Jump to content
Nytro

Downgrade

Recommended Posts

Dupa ce am vazut cum arata vbulletin, cred ca interfata asta e cea mai buna dupa parerea mea. M-am obisnuit cu ea, si imi place mult mai mult. Nu am avut niciodata probleme cu interfata asta si nici cu vbulletin, doar ca vbulleting arata ca o interfata fara gust. Cand am vazut ca ce interfata s-a incarcat azi dimineata, sincer m-am bucurat :)

Link to comment
Share on other sites

Intre timp vom lucra la noua versiune si cand va fi totul gata o vom lansa.

Eu nu am reusit sa inteleg nici pana acum de ce nu ati facut asa deodata? De ce ai pune in utilizare o chestie pe jumatate facuta?

Cat despre disparitia posturilor de pe v5, chiar daca structura interna a bazei de date e diferita, este posibil importul. Daca nu are cine, ma pot ocupa chiar eu.

Link to comment
Share on other sites

E de ceva timp lansat vB5 asta, speram sa fie stabil. E ok ca forum, foarte ok, doar ca mai sunt probleme. Bine, sunt multe probleme, dar nu ne asteptam sa fie, mai ales de securitate.

Se pot importa posturile, manual, cu ceva munca, dar sunt prea putine si nu merita efortul. Era ceva important?

Ca idee, au trecut pe ideea de "node". Forumurile sunt noduri. Posturile sunt noduri. Mesajele vizitatorilor sunt noduri. Toate vin la gramada in acelasi tabel. Exista un "contenttypeid" care le specifica tipul. E ok ca arhitectura, mai complexa si modulara. Dar e urat de importat si eu nu ma bag la asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa se lucreze de la inceput pe un /new ,dar e bine ca am revenit la versiunea veche, clasica. Mie imi place mult mai mult asta, decat aia, plus ca e optimizat si merge super ok asa cum este acum. M-am bucurat sa vad versiunea asta de forum, ca si cum as fi castigat la loto.

Link to comment
Share on other sites

@Nytro pot sa spun te iubesc(nu sunt gay de nici o culoare), dar iubesc tema asta si cum e acum forumul...deja la cate probleme avea cealalta versiune si cat de urata era tema cealalta cred ca am intrat de 3 ori cate 2 min pe forum de cand cu upgrade-ul, si curand nu mai aveam de gand sa intru...cel putin pana se stabiliza. Asa ca thanks!

//Tot nu inteleg de ce nu ati facut asta in "development mode" si sa o introduceti in 10 min cand era gata!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...