Jump to content
diablo666

sfat

Recommended Posts

In urma cu 2-3sapt am vandut un site unui tip din afara. i.am mutat domeniul fisiere etc pe godaddy.

Tipu a pus site.ul pe flippa la vanzare. Un roman ia promis ca ii trimite 2btc pe siteul raspectiv., intr.un final cei 2 ajungand la o intelegere iar romansul ia trimis cei 2btc, ca la finalul tranzactiei ro a ramas si fara site si/fara btc.

Nu stiu cum dracu a aflat asta nr de tel RO de nr meu de telefon insa acu ma suna pe mine si ma ameninta ca se duce la politie daca nu ii dau banii sau domeniul inapoi.

Eu nu am nicio treaba cu el nu am primit niciun ban sau ceva..

Ce dracu sa fac? ?

Edited by diablo666
Link to comment
Share on other sites

Stai mai linistit, nu are ce sa iti faca. Nu are nici un acord cu el si nici ceva scris, mai ales ca nu ti-a trimis banii tie.

E treaba lui ca cineva i-a promis un site si el a platit ca idiotul.

Ce ar fi sa vina unu acum la mine si sa ma ameninte ca ma da in judecata ca nu ii dau site-ul meu, pe motiv ca i l-a vandut unu!

Nu te mai stresa, iar cel mai bine e sa ii dai ignore.

Apropo, telefonul cel mai probabil l-a aflat din datele pe care le-ai pus cand ai inregistrat domeniul.

Link to comment
Share on other sites

Asa ma gandeam ca de acolo a aflat nr de tel. Insa prima data cand am vb cu el mi.a zis ca a gasit nr de tel datorita e.mailului. Intradevar imi apare nr de tel pe un site personal de design la pag de contact.(chiar daca ar fi luat datele de cand am inreg domeniul, ele sunt incomplete fara nume de fam sau o adresa exacta)

Mi.am inst pe tel o app care sa.mi blocheze toate nr de telefon noi pt ca un astfel de dobitoc a reusit sa.mi strice toata ziua.

Link to comment
Share on other sites

In cazul in care asta chiar se duce la politie..ce se poate intampla?? Nu are nicio dovada ca a facut vreo tranzactie cu mine. Tot ce poate sa le zica este ca mi.a vazut emailul cand a intrant pe team viewer pe pc.ul tipului cu care a facut "afacerea" asta si ca eu am fost primul proprietar al domeniului.

Edited by diablo666
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...