Jump to content
andrewboy

Md5 Cracker Made By AnDrEwBoY

Recommended Posts

http://www.speedyshare.com/696256796.html

Cu acest program puteti crea noi hashuri md5...

Si ceva mai nou ce nu am vazut pe nicaieri ....Un decriptor MD5...

Cum functioneaza??

1.userul alege o baza de date(am pus una ca expemplu in arhiva)

2.computerul ia fiecare cuvant si il cripteaza si verifica daca corespunde cu cel pus de user

3. atunci se opreste si apare rezultatul..

4.Aveti putina rabdare::>:>: K se va bloca putin...

Nu e cn stie ce dar sper sa va placa.....

Have FUn....

Link to comment
Share on other sites

Programul merge bine, dar are un mic bug.

Nu stiu daca ai observat ca indiferent ca a gasit sau nu hash-ul acolo jos scrie tot timpul "Ne pare rau dar hashul nu a fost gasit !.....".

Si ceva mai nou ce nu am vazut pe nicaieri ....Un decriptor MD5...

cum nu ai mai vazut ? :) Is o groaza. Cain ai incercat ?

Oricum bravo pentru program si spor la munca in continuare. :D

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca se blocheaza din cauza timpului mare de cautare/comparare a hashului. De fapt, nu se blocheaza, doar ca nu se mai updateaza GUI'ul programului, deoarece operatiile efectuate sunt asincronice.

Ca sa nu se mai intample asta, foloseste fenomenul de "multi threading". In Delphi este foarte usor, iar in Visual Basic (care este un mare rahat la acest capitol) folosesti APIul CreateThread si operatorul AddressOf.

In rest, bafta !!!

Vlad.

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca se blocheaza din cauza timpului mare de cautare/comparare a hashului. De fapt, nu se blocheaza, doar ca nu se mai updateaza GUI'ul programului, deoarece operatiile efectuate sunt asincronice.

Ca sa nu se mai intample asta, foloseste fenomenul de "multi threading". In Delphi este foarte usor, iar in Visual Basic (care este un mare rahat la acest capitol) folosesti APIul CreateThread si operatorul AddressOf.

In rest, bafta !!!

Vlad.

vladiii, operatiile nu sunt asincronice.

tocmai ca asteapta sa se sincronizeze, si de aia desenarea gui-ului este oprita :)

delphi am programat si eu threading, acum ceva ani si stiu ca nu am avut bataie mare de cap.

nu mai e nevoie de inca un decriptor md5.

sunt multe pe net si sunt foarte bine optimizate.

ia fa un test te rog si afla care este viteza de creare a hash-urilor.

ma intereseaza numar de hash-uri pe secunda.

-md5crack mi se pare cel mai bun la acest capitol.

-cel mai configurabil din punct de vedere al bruteforce-ului este Lcp pe windows sau johntheripper pe linux(greu de configurat totusi).

-cain este in principiu cel mai usor de folosit.

-plain-text.info este lider la capitolul md5 in momentul de fata, are sute de giga de rainbow tables si face si cracking distribuit.

Link to comment
Share on other sites

moubik tu mi-ai furat stilul de postare sau mi se pare mie? :))))

nu, asa postez eu. :P

si te citez:

Nice moubik. Gandim asemanator. Sper ca pe viitor sa se dezbata mai mult acest subiect.

postul era la tutorialul de social engineering.

si presupun ca spuneai sa se dezbata mai mult subiectul social engineering... :)

zbeng, trebuie sa precizezi:

calculele pe care le-ai facut tu sunt pentru generarea parolelor de 8 caractere numai alfabet litere mici, sau numai litere mari :D.

Link to comment
Share on other sites

Da moubik, ai dreptate. In capul meu a fost o confuzie de la inceput intre operatiile asincronice si cele sincronice. Multumesc.

P.S. Andrewboy, tu stii algoritmul de generare a hashului, sau e copiat de pe internet ? (ma refer daca l-ai analizat, daca stii cum functioneaza, etc.).

Link to comment
Share on other sites

AndrewBoy dupa opinia mea , daca codul ar fi fost scris de tine si ai fi gandit inainte sa il compilezi ai fi realizat ca nimeni nu are ce sa faca cu crackerul tau si ca este nefolositor 99% [ vezi topicu` lu` sysgh0st ]

Moubik a grait : -plain-text.info este lider la capitolul md5 in momentul de fata, are sute de giga de rainbow tables si face si cracking distribuit

PS : Sper ca nu ai plagiat codul. [ Si daca nu ar fi plagiat nu as vedea de ce te ai straduii sa faci un md5 cracker cand sunt zeci de mii mai bune ... ]

Link to comment
Share on other sites

andrew, nu vreau sa fiu negativist, imi pare rau daca am parut asa. sunt foarte critic uneori :)

e dragutz ca ai facut programul. totusi observi ca nu prea are utilitate :)

a fost un good programming practice, nu ? ;)

citeste http://www.faqs.org/rfcs/rfc1321.html este documentul de baza pt criptarea md5.

si incearca sa implementezi codul tau pe thread-uri.

o sa-ti placa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...