Jump to content
qUneT

Mi se poate afla usor Ip(real)? (Tor + Hospot Shield)

Recommended Posts

Usor nu! Tor e o retea relativ sigura (cel putin mie mi se pare sigura ideea lor stiu ca multi ma contrazic)

daca mai folosesti un encrypt-connection inainte de tor trace-ul e imposibil de greu.

Anyway nu te apuca de magarii. Sunt multe alte metode sa te gaseasca. De la javascript, la java-drive-by trojans si chiar cookie/local data trace.

Concluzia: Nu te apuca de magarii.

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca ai facut un print-screen in care ti se vad ip-urile dupa care te ascunzi, e o chestie prosteasca. Se pot face legaturi, de catre cine are posibilitatea, intre ora la care ai facut postarea, ip-ul pe care l-ai folosit in acel moment etc.

Au fost utilizatori care au folosit mai multe solutii de anonimizare decat tine si tot au fost prinsi. Au facut unele greseli la un moment dat.

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca ai facut un print-screen in care ti se vad ip-urile dupa care te ascunzi, e o chestie prosteasca. Se pot face legaturi, de catre cine are posibilitatea, intre ora la care ai facut postarea, ip-ul pe care l-ai folosit in acel moment etc.

Au fost utilizatori care au folosit mai multe solutii de anonimizare decat tine si tot au fost prinsi. Au facut unele greseli la un moment dat.

Nu doar asta. Acel post in care intreaba daca i se poate afla ip-ul este de pe IP-ul real. :)

Deci raspunsul e ca se poate. Uite-l 188.173.//editat

Edited by em
Link to comment
Share on other sites

daca esti muritor de foame (si la altceva nu te duce capu) fura macar ca robin hood, fura putin si de la cei care au prea mult sa le pese.

"Asta nu se schimba niciodata

TU -> ISP -> VPN

Ce il impiedica pe provider sa faca o routare ?"

https://rstforums.com/forum/79839-cum-sa-te-ascunzi-eficient-2.rst#post514257

deci nu fa magarii cu ip de acasa

logic ar fi:

hacked wifi sau net de pe cartele prepaid (https://rstforums.com/forum/79839-cum-sa-te-ascunzi-eficient.rst ) ( dar nu folosite in apropierea locuintei personale si fara camere de supraveghere in jur)+vmware ->vpn->tor->socks5->magarii

Link to comment
Share on other sites

daca esti muritor de foame (si la altceva nu te duce capu) fura macar ca robin hood, fura putin si de la cei care au prea mult sa le pese.

"Asta nu se schimba niciodata

TU -> ISP -> VPN

Ce il impiedica pe provider sa faca o routare ?"

Poate cryptarea asimetrica dinte tine si VPN? ;))

PRACTIC: TU(wi-fi network)->VPN->TOR->Proxy e un chain foarte bun. (daca scori din discutie cookies, java, javascript)

Ca sa-i faci traceback ca politisn/sysadmin e destul de foarte greu.

Desigur exista mereu metoda hacker care nu se bazeaza pe trace-back ci pe: Social engineering, exploituri in windows/in broswer-ul tau, cookies, local storage, infectarea VPN-ului sau control asupra ISP-ului (dar multe din astea necesita NSA spy-skillz).

Oricum eu sper ca vei folosi asta sa "inveti sql" sa accesezi root-uri sa-ti faci un mini-bootnet sinu pt carding-large-bootnet-gov-spying-shit.

Link to comment
Share on other sites

Poate cryptarea asimetrica dinte tine si VPN? ;))

PRACTIC: TU(wi-fi network)->VPN->TOR->Proxy e un chain foarte bun. (daca scori din discutie cookies, java, javascript)

Ca sa-i faci traceback ca politisn/sysadmin e destul de foarte greu.

Desigur exista mereu metoda hacker care nu se bazeaza pe trace-back ci pe: Social engineering, exploituri in windows/in broswer-ul tau, cookies, local storage, infectarea VPN-ului sau control asupra ISP-ului (dar multe din astea necesita NSA spy-skillz).

Oricum eu sper ca vei folosi asta sa "inveti sql" sa accesezi root-uri sa-ti faci un mini-bootnet sinu pt carding-large-bootnet-gov-spying-shit.

nici un vpn nu este safe,nu vrea nimeni sa-si piarda afacerea...

spuneam metoda pt fanii lui tinkode-nasa shit, la celelalte chestii se urmaresc cursul banilor poti sa te ascunzi si pe luna tot esti prins

Link to comment
Share on other sites

Nu doar asta. Acel post in care intreaba daca i se poate afla ip-ul este de pe IP-ul real. :)

Deci raspunsul e ca se poate. Uite-l 188.XXX.XXX.XX

Sper sa nu fiu atacat =)) (mo mancat in c^r sa fac postu asta) acu imi stiti IP-ul :(

Da cum drq lai aflat (daca se poate sa il si stergi) =)) Ca nu esti admin sau ceva ca sa vezi IP-urile

Edit : Lam modificat si eu in postul meu(pentru ca stiu ca ramane aici chiar daca tu il modifici din postu tau)

Edited by qUneT
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Sper sa nu fiu atacat =)) (mo mancat in c^r sa fac postu asta) acu imi stiti IP-ul :(

Da cum drq lai aflat (daca se poate sa il si stergi) =)) Ca nu esti admin sau ceva ca sa vezi IP-urile

Edit : Lam modificat si eu in postul meu(pentru ca stiu ca ramane aici chiar daca tu il modifici din postu tau)

Nebunule da ai curaj sa tii portu 80 deschis cu xammp si dvwa installat :)))

//inchide-l ca nu e bine

Edited by danyweb09
Link to comment
Share on other sites

nici un vpn nu este safe,nu vrea nimeni sa-si piarda afacerea...

spuneam metoda pt fanii lui tinkode-nasa shit, la celelalte chestii se urmaresc cursul banilor poti sa te ascunzi si pe luna tot esti prins

Aici ai dreptate, dar daca omul nu scoate "bani multi" si face si el de la unu 200 de la altul la fel ? Crezi ca se obosesc aia sa-l caute pentru 200 de dolari ? Ii cauta pe aia nesatui care fac zeci de mii de euro :) Eu unul nu incurajez la prostii !!!

Link to comment
Share on other sites

https://rstforums.com/forum/79839-cum-sa-te-ascunzi-eficient.rst

Atata imaginatie au unii, am intreb de ce nu o folosesc intr-un mod constructiv, auzi, robin-hood..

da justitiari ca anonshit si cu teribilism isi risca liberatatea si isi distrug viitoru totusi pt spargerea unor situri ,macar sa o faca cu cap sa nu ajunga parintii sa le plateasca amenzile imense pt ca nu stie unu sa securizeze situ(mai ales guvernamental)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...