Jump to content
dirtycash

[INTREBARE] Alegere smartphone

Recommended Posts

Nexus 4 pentru ca din seria nexus si pentru ca ultimul android.

Poi in primul rand ai update-uri la telefon la soft fiind un telefon google si ca designul este frumos

Partea naspa e ca numa 16gb ai memorie .. si e recomandat sa folosesti cloud pentru stocare.

La partea de gaming l-ai testat? Display , Audio ;) etc.

Link to comment
Share on other sites

Da il stiu si pe ala. Arata bine 32 GB memorie interna (25 care se poate folosi) , dar uptade la OS se face , am vazut ca e 4.1.2 , nu prea imi place nici meniu...

Treaba ta. Am telefonul asta de vreo o luna jumate, si nu am intalnit pic de lag la el, chiar si cu zeci de aplicatii deschise. E excelent din toate punctele de vedere, si e la un pret mic in comparatie cu samsungurile.

Poti sa-i bagi cyanogenmod pe el daca nu-ti place meniul, eu am preferat sa-l las stock.

Link to comment
Share on other sites

Apropo Display , Audio , si patratelele (foaie de mate) alea cand e in stand by (blocat) se vad ?

Astea poti sa le modifici si singur, daca vreai sa se vada sau nu.

La jocuri e super, am incercat Grand Theft Auto San Andreas pe el si Need for Speed Most Wanted, se misca super ( la fel si pe S3), cand il rootezi ai mai multe avantaje, ne rootat e ca si cum sa ai drepturi de user pe windows.

Cand il rootezi sa-ti iai Freedom.apk ( cumperi absolut orice in jocuri cu google wallet, gratis ) si deja GameCIH ( e acelasi Cheat Engine doar ca pe android )

Edit: @dirtycash si normal ca nu merge, dar la majoritatea functioneaza bine, pacat sa iai asa telefon pentru gaming.

Edited by iHouse
Link to comment
Share on other sites

Eu sincer as merge pe HTC One, parerea mea, vb. ptr. ca detin asa ceva si in plus am comparat pe viu cu celelate tel. Oricum mult succes! Din cele trei as alege s3, dar faci ce vrei. A si daca vrei ptr. gaming iti poti lua un htc one x ( sau varianta x+), care e mai ieftin it's awsome din toate pct. de vedere, dar oricum iti iei ce iti place!

Link to comment
Share on other sites

Cati bani ai la dispozitie ?

Am htc one momentan insa astept cu nerabdare s5 de la samsung .

HTC ONE momentan e extrem de bun si rezistent, jocuri ok , modare ok, sunet beats care le intrece pe majoritatea .

HTC one e unul dintre cele mai bune telefoane la ora actuala. Nu intrece Note 3 dupa parerea mea, dar e un telefon excelent din toate punctele de vedere, iar materialul din care e facut (aluminiu) e un bonus urias.

Link to comment
Share on other sites

Iti recoamnd cu cea mai mare convingere Allview P5 QMax. Allview e firma romaneasca. Il am de vreo cateva luni si merge impecabil, nu l-as schimba nici pe un Galaxy S3, in ciuda faptului ca S3 costa cam 1300 RON, iar asta 900 RON. Are display de 5.3 inch, bateria de 3000 mAh (te tine 2 zile in medie, uneori poate 3 daca il folosesti mai putin), GPU ca si la Galaxy S4 si lista poate continua.

Link to comment
Share on other sites

@ l3tmeb3 Da , HTC One e bun , rezistent , dar totusi am avut de ales intre cele 3. Am posibilitatea sa achizitionez si HTC One la pretul de 1500 lei de la un prieten , sa nu te gandesti ca ar fi chinezarie sau zgarieturi.

@ SticKyWoX Desigur , Note 3 a fost declarat cel mai performant smartphone al anului 2013. Nici nu ma indoiesc la cate functii inteligente are. Doar ca bate putin spre tableta la marimea aia.

@ Stefanae Nu vreau sa iau un telefon special pt. gaming. Desigur ca il voi testa si in jocuri circa o ora maxim doua pe zi. Orice telefon se incalzeste la un moment dat dupa un timp de folosire.

@ GarryOne M-a batut gandul sa achizitionez un Viper V1 sau X1 Soul de la firma celor de la AllView , dar multe pareri negative au fost aruncate asupra lor. Ca dupa o luna de folosire se ingreuneaza viteza de lucru , camera nu e chiar asa buna desi este cumparata de la Iphone (este cea a lui Iphone 4 , 4S) o camera buna , zic eu.

Si in final am ales sa merg pe varianta Nexus. De ce? Multi mi-au recomandat Nexus cu totul ca are si minusuri , orice telefon poate avea minusuri si plusuri. Un telefon destul de bun , l-am gasit la un pret bun 16GB (pacat ca nu are slot card de memorie). O sa va zic cum merge dupa ce il achizitionez.

Link to comment
Share on other sites

Am HTC one X white si ma joc absolut tot ce se poate: GTA Sa, III, vice city, NFS, Deadzone, dungeon hunter etc.

O singura data mi sa blocat telefonul, cand am intrat in gta Sa, in rest totul fluid.

Htc One x are o problema cu antena de la WIfi si cand te joci mult se incalde foarte tare datorita GPu-ului geforce.

Parerea mea personala e sa-ti cumperi HTC One simplu ;)

P.S. L-am luat SH din alta tara cu 180 euro ... 32gb stocare + garantie 9 luni + suport masina/incarcator ( asta face 30-40 euro pe ebay) Daca nu crezi, am factura scoasa de pe ebay cu telefonu la pretu ala ;)

Edited by ringo95
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...