Jump to content
eesorin

*Idee*

Recommended Posts

M-am logat doar ca dau like la ceea ce ai scris, + adaug, un prieten adevarat, nu astia care bei tu intr-un weekend si gata ti-e prieten, daca nu ai, apeleaza la cine ai in viata :)

In curand presimt ca si pe mine ma asteapta vreo plata de vreo 3/4 mii lei, dar macar pana atunci, am timp sa-i culeg, inmultesc. :)

Mama si tata = ei sunt baza.

Nu te ajuta nimeni... doar ei sunt langa tine la greu si la bine

Link to comment
Share on other sites

nu-mi place sa fiu tigan..de ce sa fac asta cuiva care ma ajutat cand am avut nevoie..chiar vreau sa fac ceva sa strang banii dar nu stiu ce..e jale mare...

Cand iei bani cu imprumut trebuie sa te bazezi pe ceva ca sa-i poti inapoia . Cel mai rau lucru pentru viitorul tau este sa gandesti ca poti da teapa sau ca poti imprumuta bani ca ....vezi tu de unde ii dai inapoi.

Niciodata nu faci asa ceva pentru ca ,incet incet ,toti isi vor da seama ca nu esti de incredere si te vor elimina din cercul lor.

Cand vei avea cu adevarat nevoie de bani si nu ai de unde sa-i iei o sa-ti para rau ca ai blufat .

Daca iti pasa cu adevarat de cel care te-a imprumutat , strangeai cate 10 -20 de lei si pana acum aveai banii sau macar o parte din ei .

Pentru ca l-ai considerat fraier , ai asteptat pana in ultimul moment si te-au apucat mustrarile de constiinta acum cand e prea tarziu .

In realitate tu acum gandesti asa : "pula mea , daca se intampla vreo minune ..bine , daca nu ...asta e ,ghinionul fraierului ".

Si daca ti-as da acum 150 EUR fac pariu ca ai sta pe ganduri daca sa-i dai sau sa-l minti ca n-ai acum si ca-i dai tu luna viitoare.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

nu-mi place sa fiu tigan..de ce sa fac asta cuiva care ma ajutat cand am avut nevoie..chiar vreau sa fac ceva sa strang banii dar nu stiu ce..e jale mare...

Daca nu stii ce sa faci pentru 150euro ar trebui sa iti ridici semne de intrebare serioase pentru viitorul tau. Sper ca esti inca tanar si mai ai timp de gandire. Pana la urma ce sunt 150euro? Un smartfion china, un weekend la munte, o seara intr-un club mai de doamne-ajuta in care bei pana pici. Daca pentru banii astia n-ai gasit raspunsul... pregateste-ti discursul pentru cel caruia ii esti dator.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...