Jump to content
Nemessis

Vot public - il bagam in cacat sau nu?

Ii facem santajistului datele publice?  

211 members have voted

  1. 1. Ii facem santajistului datele publice?

    • Fa-i datele publice
    • Nu are rost sa ne bagam noi


Recommended Posts

Am cerut 300 de dolari si dupa nu ma mai baga in seama ramasese sa ne vedem pentru un interviu :)

Nu vad ce problema aveti voi m-a contactat si voi discuta cu el azi cine da in RSP sa opreasca atacul.

Din partea mea, daca zbori de aici, nu mai dai DDOS, si nu mai vad rspula aici, e ok, sunt de acord sa nu iti fie facute datele publice.

Oricum nu e nevoie, totul se gaseste la simple cautari pe Google sau aici pe forum.

PS: Nu stiu cine da DDOS site-ului tau, dar asa vezi si tu ca nu e frumos.

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu, din cate am vorbit cu el, Valium nu e in toate capacitatile. e labil psihic si consumator substante interzise, nu vreau sa fac public discutii cu el de pe chat sau messenger, insa eu cred ca mai degraba are nevoie de ajutor specializat. votez nu pentru ca e vulnerabil. el nu tine cont ca e santaj sau etc. el le vede doar pe ale lui. mai degreaba cineva ar trebui sa ii explice, sa vorbeasca cu parintii etc. e clar ca are nevoie de o palma ca pe viitor sa nu ajunge la chestii mai grave.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din partea mea, daca zbori de aici, nu mai dai DDOS, si nu mai vad rspula aici, e ok, sunt de acord sa nu iti fie facute datele publice.

Oricum nu e nevoie, totul se gaseste la simple cautari pe Google sau aici pe forum.

PS: Nu stiu cine da DDOS site-ului tau, dar asa vezi si tu ca nu e frumos.

Nu sunt de acord. Vreau sa il vad in continuare aici si vreau sa ma streseze in continuare prezenta rsp, ca sa nu uit de ei si sa le gasesc mereu nod in papura. Vreau sa vad cum ma injura si ma blesteama lumea, cum ii fac sa dea bani din buzunar ca sa gaseasca alt hosting, sa ia alt domeniu, sa plateasca avocati. Am nevoie de bad karma ca de aer dupa ce atata timp am fost o leguma.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce se doreste ca RST sa intervina in astfel de cazuri.

Am votat ca nu sunt de acord. De ce? Administratorii RST li s-au cerut cumva datele de firma respectiva? Ar trebui sa ne intereseze ca aceasta comunitate sa fie in regula si sa ne doara in cot de individul X.

Fiecare ar trebui sa isi vada de oala lui. Daca firma nu e curioasa sa va ceara oficial datele pentru ce sa ii ajutati?

Link to comment
Share on other sites

plm, nu am vazut ce ati mai postat ca am uitat sa dau refresh, ma apucasem sa dau reply de vreo 10 minute si am uitat sa dau send...

Prostia doare, trebuia sa ceara 3000 de la inceput, acuma n-are ce sa faca... el a considerat ca 300 sunt ok, ia primit, sa se tina de cuvand, ce plm !

Nu este bine de loc ce a facut asa ceva nu mai face partea din IT World hot pe fata este santaj clar, trebuie sa suporte consecintele nu se scuza ca este labil ce a scris @j1ll2013 prostia se pedepseste ..

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu, din cate am vorbit cu el, Valium nu e in toate capacitatile. e labil psihic si consumator substante interzise, nu vreau sa fac public discutii cu el de pe chat sau messenger, insa eu cred ca mai degraba are nevoie de ajutor specializat. votez nu pentru ca e vulnerabil. el nu tine cont ca e santaj sau etc. el le vede doar pe ale lui. mai degreaba cineva ar trebui sa ii explice, sa vorbeasca cu parintii etc. e clar ca are nevoie de o palma ca pe viitor sa nu ajunge la chestii mai grave.

si pentru ca el priveste lucrurile doar din punctul lui de vedere va trebui sa suporte consecintele, fii serios, iti dau 300 apoi ceri 3000.... pai du-te dracului frate, extorsiune e asta/santaj ... numeste-o cum vrei dar nu e normal.

nu are nevoie de nici un ajutor specializat, e constien de ceea ce fumeaza/trage pe nas asa cum e si constient de faptul ca daca omu i-a dat 300 poate sa ceara 3000.. deci faza cu ajutorul specializat cade ... e constient de ceea ce face doar ca nu o face logic/rational, adica frate, ce vreau sa-ti spun e ca da, ceri o suma de bani, dar ceri din prima 3000 sau cat vrei si o faci dupa ce analizezi valoarea datelor pe care le ai nu ?fuck this shit, nu o pot cataloga nici ca whit/gray/black hat ; ci mai mult ca shit hat

oare daca se afla ca sunt carder o sa mi se faca si mie datele publice?22.gif

:)) asta-i buna sau e gluma ? tocmai ne-ai spus o minciuna :)) cu rima :) eminescu ma fac

Edited by Maximus
Link to comment
Share on other sites

eu nu am zis sa nu le suporte. eu am zis doar ca omul nu e in toate mintile. e problema si raspunderea lui. subliniez, publicarea datelor ar putea sa il ajute sa isi mai revina din betia in care traieste, insa plm. chiar daca ii se publica sau nu datele el are nevoie de ajutor, iar rsp si celelate chestii nu pot decat sa ii aduca si mai multe probleme pe viitor.

edit: acum ma uitam peste posturile lui, se pare ca nu e la prima "abatere" de genul.

Edited by j1ll2013
Link to comment
Share on other sites

scuze pentru 3x post

eu nu am zis sa nu le suporte. eu am zis doar ca omul nu e in toate mintile. e problema si raspunderea lui. subliniez, publicarea datelor ar putea sa il ajute sa isi mai revina din betia in care traieste, insa plm. chiar daca ii se publica sau nu datele el are nevoie de ajutor, iar rsp si celelate chestii nu pot decat sa ii aduca si mai multe probleme pe viitor.

De ce iti este asa mila de el ?

"Asta cauta atentie/afectiune/dragoste"

Mai cunosc eu unu de aici care mi-a spus ca moare ca are nuj ce boala / care nu stia daca trebuie sa se mai atinga sau nu de tastatura.Ca vai draga doamne comunitatea nu-l respecta.O dadea in sentimente cu mine pe pidgin apoi isi baga pula-n admini ca si-a luat ban.. astea-s persoane care cauta afectiune, asa le numesc eu

Daca i se publica datele probabil va incepe sa foloseasca proxy/tor (too late for that now). Suntem capabili sa realizam singuri ca avem probleme(ex. frate fumez,nu-i bine;stiu, ma omoara dar ..."taci plaman ca-ti dau tutun")dar dupa cum stiti, omul se schimba daca este nevoit sa se schimbe (ex probleme de sanatate ect...).Poate am iesit putin din subiectul de discutie dar sper sa intelegeti ce vreau sa zic

Link to comment
Share on other sites

De acord cu @DarkPanda si mai erau cativa care nu imi aduc aminte userul lor.

Inca nu au invatat ca, precum femeile, firmele te vad mai bine daca taci )

Off with his head.

Eu tin sa precizez ca fiecare vulnerabiltate care am gasito a fost RAPORTATA Si nu am scos date confidentiale , nu am dat deface-uri , nu am urcat shelluri , eu fac totul din pasiune si crede-ma inca sunt mic penga multi de aici , am multe de invatat.

Nu ma pune in aceiasi oala , cu ce esti tu mai presus decat mine ?!

Eu nu sar sus si tare cu ce fac. Doar postez ce gasesc asta nu inseamna ca nu raportez.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai ca sunteti prosti , atat va zic.

Noi nu suntem prosti , noi suntem corecti !

Tu nu ai fost prost atunci cand ai santajat?!

Gandeste-te de doua ori inainte sa acctionezi !

// EDIT: Forumul ia flood de la "echipa lui Valium" Incercati sa rezolvati asta.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa nu fie datele facute publice dar sa se poata pune la dispozitie organelor competente asta in cazul in care sunt cerute ... si in cazul in care se confirma o asemenea fapta . Nu are rost sa implicam RST`ul in asemenea cacaturi cu toate ca nu se accepta pe forum . Un simplu BAN cred ca e de ajuns ...

Link to comment
Share on other sites

Am votat da, in scop educativ. Chiar daca noi vom sti/ nu vom sti cine este natarul, în cazul în care "gluma" ajunge la parchet si la militie, sub form? de plîngere de la "partea v?t?mat?" aia-l gasesc repede.A?a c? dac? va avea impresia c? este urmarit, n?t?raul fie i?i revizuie?te atitudinea, fie înva?? s? se protejeze.

În ambele cazuri are de ca?tigat.

Pe de alt? parte, ar fi un bun exemplu de "a?a nu se face" pentru to?i copii care "stau" pe aici, c?ci dintr-o astfel de glum?, po?i ajunge foarte usor s? ai probleme ?i s?-ti fu?i viitorul, pentru nimic, pentru o prostie, si 2 secunde de "faim?" efemer?!

Link to comment
Share on other sites

Consider c? nu este necesar? publicarea datelor personale deoarece viitorul lui poate fi afectat foarte grav.. s? zicem c? va fi prezent la un interviu pentru un job, iar angajatorul va c?uta pe net date despre el.. de aici ?ti?i ce se poate întâmpla. Probabil va regreta singur ceea ce a f?cut acum ?i se va schimba pe viitor în bine.

Dac? RST-ului îi se va cere s? se implice în acest caz ?i s? ajute cu unele informa?ii, s? o fac? cu transparen??, a?a mi se pare normal ?i profesional.

Peace.

PS:

?tiu c? nu prea am dreptul s? cer explica?ii adminilor despre inten?iile lor dar de ce l?sa?i s? decid? o mul?ime de oameni intra?i în comunitate de prea pu?in timp..?

Dac? tot ave?i inten?ia s? publica?i datele respectivului om, face?i-o consultându-v? între voi, adminii..

PS2:

„Oamenii halesc ura”.

Edited by H3xoR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...