Jump to content
pyth0n3

Operatorul din România care are cea mai bună reţea

Care din urmatorii operatori are cea mai bună reţea pentru servicii Voce si Internet?  

113 members have voted

  1. 1. Care din urmatorii operatori are cea mai bună reţea pentru servicii Voce si Internet?



Recommended Posts

Zapp a fost oprit in 24 Martie anul trecut. Dintre cei prezenti as zice orange ca si acoperire si vodafone pe locul 2. Asta depinde oricum de zona, in alte parti ale tarii, voda e mai dezvoltat decat portocala insa ei sunt cei mai grei. Cosmote e vai mama lui, incearca sa faca si ei ceva dar sunt mai mult cu buza umflata.

Link to comment
Share on other sites

Zapp avea prefixul 078 spun asta ca am avut abonament la ei. Acum au fost cumparati de cosmote care o frecat tot ce era bun.

Eu am votat orange deoarece am avut o experienta destul de interesanta cu el

Aveam semnal si in padure si la munte si cand treceam granita mai aveam semnal vro 20 minute este destul de ok si la preturi ... recomand orange cosmote si vodafone pica reteaua si la metrou in fine depinde si ce telefon folosesti am auzit ca telefoanele mai antice au semnalu mai bun daca pentru asta il vrei..

Off zapp mai exista eu nu am vazut pe nicaieri cartele zapp in fine oare ce prefix or avea

076

078 cosmote

072

073 vodafone

074

075 orange

071

077 digi

079 frog

Nu inteleg ce prefix o avea zapp

Link to comment
Share on other sites

As spune un + pentru vodafone pentru servicii , eu cu 4 euro ( cu tva 5 ) am 4000 minute retea , 200 nationale , sms nelimitate , si 200 mb internet... mi-au facut oferta dupa ce am vrut sa reziliez abonamentul.

Am citit de un acord intre digi si vodafone pe 2 ani ( pentru retea ) din luna iulie a acestui an , un mare plus pentru acoperirea digi mobil (net).

Link to comment
Share on other sites

Am orange si este de CACAT, testat pe 5 telefoane (modele diferite, smartphones toate, foarte bune), la fostul loc de birouri nu aveam semnal decat daca ieseam pe balcon, imi arata 3G 4/5 sau 5/5 liniute si nu se incarca nimic pe net, nu mai zic de apelurile pe 3G ca imi vine sa sparg telefonu de multe ori., la metrou se misca ca pula sau nu merge deloc, la 50 km de bucuresti am semnal doar daca ma urc pe casa.

Am votat Vodafone, fiindca stiu de la cunostinte.

Link to comment
Share on other sites

Eu am testat orange prin Rasnov (in apropiere nu in oras), si vodavone era ko, acolo, cosmote din anumite zone era ok (voce dar doar in anumite zone). Orange avea vocea ok(pestetot), dar internetul ko.

La fel cu orange la Durau, unde digi era mort, vodafone ko la internet, cosmote la fel, mergea doar vocea, eu pe orange trageam cu 1-1.3 MB/s.

10 ani am folosit Vodafone, si mi-a parut tare rau cand am avut cea mai buna oferta de la orange (cu net nelimitat and stuff), de m-am mutat, apoi am realizat din toate testele facute in diferite zone de 2 ani de cand am orange, ca am facut cea mai buna alegere, in medie am viteza aproape dubla la internet fata de vodafone, testat in zone si conditii similare.

Link to comment
Share on other sites

Consumer-end usage normal ca Vodafone este cel mai bun operator overall ( chiar daca preturile sunt putin mai mari, intrebarea nu cred ca este despre raportul calitate:pret si doar despre calitate;

Sub voda cu mici scapari e orange , unde viteza internet-ului mi se pare putin mai slaba(cel putin pentru mine ); Ofertele de voce sunt mai bune totusi.

Cosmote & frogg & ce mai exista sunt doar pentru ofertele de voce , acoperirea nu mi se pare remarcabila si nici viteza de net;

Digi normal ca este sub celelalte, are cativa ani ... datii ceva timp si o sa creasca si el daca RCS investeste in infrastructura;

PS: Da, am testat inainte sa scriu cele de mai sus, daca nu stiam nu comentam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...