Jump to content
wirtz

Monetizare YouTube. [putin umor negru]

Recommended Posts

Sa va zic cum am inceput o porcarie... ca na.. este.. momentan. L-am filmat pe Visinescu in Buzau cand venise sa stea la rude si sa se ascunda de presa si am pus clipul pe youtube ca de.. doream sa il public in cadrul unui articol pe site. M-am gandit sa dau monetizare luna trecuta chiar daca nu ma bazam eu pe youtube si nu mai incercasem... la 100 de vizionari la respectivul clip de un minut cam asa mi-am facut 17 centi cu trafic de Romania. Cand am vazut ca mi-au virat banii in contul de adsense si mai aveam nevoie doar de 10 centi ca sa -mi ating limita de 70 sa ma plateasca.. am zis ca nu-i de ignorat faza cu youtube.

Ce parere aveti de monetizarea pe youtube? Voi monetizati ? Iese ceva .. sau... ? astept pareri. ms.

P.S. a prins bine Tortionaru' de data asta :))

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

@sandabot: pai nu-l folosesc pt trafic pe site .. nici nu am pus adresa de site. pusesem doar pt ca nu aveam unde sa-l pun si imi trebuia pt reportaju cu magaru comunist. deacat sa-l uploadez in wordpress... am zis ca daca tot am cont de youtube sa pun acolo. bine eu l-am pus de asta vara.. dar monetizare i-am dat luna trecuta cam asa.. sa vad care sunt treburile

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

Eu am facut destul de multi bani cu chestiile astea pana anul trecut, de cand sa dat voie la monetizare si pt useri din romania sa stricat tot, pentru ca toti fac reclamatii pt drepturi de autor si iti inchid astia contul de youtube, ca sa iti faci asa o idee, tot ce tine de protv o sa iti inchida contul, daca te gandestesti la meciuri de pe digi exista posibilitatea sa iti faca reclamatie fifa sau alti care au drepturi pt acele meciuri, de vro 3...4 luni au inceput si astia de la Antena 1 sa faca reclamatii de cand au antenaplay, prima tv din cate stiu nu face reclamatii, kanal d ... vezi si tu :) sfatul meu e sa iti faci mai multe conturi de youtube si filmuletele riscante sa le pui pe alte conturi ...

Link to comment
Share on other sites

Cu youtube e riscant.

Cand ti-e lumea mai draga iti sterge video-ul sau iti opreste monetizarea la el. @wirtz

La primul report din partea emisiunii Romania Te Iubesc, monetizarea iti va fii oprita,sau chiar video-ul sters.

De ce sa fie riscant?Atat timp cat totul se incadreaza si nu incalca ToS-ul lor, atunci nu vei avea probleme...

De exemplu vloggerii american care au success au cam 1 milion/views per video, acolo chiar cred ca se scoate mult, dar nu stiu nici cu aproximatie cam cat :)), oricum asta e un + de venit, pe langa asta monetizezi site-ul si multe altele, mai ales daca esti vlogger si ai success mare, dar in romania nu vezi asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...