Jump to content
BLKoldSUN

Aplicatie TV Online

Recommended Posts

Am creat acest topic pentru ca nu vreau sa ma amestec in topicurile celorlalti, asa ca am sa postez doar in acest topic tot ce este nou in aplicatie.

Prima varianta de TV online:

final.png

Download: IRCGate.ro - Portal romanesc - Downloads

Astazi am reusit sa termin versiunea a doua cu urmatoarele modificari:

- fiecare categorie are acum mai multe canale

- unele posturi au si server 1 sau server 2

- autoplay la fiecare alegere de film

- informatii canal TV: adresa url, adresa sop, si fiecare canal are autoplay(cu activ sau inactiv; insa majoritatea au activ)

ircgate2.jpg

Download: IRCGate.ro - Portal romanesc - Downloads

Pentru a rula aplicatia este nevoie sa aveti instalat: NET Framework 4,5 si sopcast.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Preview pentru versiunea a 3-a

image.png

Download-ul va fi disponibil in curand.

Foarte frumos!

Mai vin ?i eu cu o idee. Dup? ce dai click pe un anume canal pe care vrei s?-l vezi, ar fi mai bine dac? ai ad?uga mai multe surse, adic? mai multe adrese de sopcast. Deoarece unele posturi sunt sunt offline dup? o mic? perioad? de streaming.

E doar o idee, nu e?ti obligat s? m? ascul?i. Oricum, felicit?ri pentru ini?iativ?! :)

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa scapi de atatea backgrounduri pentru fiecare panou, e deranjat pentru ca distrage atentia si arata neprofesional.

Incearca sa pastrezi o consistenta a culorilor pe intreg GUI-ul pentru ca acum sunt multe fundaluri si contin culori total diferite si puse impreuna fac niste contraste prea tari. Sa folosesti alte culori sau imagini de fundal doar daca vrei sa evidentiezi ceva ce necesita atentia utilizatorului.

Incearca sa eviti imaginile de fundal cu multe detalii si contraste tari.

Daca faci asta, o sa arate mult mai bine aplicatia. Acum daca ma uit la ea parca m-as uita la un site cu 50 de reclame. Arata de parca e facuta de @Nytro :))

In rest, ca si funtionalitate imi place. Felicitari si la mai multe.

Link to comment
Share on other sites

Hai neata!

Am lucrat zilele astea la noul aspect la aplicatia mea de Tv online, insa din cauza ca nu am prea mult timp la dispozitie, nu am adaugat si alte posturi tv/servere.

Modificari noi:

- aplicatia va fi doar fullscreen

- interfata noua

- cod post tv: daca cnv gaseste un cod de post tv, il poate scrie in casuta de sub TV si il poate viziona.

screen.png

Descarca noul update: IRCGate.ro - Portal romanesc - Downloads - IRCGate TV online v4

Sursa alternativa: http://speedy.sh/UMdsK/IRCGateTV-update.rar

Edited by BLKoldSUN
Sursa alternativa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...