Jump to content
BlackHats

[Sugestie] Inchiderea thread-ului "Ce ascultati acum?"

Vreti ca aceast thread sa fie inchis?  

54 members have voted

  1. 1. Vreti ca aceast thread sa fie inchis?



Recommended Posts

Ma enerveaza la maxim acest thread. Nu doar ca este imens si reprezinta un mod perfect pentru multi pentru a face post hunting dar nu ii vad rostul pe aceasta comunitate de securitate.

Sa dau un exemplu? Ok!

Ca si in cazul lor exista multi altii.

Edited by BlackHats
Link to comment
Share on other sites

Tu nu cred ca stii ce inseamna post-hunting-ul.Poate vreau sa ascult o melodie buna si caut pe-acolo,majoritatea userilor care posteaza acolo au gusturi bune,ai de cateva luni, ia sa vedem cu ce ai contribuit pentru comunitate,ghici ce, cu nimic.

By the way, stirea asta nu are ce cauta pe un forum de securitate https://rstforums.com/forum/82387-worlds-oldest-person-turned-116-today.rst

Link to comment
Share on other sites

Uite cum facem: gasesti o modalitate sa mearga link-urile de sub numarul de posturi ( https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=1989916 si celelalte iti merg doar tie), ne explici si de ce nu ne mergeau si noua, apoi vom incerca sa-ti analizam serios sugestia. Ar fi un win-win, tu mai inveti cate ceva, noi am vedea ca esti chiar interesat de ce sugerezi.

Si da, ai dreptate, @Gecko sunt niste spammeri. Asa au ajuns la cateva mii de posturi, postand melodii. Cred ca o sa le dau ban.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere e folositor, mai vad ce gusturi puturoase au utilizatorii de pe forum.

Propun doar ca in acel topic si in fun stuff daca posteaza cineva sa nu ii se marcheze la postarile aferente din profil, adica fara semnificatie.

Edited by FiliBlox
Link to comment
Share on other sites

Uite cum facem: gasesti o modalitate sa mearga link-urile de sub numarul de posturi ( https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=1989916 si celelalte iti merg doar tie), ne explici si de ce nu ne mergeau si noua, apoi vom incerca sa-ti analizam serios sugestia. Ar fi un win-win, tu mai inveti cate ceva, noi am vedea ca esti chiar interesat de ce sugerezi.

Si da, ai dreptate, @Gecko sunt niste spammeri. Asa au ajuns la cateva mii de posturi, postand melodii. Cred ca o sa le dau ban.

Da am uitat. Link-urile sunt generate (doar pentru contul meu) in functie de sesiunea mea care expira. Eu am dat cateva exemple doar pentru a arata ca in acel thread sunt zeci de persoane ce sunt in aceasi situatie. Si da, pot spune ca se numeste post-hunting. Nu in randul celor evidentiati (ca au alte cateva sute respectiv mii de alte posturi), dar in randul celorlalti, da.

Daca considerati ca e de ajutor acel thread puteti schimba formularea: "Postati-va playlist-urile", si in acest fel nimeni nu poate face mai multe reply-uri.

Link to comment
Share on other sites

Proasta idee sa zic asa, sunt pe acest forum de 5 ani de zile si am doar 447 de posts :)), si da, nu credca am vre`o contributie pe acest forum, dar sunt "daily user", si ma simt bine in atmosfera de aici! Multe persoane de aici m`au ajutat extrem de mult in astia 5 ani, la uni le`am intors favoare la alti nu am avut cum!

Anyways, lasa thread`ul ala in pace and have a nice day! :)

~:X RST

Link to comment
Share on other sites

Tu ai impresia ca o persoara e mult mai inteligenta daca are jdemii de posturi, iar altii sunt prosti pentru ca n-au decat 5?

Pun pariu ca sunt persoane in "umbra" care poate n-au nici un post, dar sunt mult mai inteligente decat 75%!

Am facut eu o asemenea remarca? Mai bine taceai decat sa spui prostii. Avand in vedere ca in unele situatii se cere un numar de posturi pentru a putea face un lucru gen o cerere, sau pentru market (poate ma insel aici), eu zic ca ar conta.

Si daca vorbim psihologic, e normal sa ai incredere in a face o tranzactie cu unul care are un numar mare de posturi fata de unul care are un numar mai mic. Subconstientul tau iti induce starea de relaxare ca nu trebuie sa iti faci griji (zici ca e un membru vechi ce a mai facut alte sute de tranzactii si ca daca era sa fi dat vreodata teapa, posta cineva).

In fine, mi-am exprimat opinia. Nu toti suntem pe aceasi lungime de unda si gandim la fel.

Link to comment
Share on other sites

black te inteleg.din ce punct?vrei mai mult profesionalism si mai putina gargara.si consideri thread ul cu muzica o mica gargara.

in mare parte ai dreptate.dar in aceeasi masura cred ca am dreptate cand spun ca, efectiv, nu raneste pe nimeni postul ala.

ca se ajunge la ideea de "cat de multe posturi ai ca sa ti spun cat de profi esti" este o mentalitate comunista,ca asa ne a invatat partidul ca doar cei peste 50 de ani cu experienta nu conteaza in ce domeniul au dreptate.implicit daca te ai nascut ieri "stai jos stergeti mucii esti prost".

nu.bagati la cap si invatati odata pentru totdeauna.fiecare om are dreptul sa faca ce vrea cand vrea si unde vrea, SI NUMAI EL SI NUMAI EL este raspunzator de faptele sale.incetati sa va mai uitati si sa va mai bateti capul cu ce are vecinul in curte pentru ca trece viata pe langa voi si la sfarsit o sa ai amintiri numai cu acea curte a vecinului.simplu

si mai ontopic.lasa l acolo ca nu deranjeaza pe nimeni.ca te deranjeaza cumva pe tine?nu e problema mea sau a tuturor de aici.ti ai expus ideea corect.dar nu fa si lobby asupra ei.

Link to comment
Share on other sites

Am facut eu o asemenea remarca? Mai bine taceai decat sa spui prostii. Avand in vedere ca in unele situatii se cere un numar de posturi pentru a putea face un lucru gen o cerere, sau pentru market (poate ma insel aici), eu zic ca ar conta.

Si daca vorbim psihologic, e normal sa ai incredere in a face o tranzactie cu unul care are un numar mare de posturi fata de unul care are un numar mai mic. Subconstientul tau iti induce starea de relaxare ca nu trebuie sa iti faci griji (zici ca e un membru vechi ce a mai facut alte sute de tranzactii si ca daca era sa fi dat vreodata teapa, posta cineva).

In fine, mi-am exprimat opinia. Nu toti suntem pe aceasi lungime de unda si gandim la fel.

Cand cineva face numarul minim de 50 de posturi si este acceptat cu un thread in market, noi dam de obicei accept daca nu sunt chestii care contravin regulilor forumului. Cei care vor sa faca tranzactii cu respectivul, au 50 de posturi din care pot sa isi faca o impresie despre persoana in cauza. Daca multe din posturile alea sunt offtopic sau posturi la "fun-stuff" si "ce asculti" te gandesti de 2 ori inainte sa faci tranzactia.

E adevarat ca majoritatea nu cred ca se uita la posturile precedente cand fac o tranzactie dar aici e deja alegerea userului. Esti ignorant, suporti consecintele.

E ca in viata de zi cu zi, prostia se plateste. Numarul posturilor conteaza doar pentru asta.

In rest nu cred ca se uita nimeni daca ai 300 de posturi sau 3000. Nu ajuta cu nimic decat pot sa iti confirme activitatea si longevitatea pe forum.

De aici ai putea trage niste concluzii despre persoana respectiva si respecul pe care il are in comunitate dar asta e deja o alta poveste.

Consider ca nu aduce un minus pentru forum acel thread. Cel putin deocamdata.

Am votat NU.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Ce ascultati acum" poate fi o metoda de social engineering destul de eficace daca te gandesti un pic mai mult.

Sunt de acord cu @Graphik ,sa nu se mai contorizeze posturile facute la offtopic pt nici un user.

Am observat ca nu se mai pot edita/sterge postarile facute pe vechiul rstcenter.com .Se poate face ceva in aceasta privinta?

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma care este problema ta? maine o sa apara altul ca tine din 2013 sau 2014 cu cateva postari si o sa faca o sugestie sa se inchida RST ca pe el il cam enerveaza.Sa inteleg de la tine ca cei care sunt admini sau moderatori nu isi fac treaba si tu faci o curatenie pe forum?

Lasa-l fratele meu asa, ca daca te enerveaza pe tine, altora poate le place...punct

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru reply-uri. Am ajuns la un rezultat macar. O zi buna.

Macar citeste parerea mea finala inainte sa postezi. Eu nu am propus decat inchidererea unui thread (fiecare avem dreptul sa facem o sugestie, indiferent de vechimea contului). Nu am facut vreo referire la alte lucruri (legate de staff sau cine stie ce minunatie ti-a trecut tie prin cap).

Poate cineva sa inchida acest thread? Raspunsul e negativ.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...