Jump to content
Nemessis

Abuzuri de putere - Reclamatii

Recommended Posts

In cazul in care considerati ca ati fost sanctionat pe nedrept sau ca un membru al staffului nu actioneaza dupa litera regulamentului puteti detalia situatia voastra aici.

  • Nu folositi expresii jignitoare la adresa persoanei careia ii faceti reclamatie pentru ca vom ignora complet tot ceea ce veti scrie si probabil veti primi ban.

  • Nu interveniti in reclamatia unui utilizator decat daca doriti sa prezentati dovezi pro sau contra la ceea ce a reclamat.

  • Inainte de a face reclamatia cititi cu mare atentie regulamentul pentru ca este posibil ca greseala sa va apartina.

  • Reclamatiile voastre se discuta in sectiunea dedicata staffului si uneori, in anumite circumstante, dureaza chiar si 2-3 zile pana se iau deciziile finale.

Vechiul topic poate fi accesat aici.

Reclamatiile care au in vedere sistemul de chat se posteaza aici.

Reclamatiile pentru chat care se posteaza in acest thread vor fi ignorate sau sanctionate la latitudinea membrilor staff-ului.

Edited by M2G
Link to comment
Share on other sites

Am avut un topic creat la market "Vand Nologine" si dupa un timp mi-a fost sters de ce ?


13.Serviciile asemanatoare celor facute Sticky nu se vor mai aproba.

Adica nu mai am voie sa vand nologine ca are Sticky servicii asemanatoare ? Cum frate doar cei din team au voie sa vanda, membri forumului nu ?

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

Am avut un topic creat la market "Vand Nologine" si dupa un timp mi-a fost sters de ce ?


13.Serviciile asemanatoare celor facute Sticky nu se vor mai aproba.

Adica nu mai am voie sa vand nologine ca are Sticky servicii asemanatoare ? Cum frate doar cei din team au voie sa vanda, membri forumului nu ?

A fost un fel de compromis si decizia a fost luata la area51. Cei care au serviciile sticky, doneaza bani pentru plata serviciilor de hosting.

Link to comment
Share on other sites

Daca el a inceput sa ma injure de morti , ceea ce nu este frumos , putea sa ma injure de orice altceva ca nu-s genu de maicuta virgina sa sar in sus la o gluma sau ceva , ce ai fi vrut sa fac? banuiesc ca si el a primit ban nu? asa ar fi corect , sau daca nu scoteti-l la amandoi.

Link to comment
Share on other sites

Daca el a inceput sa ma injure de morti , ceea ce nu este frumos , putea sa ma injure de orice altceva ca nu-s genu de maicuta virgina sa sar in sus la o gluma sau ceva , ce ai fi vrut sa fac? banuiesc ca si el a primit ban nu? asa ar fi corect , sau daca nu scoteti-l la amandoi.

Nope, el nu a primit. Tu ai inceput, el doar ti-am mentionat numele alaturi de alte 2 persoane si de acolo ai inceput sa-l ataci. Eram pe chat.

Ti-am scos ban-ul, tura viitoare foloseste functia /ignore, nu degeaba e pusa. Mersi

Link to comment
Share on other sites

Nu-s genu de om sa atac pe cineva asa ca mi se scoala mie pula , uita-te sa vezi era o discutie intre noi de cine era mai vechi pe forum si am spus ca desi am contul asta am altele mai vechi pe care le foloseam inainte pe aici sa vad link-urile la ce postau baieti dar pe care nu le folosesc si habar nu mai am de ele , de la asta a inceput si peurma a spus asa "Coco zii in mortii ma-tii ce usere aveai" ceva de genu , de aici a fost toata chestia apoi eu l-am injurat , ori nu ai prins tu bine faza , ori vrei sa-i iei apararea.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am luat ban de la nenea Maximus pentru double/triple post cica:

https://rstforums.com/forum/84107-schimb-2-conturi-pe-cs-go.rst#post541210

Doar pentru ca am zis, "din greseala", nici macar double post nu a fost. Oricum am mai primit niste warnuri la panarama, dar consider ca dupa contributia pe care am avut-o (cat o fi ea), nu merit banul asta. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Da, eu ti-am dat warn, dar s-au acumulat si s-au transformat in BAN. Ce contributie ? "Dragon Ball Z" ? Ai folosit vreo vulnerabilitate/exploit ? NU , deci spamul este detectat si utilizatorului i se va cere sa introduca cod CAPTCHA.

OFF : La inceput te-am apreciat si te-am ajutat, apoi ai devenit un arogant, trist.

Edited by Maximus
Link to comment
Share on other sites

Da, eu ti-am dat warn, dar s-au acumulat si s-au transformat in BAN. Ce contributie ? "Dragon Ball Z" ? Ai folosit vreo vulnerabilitate/exploit ? NU , deci spamul este detectat si utilizatorului i se va cere sa introduca cod CAPTCHA.

OFF : La inceput te-am apreciat si te-am ajutat, apoi ai devenit un arogant, trist.

Ce arogant si ce zici tu acolo mai tovarasule? Mi-ai dat warn pt double post/triple post si acolo NU exista asa ceva!!!

Si apropo, pana cand sa fie spamul detectat, apuci sa trimiti destule mesaje. In plus, poti sa iti mai faci boti, si tot asa, nici macar nu ai incercat programul si vii si faci comentarii stupide.

Te rog sa iti retragi warnul ca e nefondat, nu am facut double post!!!

Edited by Please
Link to comment
Share on other sites

@IMAGINARY stiu ca vei intra iar aici sa citesti, asa ca uite ce te sfatuiesc eu.

Decat sa iti faci zeci de usere pe care o sa iei ban din cauza atitudinii tale de rahat, mai bine iti faci unul, taci naibii din gura cateva luni, citesti ce se posteaza pe aici si poate vei realiza ca vremurile s-au schimbat si ca mentalitatea ta este foarte depasita.

Cand o gramada de oameni iti spun ca problema e la tine, crede-i pe cuvant ca problema chiar e la tine. Cel putin ar trebui sa te puna pe ganduri faptul ca auzi aceleasi reprosuri de la atatea persoane. Daca vei considera in continuare ca noi suntem nebuni si tu ai dreptate nu iti mai face usere in comunitati online si fa ce-ti place intr-un mediu privat, fara a mai incerca sa te integrezi intr-un grup mare de persoane care nu te accepta asa cum esti.

Pana la urma de ce ai avea nevoie sa sharuiesti ideile si proiectele tale unui grup de oameni daca nu esti pe aceeasi lungime de unda cu ei?

Link to comment
Share on other sites

@IMAGINARY stiu ca vei intra iar aici sa citesti, asa ca uite ce te sfatuiesc eu.

Decat sa iti faci zeci de usere pe care o sa iei ban din cauza atitudinii tale de rahat, mai bine iti faci unul, taci naibii din gura cateva luni, citesti ce se posteaza pe aici si poate vei realiza ca vremurile s-au schimbat si ca mentalitatea ta este foarte depasita.

Cand o gramada de oameni iti spun ca problema e la tine, crede-i pe cuvant ca problema chiar e la tine. Cel putin ar trebui sa te puna pe ganduri faptul ca auzi aceleasi reprosuri de la atatea persoane. Daca vei considera in continuare ca noi suntem nebuni si tu ai dreptate nu iti mai face usere in comunitati online si fa ce-ti place intr-un mediu privat, fara a mai incerca sa te integrezi intr-un grup mare de persoane care nu te accepta asa cum esti.

Pana la urma de ce ai avea nevoie sa sharuiesti ideile si proiectele tale unui grup de oameni daca nu esti pe aceeasi lungime de unda cu ei?

Neme se babardeste cu zatarra.

AMIN.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ce am primit ban, mi se rupe! Nu am sa cersesc nimic de la nimeni!

Daca cel care mi l-a dat este o explozie de prostie atunci sa-l arunce pe alta planeta ca sa nu mai fie altul obligat sa-i suporte fumurile (sau aburii)!

Daca ideile se nasc in cap, de ce unii le elimina pe cur?

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar fi fost mai util sa ne spui pe ce cont ai primit banul, nu sa ne tii o prelegere despre demnitatea ta si alte filozofii.

Ai primit ban pentru acumulare de infractiuni (4 cartonase rosii). Ultimul l-ai luat pentru postul de aici, pe motivul de "post inutil". Banul dureaza 10 zile, apoi te poti intoarce la activitatile tale.

Nu ti-am dat eu cartonasul, deci nu pot sa te ajut mai mult de atat. Sfatul meu e sa iei o bere si sa te calmezi, 10 zile trec destul de repede si nu e in avantajul tau sa aduci insulte celor din staff. Ar fi frumos sa-ti ceri scuze, multe prostii se pot spune la suparare.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Dragi tovarasi si pretini,

Numele meu este Vladimir Putin.

Am luat ban permanent, fara un motiv pertinent: http://i57.tinypic.com/s5a0wi.png . Am executat o saptamana din pedeapsa, solicit sa imi fie inlaturat banul. Iertat va fi cel care a gresit cand a luat decizia monstruoasa de a-mi interzice accesul pe forum. Sunt ocupat cu ceva democratobufoni, nu am timp de razbunare.

Salut Clasei Muncitoare!

Link to comment
Share on other sites

Dragi tovarasi si pretini,

Numele meu este Vladimir Putin.

Am luat ban permanent, fara un motiv pertinent: http://i57.tinypic.com/s5a0wi.png . Am executat o saptamana din pedeapsa, solicit sa imi fie inlaturat banul. Iertat va fi cel care a gresit cand a luat decizia monstruoasa de a-mi interzice accesul pe forum. Sunt ocupat cu ceva democratobufoni, nu am timp de razbunare.

Salut Clasei Muncitoare!

La ce cacat sa iti scoata ban-ul cand ai 2 posturi cu acel user si cu o saptamana mai vechi decat actualul, de pe care postezi?

Link to comment
Share on other sites

Today, 06:41 AM
Maximus Maximus is online now
Super Moderator
Cultul betivilor
Array
Maximus's Avatar Join Date
Jan 2011
Location
On my way to Infinit
Posts
1,001
Mentioned
14 Post(s)
Tagged
0 Thread(s)
Rep Power
9
Default You have received an infraction at Romanian Security Team
Dear Sadiq,

You have received an infraction at Romanian Security Team.

Reason: Redeschidere topic
-------
Redeschidere topic
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
[URL="https://rstforums.com/forum/72030-filelist-ratio-increaser-7.rst#post545289"]https://rstforums.com/forum/72030-fi...rst#post545289[/URL]
ratiomaster inca merge, folositi exact versiunile din dropdown menu ala si o sa fiti ok. Nu puneti valori mari la upload, veti fi banati.
All the best,
Romanian Security Team

Daca si cel dinaintea mea a primit warning in jurul orei (Today,19/05/'14 06:41 AM) +/- 10 min imi retrag reclamatia(el a redeschis topicul), daca nu are si cel dinaintea mea cer sa se ia masuri impotriva domnului Maximus, are ceva cu mine si NU stiu ce!

Sau m-a vazut mai mic si mi-a luat Orbit-ul din gura? Cand eram eu user pe forumul asta el se juca cu virgula in tarana! Anyway, I request(if you are willing to provide) some proofs for my warning.

Sa fiti iubiti

Edited by Sadiq
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...