Jump to content
wirtz

Care e treaba cu siteurile de SMS gratis?

Recommended Posts

Salut,

Imi poate spune si mie cineva ce au de castigat siteurile de SMS gratuit? Ma gandam sa fac unul, am gasit serviciul cu SMS la 0,01 Eur la despregazduire.ro, dar nu ar da randamnet daca as implementa adsense pe el. Voi ce pareri aveti despre treaba cu siteurile respective?

exemplu: http://mesajgratuit.ro/

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

@ BlackHats O baza de date cu multe numere de telefon in ea, pe langa faptul ca scot si bani din altele.

BlackHats, ai dat o explicatie de cacat. Stii tu ca e baza de date cu numere de telefon in ea sau cu ce? Nu mai da explicatii de kkt* daca nu intelegi cum functioneaza... EU nu am inteles nimic din ce ai spus tu.

In primul rand se foloseste un SMS Gateway api

Pentru ca sa te conectezi la API trebuie facuta o cerere HTTP GET cu variabilele dintr-un tabel.

Exemplu de cerere HTTP GET:

http://send.ro/send.php?user=test&pass=parolamea&catre=072000000&mesaj=mesaj+test&dela=sleed

Exemplu de raspuns:

Cost: 0.04 euro

telefonnumar-OK69

API-ul va returna un raspuns in formatul Raport Livrare|Data si ora, unde raportul de livrare poate sa aibe mai multe valori.

Citeste si aici :

Se foloseste o baza de date, MySQL cu apache2 + php + sms gateway + 1 telefon legat la calculator prin USB.

Citeste si aici:

sa iti dai seama cum se face, iti explica prin schema.

Ai aici un tutorial despre asa ceva : Tutorial Server SMS-uri

Link to comment
Share on other sites

BlackHats, ai dat o explicatie de cacat. Stii tu ca e baza de date cu numere de telefon in ea sau cu ce? Nu mai da explicatii de kkt* daca nu intelegi cum functioneaza... EU nu am inteles nimic din ce ai spus tu.

Ca tu nu ai inteles, nu inseamna ca a dat o explicatie de cacat. Omul se referea la faptul ca poti sa salvezi in baza de date fiecare numar pe care se trimit SMS, asftel, te trezesti cu o baza de date, bunicica, cu numere de telefoane, din ro, valide.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...