Jump to content
Nemessis

Abuzuri de putere - Reclamatii

Recommended Posts

Marele em a decis ca trebuie sa ...

You have been banned for the following reason:

Pauz? 24h. Ne revedem luni :-). -em

In semn de multumire pentru activitatea mea, si pentru ca am incercat sa ajut aici.

I-am aratat ca a gresit, unde a gresit, si i-am explicat ca tot ce am sugerat acolo a fost testat, dar inteligenta lui fantastica a decis ca trebuie sa iau ban...E un ban dat la misto.

Astept sa se faca dreptate.

Si pe langa astea, si-a sters postul, mi-a sters postul unde i-am aratat ca a gresit.

Pe langa astea, mi-a dat ban pe contul secundar, in ciuda faptului ca am voie sa imi mai fac 1 cont ca sa dau reply aici.

Link to comment
Share on other sites

Marele em a decis ca trebuie sa ...

In semn de multumire pentru activitatea mea, si pentru ca am incercat sa ajut aici.

I-am aratat ca a gresit, unde a gresit, si i-am explicat ca tot ce am sugerat acolo a fost testat, dar inteligenta lui fantastica a decis ca trebuie sa iau ban...E un ban dat la misto.

Astept sa se faca dreptate.

Si pe langa astea, si-a sters postul, mi-a sters postul unde i-am aratat ca a gresit.

Pe langa astea, mi-a dat ban pe contul secundar, in ciuda faptului ca am voie sa imi mai fac 1 cont ca sa dau reply aici.

D? un mail pe contact@ratati.org ?i descrie situa?ia acolo. Sfatul b?trânilor o s? analizeze situa?ia ta ?i o s? dea un r?spuns.

Tu e?ti omul care face offtopic peste tot, omul care îi zice unuia cum s? î?i instaleze un driver de windows pe linux folosind wine, omul care are sugestii cum s? func?ioneze forumul de?i s-a înscris luna trecut?.

Hai c? banul t?u de o zi s-a transformat în permanent pentru 5 cartona?e ro?ii. Reply = ban pe clas? IP.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

D? un mail pe contact@ratati.org ?i descrie situa?ia acolo. Sfatul b?trânilor o s? analizeze situa?ia ta ?i o s? dea un r?spuns.

Tu e?ti omul care face offtopic peste tot, omul care îi zice unuia cum s? î?i instaleze un driver de windows pe linux folosind wine, omul care are sugestii cum s? func?ioneze forumul de?i s-a înscris luna trecut?.

Hai c? banul t?u de o zi s-a transformat în permanent pentru 5 cartona?e ro?ii. Reply = ban pe clas? IP.

1. NU i-am zis eu sa isi instaleze driverele pe WINE, a zis ca nu poate fara ele si l-am lasat asa.

2. De la ultimul ban, arata-mi unde am facut off-topic!

In concluzie, esti un om mic, ratat, mult prea nesemnificativ ca sa te bag in seama, sau macar sa te injur, nu meriti efortul.

Pe RST, de mult timp incoace, sunt apreciati numai lingacii, sugatorii de pula, cei care incearca sa ajute si nu fac parte din gasca sunt banati. Va meritati unii pe altii.

Totusi, imi pare rau de timpul irosit pe aici pentru a face ceva, trebuia sa imi dau seama de nivelul intelectual de pe aici de mai de mult, pacat.

Link to comment
Share on other sites

1. NU i-am zis eu sa isi instaleze driverele pe WINE, a zis ca nu poate fara ele si l-am lasat asa.

2. De la ultimul ban, arata-mi unde am facut off-topic!

In concluzie, esti un om mic, ratat, mult prea nesemnificativ ca sa te bag in seama, sau macar sa te injur, nu meriti efortul.

Pe RST, de mult timp incoace, sunt apreciati numai lingacii, sugatorii de pula, cei care incearca sa ajute si nu fac parte din gasca sunt banati. Va meritati unii pe altii.

Totusi, imi pare rau de timpul irosit pe aici pentru a face ceva, trebuia sa imi dau seama de nivelul intelectual de pe aici de mai de mult, pacat.

Uite posturi

https://rstforums.com/forum/85381-sqli-fuckbook18-com-2.rst#post556666

https://rstforums.com/forum/84920-huan-guard-v4-cel-mai-tare-protector-cs-2.rst#post556672

https://rstforums.com/forum/86752-unlocker.rst#post557112

https://rstforums.com/forum/87043-putin-ajutor-cu-niste-virusi-post558517.rst#post558517

În?elege omene?te c? nu e?ti binevenit aici. Cius. Du-te înapoi pe tpu.ro

Link to comment
Share on other sites

topic: https://rstforums.com/forum/83838-abuzuri-de-putere-reclamatii-6.rst#post559180

Reclamatie @em

motiv: mi-a inchis topicul fara motiv

// @em: link-ul e pus gre?it. Nu am închis niciun topic în ultimul timp.

Eu ti l-am inchis. Vocile din capul meu au spus ca tac, daca iti inchid thread-ul. Trebuie sa ma crezi.

Nu e nici un abuz. Am spus acolo motivul pentru care l-am inchis. Daca asta cu vocile ti se pare mai credibil, e ok.

Link to comment
Share on other sites

Em, esti penibil. Ma rogi pe mess sa va las in pace cand cei care nu ma lasa in pace sunteti de fapt voi. In ultimele 3 saptamani ati lansat mai multe atacuri Ddos asupra retelei mele de acasa . Vi se pare ca atacurile Ddos sunt legale, boilor? Vedea-v-as in inchisoare.

Link to comment
Share on other sites

Doresc sa il reclam pe tex ca mi-a stricat oportunitatea unui job in California prin decizia-i irationala de a imi bana userul pe chat.

Serios acum, da-mi si mie unban ca ma plictisesc numa` pe forum.

Nu ti-am dat eu ban. Eu dau direct pe forum.


(00:05:02) RST: Banned Users: Nest, nui2
(00:05:04) RST: Ban of user Nest revoked.
(00:05:05) RST: Ban of user nui2 revoked.

Deci, ce user ai avut inainte ? Daca tot ai adus vorba ...

//edit: Nu conteaza, vad ca te-au ars colegii ca pe Viezure :)))

Link to comment
Share on other sites

Nu ti-am dat eu ban. Eu dau direct pe forum.


(00:05:02) RST: Banned Users: Nest, nui2
(00:05:04) RST: Ban of user Nest revoked.
(00:05:05) RST: Ban of user nui2 revoked.

Deci, ce user ai avut inainte ? Daca tot ai adus vorba ...

//edit: Nu conteaza, vad ca te-au ars colegii ca pe Viezure :)))

Tu ce parola foloseai acum 8 ani? Ok, multumesc pentru ban. Tineti-i pe cei gen Cyb3rPulamea pe forum ca e ok asa, avem nevoie de tutoriale sa dam exploit in backtrack si de defaceuri cu masti de anonymous in ShowOff.

Link to comment
Share on other sites

cum sa se rezolve lucrurile, dupa ce imi distruge trustul, cine va ma avea incredere sa faca afaceri cu mine? spune-mi te rog

nu ar fi fost mai normal sa ma intrebe si pe mine despre ce e vorba, mai ales ca habar n-am pe cine am tzepuit

Edited by kumu-dam
Link to comment
Share on other sites

Salut !

Acum aproximativ 1 an am luat ban pe contul care il foloseam. Nu ca mi-ar pasa oarecum, pentru ca nu am "adunat" foarte multe pe el, dar dupa ce am citit acest topic : RST Forums - Cum te-ai descurca daca ai fi moderator m-am gandit totusi ca a fost un abuz si ca ar trebui sa postez totusi aici.

Motivul pentru care am fost banat este acest topic : https://rstforums.com/forum/69434-romanian-security-team-targeted-finish.rst#post448736.

Baietii de la "isecenter" au postat un topic in care se "laudau" ca au dat flood pe RST si ca l-au picat. Eu, care nu am avut nimic de-a face nici cu forumul lor de cacat si nici cu flood-ul pe care l-au dat, m-am gandit ca poate v-ar interesa si pe voi ce au postat ei si am postat topicul lor aici pe forum. Am fost luat drept "partas" la actiunile lor, fara macar sa fiu intrebat daca am vreo legatura sau atentionat, am primit direct ban aici pe forum.

Dinou, nu ca imi pasa prea mult de contul acela, pentru ca am descoperit ca am contul acesta putin mai vechi, doar ca nu vreau sa fiu vazut "in ochi rai", ca partas la cacaturile alora.

Respect :).

Link to comment
Share on other sites

Dac? mai conteaz?.. ?i eu f?cusem o afacere cu Nest acum o s?pt?mân? cred. I-am trimis în jur de 10$ btc ?i nu am primit nimic în schimb. Scuza lui a fost c? nu a primit banii, de?i i-am dat dovezi clare c? banii au fost transfera?i în contul lui.

Raporta?i oricât de mic? ar fi suma. ?eparii se mul?umesc ?i cu firimituri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...