un an si ceva cu 270 de euro si inca e activ in ciuda reclamatiilor mele.

Deci concluzia ar fi ca esti inconjurat de hiene, din pacate.

Link to comment
Share on other sites

Da stiu, degeaba de te duci la banca si la politie ... atata timp cat nu ai un contract sau ceva la mana nu are ce sa faca politia .... eu am trimis banii de buna voie nu ma obligat nimeni, ar mai fi sanse cu o plangere penala, dar aia dureaza 5...7 luni, merg depun o plangere la parchet, politia ii trimite citatie lui, el merge la politie da o declaratie, procurorur de caz o sa ii dea neinceperea urmariri penale si asa se termina cazul, iar la a doua abatere posibil sa pateasca ceva .....

Link to comment
Share on other sites

Da stiu, degeaba de te duci la banca si la politie ... atata timp cat nu ai un contract sau ceva la mana nu are ce sa faca politia .... eu am trimis banii de buna voie nu ma obligat nimeni, ar mai fi sanse cu o plangere penala, dar aia dureaza 5...7 luni, merg depun o plangere la parchet, politia ii trimite citatie lui, el merge la politie da o declaratie, procurorur de caz o sa ii dea neinceperea urmariri penale si asa se termina cazul, iar la a doua abatere posibil sa pateasca ceva .....

Stai linistit, nu o sa pateasca nimeni nimic. Mai ales cand vor auzii tolomacii aia de la post ce ai vrut tu sa cumperi, se vor scarpina cu mana dreapta pe tampla stanga, asa ca impaca-te cu ideea si data viitoare cere un demo la ce doresti sa cumperi.

Link to comment
Share on other sites

E, nu va grabiti cu concluziile pripite, mai incearca sa dai de el, dar nu stiu ce sa spun, daca zici ca a fost online pe forum, e clar ca a vazut si PM-urile, mai incearca sa dai de el sau stiu eu, poate v-a raspunde in acest topic, oricum, e urat ca userii de pe forum sa se tepuiasca intre ei, dar ce sa faci...

Link to comment
Share on other sites

Omul a crezut ca escrow-ul e bunul simt si reputatia, respectiv data inregistrarii. Oricum de la un user cu 15 posturi nu as avea incredere nici cu escrow pentru ca nu as stii de unde are ala banii sau ce invarte, dar la un user vechi macar ai speranta ca are niste principii formate, dar nu intotdeauna e asa.

Link to comment
Share on other sites

E, nu va grabiti cu concluziile pripite, mai incearca sa dai de el, dar nu stiu ce sa spun, daca zici ca a fost online pe forum, e clar ca a vazut si PM-urile, mai incearca sa dai de el sau stiu eu, poate v-a raspunde in acest topic, oricum, e urat ca userii de pe forum sa se tepuiasca intre ei, dar ce sa faci...

Pai nu stiu daca ai citit tot ce am scris, treaba sa intamplat pe 6...7 ianuarie si de atunci tot astept, am zis ca poate chiar e vro chestie si in final o sa inapoieze banii sau o sa imi zica ca imi aduce vizitele promise ... nu am vrut sa postez imediat sa stric reputatia omului, ultima lui activitate pe forum a fost pe 27 Ianuarie, iam trimis mesaje inainte de 27 ianuarie ... eu sunt curios sa vad ce plm o sa zica acum, a avut timp sa imi raspunda in PM o luna de zile ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...