Jump to content
cwrbzhqc

De ce inchideti cele mai interesante posturi ???!!

Recommended Posts

Salut, mi-am facut cont special pentru aceste discutii : https://rstforums.com/forum/82183-al-treilea-razboi-mondial-va-izbucni-n-2014-a.rst & https://rstforums.com/forum/82193-razboiul-rece-2014-a.rst

am citit cu mare placere sincer 99% din ce s-a scris pe acolo si tinand cont ca au impreuna aproape 4k de vizualizari se pare ca este un domeniu ce intereseaza pe multa lume.

Din cauza unor inapti care au postat 2-3 poze sau au injurat, pentru un moderator i-a fost mai usor sa dea close direct in loc sa stearga tampeniile de acolo si sa le traga cate un ban sa-i linisteasca. Cu toate ca am un mare respect ptr adminii de aici, uneori iau decizii foarte ''ciudate''

Se poate totusi deschide macar unul din acele topicuri ?!!

Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma ca te iau din prima cu "coae", dar asta ti se pare Cancan sau Libertatea ? E forum de securitate IT, iar noi ne impartasim ideile despre cum o sa fie razboiul. Ti se pare corect ?

Locul acelor discutii clar nu e pe acest forum si mi se pare o greseala ca au fost lasate deschise acele topicuri atata amar de vreme.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

^

Prietene daca tu stai in pula mea, bine acolo in Italia, crede-ma ca eu, aici in Iasi(la 2 pasi de granita) nu ma simt prea ok. Asa ca daca nu iti convine ca mai suntem si oameni ingrijorati pe aici, nu citi postul, nu te obliga nimeni.

LE: Poate prin intermediul postului ala aflu si eu o metoda cat de cat ok, de a ma pune la loc sigur in caz ca vad pe cer niste elicoptere/avioane care nu prea au ce cauta in peisajul Romanesc.

Edited by d33nis
Link to comment
Share on other sites

Ce legatura au aceste topicuri cu tema forumului? Aici e RST, nu cancan. Spamati forumul cu niste prostii fara sa aveti habar.

Ar trebui sa ramana inchise. Din 10 subiecte de pe forum doar 3-4 mai au legatura cu tema.

// @sicilianul: mi-ai luat-o inainte.

Edited by Dr.Milf
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

^

Prietene daca tu stai in pula mea, bine acolo in Italia, crede-ma ca eu, aici in Iasi(la 2 pasi de granita) nu ma simt prea ok. Asa ca daca nu iti convine ca mai suntem si oameni ingrijorati pe aici, nu citi postul, nu te obliga nimeni.

LE: Poate prin intermediul postului ala aflu si eu o metoda cat de cat ok, de a ma pune la loc sigur in caz ca vad pe cer niste elicoptere/avioane care nu prea au ce cauta in peisajul Romanesc.

Esti stresat pretenas :))

Stau in Romania ca si tine, dar din cauza varstei tale ai facut o legatura intre username-ul meu si tara de domiciliu, de tot cacatu.

Esti cu morcovu in cur de ai facut salata in stomac, si vii aici sa te plangi.

Daca eram in locul moderatorilor nu lasam topicuri total offtopic sa traiasca pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Esti stresat pretenas :))

Stau in Romania ca si tine, dar din cauza varstei tale ai facut o legatura intre username-ul meu si tara de domiciliu, de tot cacatu.

Esti cu morcovu in cur de ai facut salata in stomac, si vii aici sa te plangi.

Daca eram in locul moderatorilor nu lasam topicuri total offtopic sa traiasca pe aici.

Inceati sa va mai atacati tipurile de personalitate, atacati-va opiniile.

Link to comment
Share on other sites

"E o comunitate de IT nu cancan", dece mai exista forumul daca nu lasi lumea sa vorbeasca despre ce vrea, e adevarat, mai mult comunitate de IT, dar ce intereseaza pe lume aia sa povesteasca, ia uite cum ii mananca pe ei la oua...jet de aici daca nu va place, ofticatilor!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

RST nu se rezuma doar la securitate IT si stiri. Aici este vorba si despre socializare deci nu vad corecta decizia moderatoriilor de a inchide subiectele interesante. Dar din moment ce 100 din mesajele mele in care imi exprimam parerea despre RST au fost sterse, am ajuns la concluzia ca daca unui moderator nu ii pica bine la stomac prezenta sau parerea unui utilizator o sa faca tot posibilul ca acel utilizator sa dispara. Deci sa uitam de faza cu "Be OPEN-MINDED" pentru ca nu exista.

Mai exista o optiune pentru a dezbate acest tip de subiecte: CHAT-ul. In fine nu are rost sa mai dezbat acest subiect pentru ca oricum parerea mea nu conteaza asa ca PEACE!

Edited by Cifre
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca pe RST sunt în mare parte oameni inteligen?i care pot formula opinii pertinente legate de un subiect, lucru din care avem to?i de înv??at. Dar oricum nu e dupa noi, dac? lui Nytro nu-i place un topic vine ?i da muie tuturor ?i închide topicul. :))

PS: Dac? vre?i s? r?mân? topicurile deschise, nu v? mai înjura?i. :) Mai ales nu în ?sta.

Link to comment
Share on other sites

Respectand ideea lui @SticKyWoX, am sa va dau urmatoarea idee:

Vi se pare normal, ca pe un forum ca acesta, sa aibe mai multe vizualizari si postari, un thread despre razboi, iar cand vine un user si posteaza o stire informatica, abia sa aibe cateva vizite & reply-uri ?

E pertinent din partea unui user sa faca un circ pe seama unei pareri fondate din auzite ? Cazul acestui topic...

Daca exista o sectiune, offtopic, non-it, nu cred ca e cazul ca acolo sa fie stransa "multimea" si restul forumului sa fie compus din 30 de membri !

Nu se intreaba nimeni pe aici, de ce sectiunea de FunStuff a fost inchisa.... ?!

Link to comment
Share on other sites

Daca din 3 posturi ati face cel putin unul de calitate, pe tema forumului, atunci v-as da eu numai topicuri de dezbateri.

Topicurile se inchid pentru ca va distrag prea mult de la tema forumului. Si pentru ca nu va limitati la a va exprima opiniile, ci trebuie neaparat sa mai jigniti pe cineva care nu e de acord cu voi.

Pana una alta, se inchide si acest topic, obiectivul lui a fost atins: unul din cele 2 topicuri mentionate a fost redeschis.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...