Jump to content
wirtz

Idee pt cei cu site-uri/bloguri de stiri si nu numai.

Recommended Posts

M-am gandit la o treaba... Tot am vazut pe aici cum multi sustin ca daca ai un site in limba romana nu-ti poti monetiza bine traficul deoarece nu vin vizitatori din afara tarii. Pentru cei cu site-uri/bloguri de stiri si nu numai incercati zic eu sa puneti si articole de interes pt romanii de peste granita, in special despre legi/stiri spre exemplu din UK.

Am experiemntat si mi-a crescut volumul de trafic destul de bine de cand m-am bagat pe niste grupuri de romani din UK, DE, IT, ES ... etc. Inainte daca dadam share la o postare fie ea f interesanta cei din alte tari nu intrau pe ea daca nu avea legatura cu locul unde se afla. Dupa ce am inceput sa postez legat de tara respectiva chiar daca avea legatura cu ei ca romani sau nu, traficul a crescut considerabil.... (logic ca a crecut si RPM-ul AdSense).

Poate unii dintre voi stiti deja, insa am zis sa public ideea.. poate o sa fie de folos si altora.

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Fara suparare dar , din cate stiu si am vazut eu "xux.ro" este al unui baiat "Tibi" care este si administrator la un forum mare de sa-mp si un server mare de sa-mp bugged si care au aproximativ 2k-5k vizite forum , iar tibi are site-ul la semnatura , numai de acolo isi face ala vizite in rest nu stiu deunde , pentru ca nu mai posteaza nimic nou .

Link to comment
Share on other sites

Cine zice ca site-urile romanesti nu sunt monetizate bine sunt 'habarnisti'

Ex: xux.ro inca face 1600 lei pe luna cu totul ca nu e postat nimic de un an

programepc.ro face peste 2000+

De unde stii ?

Asa din gura si blogarii zic ca fac intre 5000 si 12000 de dolari pe luna dar de fapt nu e nici pe departe asa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...