Jump to content
Nemessis

Vot public - il bagam in cacat sau nu?

Ii facem santajistului datele publice?  

211 members have voted

  1. 1. Ii facem santajistului datele publice?

    • Fa-i datele publice
    • Nu are rost sa ne bagam noi


Recommended Posts

H3xoR are dreptate, nu va mai comportati ca niste copii.

Pe deoparte are dreptate , pe de alta parte nu are.

Tin sa precizez ca viata nu este stricata de RST ci el si-a stricato singur. Nu RST-ul l-a pus sa "hakareasca" acel server ci el a facuto pe cont propriu.

Tin sa precizez ca "Valium" se lauda in stanga si in dreapta ca a spart Ad Net Telecom asta este problema lui , Faptele rele vin cu un strop de consecinte. Dar se lauda ca ei si cu "echipa lui" RSP a picat RST-ul si tot il tineau in flood.

Au vrut sa fie hackeri , acum suporta consecintele unor hackeri

RST-ul nu a spus nimic sau nu a reactionat impotriva atacurilor lui catre RST , dar el a continuat , acum este randul lui sa stranga din dinti.

Ps: In aceiasi oala se enumera si Team Cracker`s alti hackeri.

Calitatile de hacker nu le demonstrezi spargand un server si santajand , il demonstrezi atunci esti om cu oamenii.

Pace !

Link to comment
Share on other sites

Comentariile sunt bine venite cele pro sa ii deschida ochii lui si la alti cativa de pe aici care umbla cu capu in torba si de fapt nu realizeaza ca ceea ce fac e o bila negra care nu o sa ramana doar o bila poate sa ajunga si mai rau pentru ce pentru 5 minute sau o saptamana de a fi numele lui vehiculat in cateva articole / posturi pe net ca a patruns ilegal intr-un server si considera ca asa are faima... bleah Urat cand nu ganditi astia de sunteti hacker si va afisati pe net. Sa revin la votul public o sa castige campania detasat sa ii fie publicate datele. :)

Link to comment
Share on other sites

Echipa Petardelor nu au reusit nici macar sa pice externul pe rst, ci au luat direct filtre pe ip-urile lor si nu li se mai deschidea rst-ul. In schimb cu tot cloudshit al lor le-am tinut dintr-o flegma de flood site-ul pe offline 30 min. Ma simt ca si cum m-am intors in timp in 2005-2006 cand tot netul romanesc era plin de asemenea fomisti ratati cu forumuri de hacking. Am fost si noi acolo ca eram la inceputuri dar plm, in 2014 sa fii atat de ratat cu atatea resurse la dispozitie?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Am votat " fa-i datele publice " . De ce ?

Santaj + escrocherie. Din pct. meu de vedere omul asta are parte de mai multa atentie decat ar trebui.

Poate cu ocazia asta se va maturiza si va intelege ca a fii Pentester/Hacker nu se rezuma la a da deface-uri. Ceea ce face el nu este altceva decat copy-paste de pe net si cu putin noroc gasirea unei x vulnerabilitati, nestiind ce sta la baza acesteia din urma.

Penibil.

Link to comment
Share on other sites

Echipa Petardelor nu au reusit nici macar sa pice externul pe rst, ci au luat direct filtre pe ip-urile lor si nu li se mai deschidea rst-ul. In schimb cu tot cloudshit al lor le-am tinut dintr-o flegma de flood site-ul pe offline 30 min. Ma simt ca si cum m-am intors in timp in 2005-2006 cand tot netul romanesc era plin de asemenea fomisti ratati cu forumuri de hacking. Am fost si noi acolo ca eram la inceputuri dar plm, in 2014 sa fii atat de ratat cu atatea resurse la dispozitie?

Parerea mea ar fi ca daca ati face publice datele le-ar fi mai usor sa-si faca treaba.

Eu am votat PRO si imi sustin parerea.

Link to comment
Share on other sites

Democratia e democratie, votul e vot. Comunitatea decide.

Parere proprie: Daca baietelul nu se comporta ca un copil retardat plin de "legale" si comportandu-se arogant pe aici, afisandu-se intr-un mod de cacat, penibil cu acest "hack" al lui , nu avea Nem nimic cu el. Dar considerand comportamentul lui pe aici, pai normal ca iti vine sa ii penetrezi mamica.

Asa are si RST un exemplu pentru "ASA NU"

Link to comment
Share on other sites

Staff-ul forumului are o mica dilema ce tine de "deontologie". Un tampitel de pe rsP (dafuq is that lame shit?) a spart serverele unui provider maricel de internet si tot incearca sa posteze aici un show-off ca sa isi faca si reclama la propriul lui forum. Nimic de zis, daca intentia lui nu ar fi de fapt sa primeasca bani de la acel provider pentru a nu face publice bazele de date pe unde apuca. Adica santaj si hotie pe fata, chestii pe care le nu le halim sub nici o forma.

Am votat NU.

Cu ce te deranjeaza pe tine frate ce face el cu viata lui ? Nu ti se pare enervant ceea ce faci, adica sa te bagi asa unde nu-ti fierbe oala ? Face ce vrea el cu viata lui. Tie daca ti-ar face altul asa cum ti-ar pica ? Banuiesc ca nu ti-ar cadea bine nici tie.

Bineinteles ca multi vor vota DA ca le e ciuda ca asta a primit sau urmeaza sa primeasca bani pentru ceva si ei nu.

Chiar daca are un caracter de cacat asta nu priveste pe nimeni altcineva decat pe cei implicati in asta.

Si in plus, chiar daca are un caracter de tot rahatu', RST e Raiul cumva si trebuie sa-i filtram pe toti cei care vin aici ?

Link to comment
Share on other sites

Am votat NU.

Cu ce te deranjeaza pe tine frate ce face el cu viata lui ? Nu ti se pare enervant ceea ce faci, adica sa te bagi asa unde nu-ti fierbe oala ? Face ce vrea el cu viata lui. Tie daca ti-ar face altul asa cum ti-ar pica ? Banuiesc ca nu ti-ar cadea bine nici tie.

Bineinteles ca multi vor vota DA ca le e ciuda ca asta a primit sau urmeaza sa primeasca bani pentru ceva si ei nu.

Chiar daca are un caracter de cacat asta nu priveste pe nimeni altcineva decat pe cei implicati in asta.

Si in plus, chiar daca are un caracter de tot rahatu', RST e Raiul cumva si trebuie sa-i filtram pe toti cei care vin aici ?

:)

Link to comment
Share on other sites

Am cautat pe internet si am dat de profilul lui de facebook , pare cam satanist .. Dumnezeu vede totul.

O las profilul de facebook si trageti voi concluziile.

https://www.facebook.com/valium.dxmorphine.lsd

1014713_212952675572265_2042708782_o.jpg

Da, are probleme.

Daca ei vor sa te recompenseze e treaba lor, din ce stiu eu intai se raporteaza vulnerabilitatea si dupa ce i s-a atribuit statutul de "fixed" atunci poti posta un disclosure cu acordul lor.Pe RST stau multe specimente de care trebuie sa te feresti, de asta ar trebui creata o parte a forumului doar pentru userii TRUSTED si vechi.

Link to comment
Share on other sites

Eu am votat da, de ce? Pentru ca este un exemplu de "Asa nu". Pentru ca este un copil rasfatat, pentru ca de fiecare data cand intra pe chat cere sa aiba si el "culoare" ca doar ele e valium. E pacat, este foarte probabil ca cine a spus pe aici ca are probleme cu capul, are dreptate. La fel ca si data trecuta, o astfel de situatie poate sa puna o alta pata pe aceasta comunitate. Vreti sa sustineti asta? Ganditi-va altfel, un alt pusti care abea invata, vede posturile lui, vede ceea ce a facut si comunitatea nu a facut nimic impotriva lui. Ce credeti ca va gandi acel copil? Ce credeti ca vor gandi cei care vizitaza comunitatea? Deci in comunitatea asta se permite asa ceva. Asta vor gandi. Ceea ce a facut el nu se face. Nu ar fi fost o problema daca facea treaba asta in spatiul lui, pe forumul lui. Dar postant chestiile alea pe acest forum, ne-a implicat si pe noi. Iar asta ne da dreptul sa facem acest lucru. Ganditi-va asa. Un amic vine in casa voastra si se lauda ca a facut ceva rau, ilegal. Se duce si se lauda si altora ca v-a spus voua. Cand este tras de maneca, o sa fiti si voi tras de maneca, pentru ca nu ati spus nimic. Asta se intampla si aici.

Link to comment
Share on other sites

Argumenteaza 1337 :-j daca nu esti in stare sa aduci argumente nu mai incepe o discutie :-j

Ce sa argumentez?Am patit-o pe propria piele, daca vrei argumente iti dau email-urile mele si o sa te potolesti cu disclose-urile pe RST / pe alte forumuri.

Link to comment
Share on other sites

DA! DA DA si iar DA !

De ce?

Pentru simplul fapt ca este un taran, adica nu stie sa se comporte, nu stie sa socializeze cu oamenii.

De ceva vreme doar RSP aud si vad, doar Kode si alte rahaturi in nume, daca-i intrebi de unde vin, oare de unde?RSP (Romanian Sugatorile Pulilor) si a2-a zi vezi ca intreaba cum sa sparga un site, cum sa dea ddos, cum sa faca sqli iar mai apoi sa dea deface, oare DE CE? Pentru ca Valium asta le da de inteles ca daca esti "hacker", aici merge mai bine sk, nici macar cracker nu se incadreaza, atunci si mucosii aia de 12-13 ani fac la fel ca si el.

Daca el scapa, atunci si metinarii aia si multi altii vor continua cu defaceuri si cu nesimtiri de genuri, asa ca mai bine ar fi sa aiba probleme mari, el singur s-a bagat, el sa se scoata.

+ De asta, are un limbaj de tot rahatul, astia care stati pe chat seara stiti bine, face spam ca ultimul ratat, are probleme mintale la propriu, cel putin asta da de inteles din limbajul si comportmaneul lui virtual,

Nu te arunca in groapa cu cacat fiindca nu stii cat de mare e !

Link to comment
Share on other sites

datele lui se gasesc vad ca usor de autoritati, Neme vrea sa vada cati sifonari avem printre noi:D

Daca ar fi de sifonari,uni de aici se rasufla mai rau ca Borsec la temperatura camerei.

Eu ma abtin dar citez "Problema nu este ca cacatul este pana la gat ci ca FACE VALURI ! "

De ce? Pentru ca dupa ce stie ca e cu musca pe caciula mai si comenteaza.

Eu zic sa lasati baiatul in pace ca poate i vine mintea la cap,toti cand suntem mici gresim (14 ani).

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...