Jump to content
sulea

wifi wep

Recommended Posts

vreau sa aflu parola wifi la un wep

am ultimul bactrak live cd, si am incercat cu fern si gerix. merge monitor mode, dar cand vine vorba sa captureze IVs gerixul merge f. greu (1000 in 15 min) iar fernul deloc. ceva gresesc, am incercat pe 2 laptopuri de diferite marci, acelasi rezultat. ce rezolvare mi-ati putea da?

Link to comment
Share on other sites

Încearc? s? îi trimi?i pachete de deautentificare, reîncercând reconectarea adun? mai multe pachete. Când face trafic, ai ?anse mult mai mari s? aduni IV-uri, de asemenea în timp ce captureaz? mi?ca-te cu laptopul ?i vezi evolu?ia. Mie mi s-a întâmplat s? m? mi?c un metru ?i s? captez în 5 minute cât n-am reu?it în 2 zile consecutive.

Link to comment
Share on other sites

pai incerc sa-mi magaresc propriul wifi, la 1 metru de laptop, deci nu cred ca e de la distanta. e oare posibil sa nu imi mearga injectia pachetelor cum trebuie? desi capturez pachete f repede fiind aproape de router, iv merg f greu. acum sunt la al treilea laptop cu care incerc si e acelasi rezultat. vad pe youtube ca se prind aprox 50000 iv in 15 min, eu abia prind 1000

Link to comment
Share on other sites

am incercat cu wifislax+goy wep, pt 5000 iv am stat 1 ora si vreo 8 min; nu a gasit rezultatul si mi-a cerut 10000 iv, dar nu a apucat sa le stranga ca nu mai avea spatiu unde sa scrie(?). banuiesc ca nu scrie pe usb(de 2 gb unde aveam wifislax); iar pe laptop am destul spatiu.

co4ie mai am un calculator conectat, merci de tutoriale, voi incerca pana la urma sa le iau manual.

incep sa cred ca routerul e problema

Link to comment
Share on other sites

am incercat cu wifislax+goy wep, pt 5000 iv am stat 1 ora si vreo 8 min; nu a gasit rezultatul si mi-a cerut 10000 iv, dar nu a apucat sa le stranga ca nu mai avea spatiu unde sa scrie(?). banuiesc ca nu scrie pe usb(de 2 gb unde aveam wifislax); iar pe laptop am destul spatiu.

co4ie mai am un calculator conectat, merci de tutoriale, voi incerca pana la urma sa le iau manual.

incep sa cred ca routerul e problema

La WEP, ca sa reusesti ceva, adica sa strangi suficiente IVs ca sa poti sparge parola, ai nevoie ca sa fie trafic, la momentul respectiv, pe reteua respectiva. Cel mai simplu pentru tine, daca esti incepator, sa ataci la o ora de varf sau cand crezi tu ca este trafic pe reteaua respectiva, cu toate ca sunt chestii mai avansate, ca sa generezi trafic, cum ar fi sa simulezi fake authentification.

Cu cat parola e mai complexa, cu atat ai nevoie de mai multe IVs. Mie, la parole simple, mi-a luat 5 minute sa le sparg.

Aia cu spatiu nu are cum sa fie, aceste IVs cantaresc KBs, maximum MBs

Link to comment
Share on other sites

@garryone omul a zis ca e routerul lui ( da da da ... bullshit :)) ) ...

@sulea... Din start ai inceput gresit ... daca tu incerci sa spargi ceva fara sa intelegi mecanismul din spatele "sistemului" deja ai plecat pe un traseu gresit ...

Ca "sfat" pt tine si restul care fac aceeasi greseala ... Luati in pula mea si puneti mana pe carte, ca fara teorie nu faceti nici un cacat in domeniul asta (a.k.a. informatica de orice fel)!!!

btw: daca ar fi dupa mine a-ti lua "ban" toti care dati mura`n gura si nu impingeti lumea spre teorie si lucrurile cre sunt cu adevarat de invatat ....

si pe langa voi ar lua ban toti care vin aici si intreaba inainte de a se informa despre ce pula lor vor sa faca ... cacatu de gogu e la degetele voastre .. eu chiar nu inteleg cu cacat nu reusiti sa faceti ce v-ati propus ...

Offtopic: @Nytro: sezi :)) ( Good Boy :)) )

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa ti pui kali pe un stick , live cd , si incearca cu airmon si aircrack. Sunt tutoriale pentru asa ceva.

Nu m-am putut abtine.

"incearca sa ti pui kali" - si daca pune Kali ce? Stii tu ca poti crack-ui parola mai cu Kali decat cu Backtrack? Nu tot aircrack folosesti si pe unul, si pe celalalt?

"incearca cu airmon si aircrack" - nu prea are sens. Aircrack e o suita, iar airmon e o comanda ce se ocupa de (dez)activarea placii modului monitor a adaptorului.

Si cam toate posturile tale sunt asa. Sa nu crezi ca am ceva cu tine, dar inceteaza sa mai faci posturi care nu spun nimic, de fapt, si doar ca sa te afli in treaba.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...