Jump to content
Flesh

WARNING: Failed to associate with 08:10:77:15:4D:71

Recommended Posts

Cum spune si titlu primesc aceasta eroare "WARNING: Failed to associate with 08:10:77:15:4D:71" cand folosesc comanda :

root@bt:~# reaver -i mon0 -b 08:10:77:15:4D:71

Am incercat si asa insta tot nu a mers,.Imi apare alta eroare.

root@bt:~# reaver -i mon0 -b 08:10:77:15:4D:71 -d 0 -w -vv --no-associate

[+] Waiting for beacon from 08:10:77:15:4D:71

[+] Switching mon0 to channel 1

[+] Switching mon0 to channel 2

[+] Switching mon0 to channel 6

[+] Associated with 08:10:77:15:4D:71 (ESSID: caminul11)

[+] Trying pin 12345670

[+] Sending EAPOL START request

[!] WARNING: Receive timeout occurred

[+] Sending EAPOL START request

[!] WARNING: Receive timeout occurred

[+] Sending EAPOL START request

[!] WARNING: Receive timeout occurred

[+] Sending EAPOL START request

Ce sa fac sa trec de aceste erori?

Folosesc BackTrack

Ps: <Mentionez ca am mai "spart" parola la acest wireless insa omu a schimbat si numele si parola dar acum nu inteleg de ce nu merge>

Link to comment
Share on other sites

probabil a schimbat si router-ul sau i-a facut upgrade la firmware, cam 2 sunt caile dupa cum vad eu 1) ori si-a dezactivat automat wps-ul router-ul sau 2) pur si simplu iti ignora macul tau ....

poti incerca urmatoarele, cand se conecteaza proprietar-ul cloneaza-i mac adressul lui si vezi daca asa te lasa sau foloseste un script ce face urmatoarele chesti incepe reaver pe -bssid ul specificat cand vede ca nu mai poate sau a primit ban schimba mac-ul si reia atacul cu resume (script de genu' il gasesti aici pe forum)

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Mie imi dadea eroarea asta cand imi schimbam mac-ul cu macchanger.Sunt unele rutere care dezactiveaza automat wps-ul.Dupa ce iti da eroarea aia vezi daca mai este sau nu wps-ul activ cu wash -i mon0.Incearca sa bagi si un delay mai mare la combinatia pe care ti-a spus-o dark

Link to comment
Share on other sites

Mac filtering, router tp-link care dezactiveaz? automat WPS-ul dupa 10 încerc?ri (desi in mod normal ar trebui s? dea eroarea cu AP rate limiting detecteze), reaver 1.4 care cam da dureri de cap, raport semnal zgomot insuficient pentru c? reaver-ul sa lucreze...

Edited by GuyFawkes
Link to comment
Share on other sites

- daca zici ca mac-ul e acesta , nu te contrazic , cu toate ca 'fusername' are dreptate;

- daca a schimbat parola , e clar ca a avut un motiv , si nu numai ca o fi pus o parola mai sofisticata , dar a umblat si la setarile de securitate ale routerului ;

- incearco pe asta , pana se satura ' sa stea pe bara ' , si poate umbla la setari , si il pune pe 'wep' , sau mai debifeaza de prin setarile de securitate ( acel mac este ciudat , pentru ca nu exista...) . dar daca zici ca a mers altadata... . ma gandeam ca ar putea fi un 'airssl' , sa se mai conecteze cate unu si sa-si lase acolo parolele . sintaxa:

aireplay-ng -0 0 -a mac-ap -c mac-client ath0

0- boldat , - trimite pachete de desautentificare non-stop ...

- rulezi 5 minute ... vezi ce se intampla .. apoi 10 ..

-poate vezi o criptare 'wep' , sau si mai optimist : OPN

- e o metoda nu prea eleganta , dar cred ca ar putea da roade

- mai sunt softurile de captura de sub linux , cu care ai putea sa aflii mai multe informatii despre ap..

stai ca am gasit:

Realtek ADSL SoC may be RTL8676. The FCC EUT's label shows the device w/ a 08:10:77 OUI (netis's standard format seems to be 08:10:7x) - it's full MAC appears to be 08:10:77:38:D8:10 / 08:10:77:38:D9:10. . e clar! ADSL .

- un ap care foloseste acest cip este : Netis DL4311 ( google image , sa vezi cum arata )

- din analiza macului cam asta ar rezulta : ca e un ap ADSL . si daca acesta este modelul , si a fost setat cum trebuie , nu va mai raspunde la nici o provocare. e unu din ap-urile cele mai complexe (pe care le-am vazut eu , la setari ). Pun un link cu manualul , sper sa nu supar adminii :

http://www.netis-systems.hu/letolt/manualen/NETIS%20DL-4311_DL-4311D_DL-4322_DL-4322D%20manual%20EN.pdf

Edited by sonyavasile
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...