Jump to content
Stealth

[Sugestie] Secțiunea "Ajutor"

Sunt:  

34 members have voted

  1. 1. Sunt:



Recommended Posts

De la un timp de vreme am v?zut c? majoritatea posteaz? în sec?iunea "Ajutor" thread-uri ce au un titlu aiurea, cum ar fi:

  • Am o mic? problem?.
  • Am o mare problem?.
  • Ajutorrrr!
  • Salut!
  • M? pute?i ajuta?
  • Ce e de f?cut?
  • Pula mea?!
  • Eroare
  • C?cat
  • Prostie
  • Rug?minte

?i lista continu?.

Titlul trebuie s? fie relevant (conteaz? dac? vrei s? cau?i o problem? asem?n?toare cu a ta), s? nu cau?i dup? text-ul din thread (plus c? este ?i enervant lucrul ?sta). Propun s? fie ad?ugat? o nou? regul? în care s? fie apostrofa?i cu un warn cei care nu respect? aceast? "lege", topic-ul s? fie închis ?i mutat la gunoi.

PS: Poll-ul se închide peste 1 s?pt?mân?.

Edited by Stealth
Link to comment
Share on other sites

Se da warn pentru nume proaste de threaduri, inchis si mutat la cos nu are rost. Warn si redenumit e suficient.

Cum poti spune asta cand acum sunt minim 4,5 thread-uri cu titluri puse ca naiba pe prima pagina? :))

LE: Eu sunt curios aia de au votat contra, ce argumente au =))

Link to comment
Share on other sites

Singurul nostru job nu e sa stam pe RST si sa mutam si modificam threaduri toata ziua. (spre deosebire de altii)

De multe ori mai trecem cu vederea din lipsa de timp.

Sunteti activi peste 10-11 persoane din staff. Intrati zilnic pe forum. Thread-urile alea nu sunt nevazute (ca sar in ochi una doua) si mai ales ca sunt si vechi.

Alte comunitati la fel de mari ca RST-ul de ce fac fata? Aia de acolo nu lucreaza si in alt loc? Plm. Lipsa de interes.

Link to comment
Share on other sites

Sugestie inutila, poll inutil, prevederea exista in regulament:

1. Ac?iuni pentru care ve?i primi avertisment sau chiar ban: offtopic, post dublu(ave?i buton de editare), post inutil, redeschidere topic, insultare membru(atac la persoan?), nume topic inadecvat, informa?ie deja postat?, limbaj inadecvat(IRC style - sh, tz, CAPS, în culori sau agramat total), avatare mari sau care întrec bunul sim?, semn?turi penibile, linkuri cu referrer, imagini dinamice în semn?tur?.

Se editeaza titluri, se dau avertismente. In caz de intalniti topicuri de genul, puteti folosi butonul report, NU MUSC?.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...