Jump to content
Silviu

Ucraina in prag de razboi!

Recommended Posts

uite cum trag cu munitie de razboi jegosi futule morti in gat

http://www.radiosvoboda.org/media/video/25270710.html

Mesaj !

Sunt ucraineanc?, nativ? din Kiev. ?i acum sunt pe Maidan, în partea central? a ora?ului meu. Vreau s? ?ti?i de ce mii de oameni din întreaga mea ?ar? sunt pe str?zi. Exist? un singur motiv: vor s? se elibereze din strânsoarea dictaturii, vor s? scape de politicienii care lucreaz? numai pentru ei, care sunt preg?ti?i s? trag?, s? bat?, s? r?neasc? oamenii doar ca s? î?i salveze banii, doar ca s? î?i salveze casele, doar ca s? î?i salveze puterea.

Vreau ca oamenii care sunt aici, care au demnitate, care sunt curajo?i, s? tr?iasc? o via?? normal?. Suntem oameni civiliza?i, dar guvernan?ii no?tri sunt barbari. Aceasta nu este Uniunea Sovietic?, vrem ca justi?ia noastr? s? nu fie corupt?, vrem s? fim liberi. ?tiu c? poate mâine nu vom mai avea telefon, nu vom mai avea conexiune la internet ?i vom fi singuri aici. ?i poate poli?i?tii ne vor ucide unul câte unul, când se va l?sa întunericul aici.

De aceea v? rog acum s? ne ajuta?i. Avem aceast? libertate în inimile noastre, avem aceast? libertate în min?ile noastre, iar acum v? rog s? ne ajuta?i s? construim aceast? libertate în ?ara noastr?. Ne pute?i ajuta fie doar spunând povestea aceasta prietenilor vo?tri, fie doar împ?rt??ind acest videoclip. V? rog, r?spândi?i-l. Vorbi?i cu prietenii vo?tri, vorbi?i cu familia voastr?, vorbi?i cu guvernul vostru, ar?ta?i c? ne sprijini?i.

V? rug?m s? lua?i leg?tura cu cei care v? reprezint? ?i s? le cere?i s? sprijine poporul ucrainean în lupta sa pentru libertate ?i democra?ie. Înainte s? fie prea târziu.

Edited by kp112
Link to comment
Share on other sites

Situatie similara si-n Venezuela... E greu de crezut cum nu se implica nimeni in mod direct. De asta exista ONU futu-le mortii mamii lor sa le futi. La chestiuni de genul, politica = 0. Se rezolva dupa. Momentan trebuie sa intervina cineva(fara asteptari la recompense). De asemenea ce-l mai usor mod de a aplana toata calamitatea asta ar fi convingerea trupelor armate sa treaca de partea "revolutionarilor".

Link to comment
Share on other sites

crede-ma ca dupa ce am vazut mesaju de la gagica aia am o ura in mine incat si maine as pleca sa le fiu alaturi :(

de gagica ? :D

on topic: parere personala ca ceea ce se intampla acum in ukraina se va finaliza cu daramarea actualului regim. Au infuriat lumea, omorand oameni, rudele demonstrantilor, nu rezolvi nimic, oamenii vor fi manati in strada si de ura fata de acei criminali pe langa ceea ce isi doreau inainte sa inceapa manifestatiile.

Probabil pretul platit va fi mare, la fel ca cel platit de noi in 89. As vrea ca acesti dictatori sa pateasca exact ce a patit Benito Mussolini. Pt ceausesc a fost foarte simplu, in cateva clipe a fost intr-o alta dimensiune dar nemernicilor astora trebuia sa le dam o rasplata meritata.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie luati astia de sus, unu cate unu, toti parlamentarii, organizatie...nu se poate asa ceva in zilele noastre sa moara 100 de oameni in Europa in 2014.

Sa te lupti cu politia nu are nici un rost, ei sunt doar sclavii politicienilor.

Filmuletele care le-am vazut, sa vezi acum omul in picioare si dupa 1 secunda il vezi jos, mort. Nu se Poate !

Ar trebui sa plecam toti acolo, din toata Europa, noi oameni ca ei, sa ii sustinem.

Daca sa implica astia de sus iese razboi.

Edited by adyshake
Link to comment
Share on other sites

Un deface la site-urile guvernamentale si telecomunicatii(de stat) din Ucraina poate fi considerat ca si interventie a unui stat strain in acest razboi civil?

Un copil cu prea mult timp liber care schimba un index nu se numeste interventie a unui stat strain.

Se numeste doar prostie.

Link to comment
Share on other sites

Situatie similara si-n Venezuela... E greu de crezut cum nu se implica nimeni in mod direct. De asta exista ONU futu-le mortii mamii lor sa le futi. La chestiuni de genul, politica = 0. Se rezolva dupa. Momentan trebuie sa intervina cineva(fara asteptari la recompense). De asemenea ce-l mai usor mod de a aplana toata calamitatea asta ar fi convingerea trupelor armate sa treaca de partea "revolutionarilor".

Asta nu pot s? în?eleg ?i eu: de ce nu trec de partea revolu?ionarilor în gâtu lor ? nu gândesc ? sunt plante ? , oricând pot fi ei mor?i ?i invers. De ce mi-a? sacrifica via?a stiind c? pre?edintele ?i guvernul stau la c?ldur? întocmind hârtii ?

Spune?i-mi voi ca s? în?eleg DE CE jandarmii ?ia lupt? contra propriilor semeni ca împotriva du?manului de peste grani?? ?

Link to comment
Share on other sites

Gay-protestele din Romania: http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2013-09-6-15520562-0-protest-impotriva-proiectului-rosia-montana.jpg

Sa razi cu jandarmii? Ala e protest? Sa-i futi in inima de jegosi, pentru 8 milioane/luna si-o muie ii apara pe cacatii de la putere. Romanii sunt prosti, fricosi si cel mai important: doare-n-cur-isti. I se rupe lor de tara, apoi se plang la samanta in fata blocului ca tara e de cacat. Ei sunt de cacat. Cand trebuie sa se iasa in strada, sa se iasa, ca si in Ucraina.

Tot respectul pentru ucrainieni. Si acum se vede clar cat de imputiti pot fi jandarmii, politistii si soldatii. Folosesc armele impotriva propriului popor. Printre protestanti ar putea fi familiile lor. Cat de muist sa fii sa faci asta? Pentru 8 milioane si-o pula-n cur? Nu se zice degeaba ca gaborii sunt prosti.

Link to comment
Share on other sites

@Aripipevant Cei care trag in oameni aia nu sunt adevarati ucrainieni ,sunt rusi 90% cazaci,armeni, corcituri de oameni care i doare in pula de situatia Ucrainei si care sunt platiti cred eu mai mult de 8 mln ..

Totul este organizat de serviciile de la Moskova

O situatie similara a fost si in Republica Moldova 7 aprilie 2009 la Chisinau cand rusii arborau drapelul UE si al Romaniei pe cladirea presedintiei ajutati de fortele de ordine

24x4eiq.jpg

Iar apoi Moskova acuzind Romania precum ca ea ar fi sustinut si infiintat protestele de la Chisinau .

Edited by gmail
Link to comment
Share on other sites

UPDATE 17:15 O fac?iune radical? a opozi?iei ucrainene avertizeaz? c? va continua "revolu?ia"

Mi?carea radical? Sectorul Dreapta a comunicat c? nu are încredere în pre?edintele Ucrainei, Viktor Ianukovici, avertizând c? va continua lupta împotriva regimului de la Kiev, informeaz? site-ul agen?iei Interfax Ukraine.

"Revolu?ia na?ional? continu?", a declarat Dmitro Iaro?, liderul organiza?iei radicale Sectorul Dreapta.

UPDATE 17:05 - Parlamentul ucrainean a votat revenirea la Constitu?ia din 2004

Parlamentul ucrainean a votat vineri, cu o majoritate larg?, în favoarea adopt?rii Constitu?iei din 2004, care acorda pre?edintelui puteri mai pu?in importante decât Constitu?ia actual?, relateaz? AFP.

Acest vot a avut loc în urma semn?rii unui acord de ie?ire din criz? de c?tre pre?edintele Viktor Ianukovici ?i reprezentan?i ai opozi?iei.

UPDATE 16:51 - UE îndeamn? Guvernul ?i opozi?ia ucrainene s? pun? în aplicare acordul de la Kiev

Pre?edintele Consiliului European Herman Van Rompuy a îndemnat vineri Guvernul ?i opozi?ia din Ucraina "s? treac? de la vorbe la fapte" ?i s? pun? în aplicare acordul de ie?ire din criz? pe care l-au semnat în prezen?a mediatorilor europeni, relateaz? AFP.

Acest acord "este un compromis necesar în vederea lans?rii unui dialog politic indisprensabil" care s? permit? Ucrainei s? ias? din criz?, a apreciat Van Rompuy. "De-acum este rsponsabilitatea tuturor p?r?ilor s? fie curajoase ?i s? treac? de la vorbe la fapte", a ad?ugat el, citat într-un comunicat.

UPDATE 15:21 - Opozi?ia ucrainean? accept? propunerile lui Ianukovici

Opozi?ia accept? propunerile pre?edintelui ucrainean Viktor Ianukovici, a anun?at vineri un reprezentant al opozi?iei, transmite AFP.

Pre?edintele ucrainean a anun?at vineri concesii majore fa?? de opozi?ie, inclusiv alegeri preziden?iale anticipate, formarea unui guvern de coali?ie ?i o reform? constitu?ional?, în urma unor violen?e care s-au soldat, începând de mar?i, cu aproape 80 de mor?i.

Acordul a fost aprobat de c?tre "Consiliul Maidan", numele pie?ei din centrul Kievului, ocupate de trei luni de c?tre manifestan?i, regrupând toate tendin?ele din cadrul opozi?iei, partide politice, reprezentan?i ai societ??ii civile ?i grup?ri radicale, potrivit lui Tiagnibok.

Opozi?ia a cerut, totodat?, ca actualul ministru de Interne Vitali Zaharcenko s? nu fac? parte din viitorul Guvern, iar procurorul general Viktor Pcionka s? fie demis din func?ie, potrivit lui Tiagnibok.

Cei doi sunt viza?i din cauza rolului pe care l-au jucat în reprimarea, din partea poli?iei ?i puterii judiciare, a manifestan?ilor din Ucraina. Tiagnibok este liderul partidului na?ionalist Svoboda (Libertate) ?i unul dintre principalii trei lideri ai opozi?iei politice.

Sursa: Mediafax.ro

Link to comment
Share on other sites

@Aripipevant Cei care trag in oameni aia nu sunt adevarati ucrainieni ,sunt rusi 90% cazaci,armeni, corcituri de oameni care i doare in pula de situatia Ucrainei si care sunt platiti cred eu mai mult de 8 mln ..

Totul este organizat de serviciile de la Moskova

O situatie similara a fost si in Republica Moldova 7 aprilie 2009 la Chisinau cand rusii arborau drapelul UE si al Romaniei pe cladirea presedintiei ajutati de fortele de ordine

24x4eiq.jpg

Iar apoi Moskova acuzind Romania precum ca ea ar fi sustinut si infiintat protestele de la Chisinau .

De fapt eu cred ca e varianta inversa, cei de la UE au platit manifestanti pentru a se putea extinde. Iulia cap-de-plus a fost eliberata si dupa cum ma asteptam va candida la prezidentiale si le va castiga sigur. In 15 ani UE se va extinde pana la granita cu Rusia si atunci sa vedeti nebunie. S-a mai vandut o tara pentru banii...Urmeaza Turcia.

Link to comment
Share on other sites

Totul acoloe o facatura. Si-au bagat multi coada. Steagul rebelilor sirieni afisat in Kiev. Cine naiba credeti ca e in spate?

Ukrainian guys raised FSA flag caught on camera - YouTube

Trimit si in Romania

CEI 3000 DE TERORISTI IRANIENI CHIAR VIN IN ROMANIA? Surse diplomatice: Guvernul Romaniei negociaza relocarea lor pe teritoriul tarii noastre | Saccsiv's Weblog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...