Jump to content
r3v1

Facebook- inject URL,redirect.

Recommended Posts

Pasul 1. Introdu un link pe care ar atrage victima.

Pasul 2. Apas? click dreapta pe link , apoi pe "Inspecta?i Elementul/Inspect Element"

nqolc1.jpg

Pasul 3. Modific? partea aceasta cu linkul unde vrei s? fie trimis? victima.

Înainte de modificare

2a98n41.jpg

Dup? modificare

vn18j7.jpg

Pasul 4. Posteaz? linkul, ?i testeaz?-l.

Do not use FB banned links. Orice alt link care nu e NSFW/blocat de Facebook va putea fi utilizat.

Not working anymore.

Edited by r3v1
Link to comment
Share on other sites

scuzati ca redeschid topicul , dar totusi la cat de prost si incepator sunt , cine crede ca "chestia aia merge" se inseala amarnic :)) , mi`a mai zis unu acum un an si ceva "dute pe un site care vrei sa il spargi , apasa ctrl+u , sterge tot ce iti apare , dai save si ai spart siteul " , nu ai gasit nicio vulnerabilitate si niciun redirect , daca vrei sa trimiti pe cineva pe un site care pare "suspect" criptezi o parte din link si gata :) inspect element sau ctrl+u (opera) se foloseste pentru a vedea link`urile cu videoclipurile in care te pune sa dai distribuire + alte 200 de click`uri si deabia dupaia il poti vedea :) si nu numai asta , se foloseste pentru mai multe ...sa nu te superi pe mine acum , cand mia zis ala acum un an si ceva , am facut chestia aia , am sters tot si am dat save , cand am dat refresh la pagina mia dat eroare , am crezut ca mi`a pus dumnezeu mana in cap , dar dupa 1 min am incercat din nou si site`ul mergea :) daca programarea ar fi la fel de usoara cum ai facut tu "chestia" aia , toata planeta ar fi plina de "hackeri" :))

Edited by xm.madyx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...