Jump to content
Nemessis

Abuzuri de putere - Reclamatii

Recommended Posts

Va prea atacati majoritatea pentru o prostie mai mare ca voi.

Ati primit ban ? Inseamna ca administratia efectiv nu mai doreste sa faceti parte din comunitate (ban permanent) sau vrea sa va arate ca incepeti sa bateti campii si ca ar trebui sa mai iesiti pe-afara la un suc/cafea/bere (ban temporar).

Oricare din cele doua ban-uri l-ati primi, este suficient sa dati log-out din cont si puteti citi lejer orice articol de pe forum (daca chiar nu puteti sa traiti fara asta), chiar daca nu mai puteti voi sa postati (oricum nu o faceati bine daca ati luat ban).

Va tot luati de Aerosol in sus si in jos parca din cauza lui vine incalzirea globala.

Zilnic pe net se posteaza stiri despre Dianca Bragusanu, Tndreea Aonciu si alte balene esuate, le cititi zilnic ? In cazul in care le ignorati pentru ca nu prezinta interes, puteti face acelas lucru si cu posturile care nu va starnesc interesul de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

O scurta precizare: Nu esti utilizator RST daca nu ai primit un warn de la nytro si un ban de la maximus ... Parerea mea

Ba, iar ti-e foame ma catel? Iar postezi de dragul de a posta ma retardatule? Fratii mei, adminilor, voi chiar nu-l vedeti pe psihopatul asta ? E cumva invizibil ? Sau cei inregistrati in 2015 au cumva imunitate fata de regulile forumului ? ( Da, i-am dat report la cateva posturi, dar se pare ca tot are dreptul de a posta )

Va spun din nou, banati-ma, dar macar banati toti prostii forumului care duc forumul la gunoi, care au umplut forumul numai cu cacaturi in ultimii ani, care au distrus rst-ul care era odata chiar RST.

@Hoster.ro Sa ma cac pe tine si pe familia ta, ai descoperit ca usa de la casa ta se deschide si pe ea poti sa iesi ca sa mai iei o gura de aer proaspat si sa iti mai pierzi timpul si pe afara cunoscand lume noua si reala? Nu doar lumea virtuala, bai catel mucos mic ce esti, ca javrele si potaile care tine fut toata comunitatea si voi reusiti sa-i faceti pe admini sa-i baneze pe alti useri, vechi, sa dezactiveze chatul pentru niste gay ca voi, care faceti pula mare peste tot doar de dragul de a va afla in treaba.

Dar va rog, nu stergeti postul, sa ma bucur cand citeste aceste randuri, sa stie ca ma cac efectiv pe natia lui de distrus si pe banul pe care il voi primi fiindca intr-un fel, imi pare rau de comunitate, imi pare rau ca sunt acceptati si tolerati prostii de genul, multumesc de intelegere.

Link to comment
Share on other sites

dati-va-n pula mea ca sunteti pierdere de timp. rst chat era bun cand aveam un dop de cacat si nu puteam sa ma cac. acum ce plm fac? il scot cu degetul?

atata militarie ptr balaria asta.. aililei viata mea! :)))

zeci de mii de admini, functii, grade, sub grade. frate, cui nu-i convine ce-i pe chat, sa nu intre. cui ii place sa intre.

in fine. bafta.

Edited by JIHAD
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce nu puteti voi sa vedeti este ca fiecare post inutil din acest topic este sanctionat cu cate un cartonas rosu. De fapt, daca ati vedea cate cartonase galbene/rosii se dau atunci cand debitati balarii, poate v-ati gandi de doua ori inainte sa comentati aiurea sau sa injurati.

Acesta este un topic pentru abuzurile de putere de pe forum, nu pentru parerile voastre despre chat. Va rog sa pastrati topicul curat.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce nu puteti voi sa vedeti este ca fiecare post inutil din acest topic este sanctionat cu cate un cartonas rosu. De fapt, daca ati vedea cate cartonase galbene/rosii se dau atunci cand debitati balarii, poate v-ati gandi de doua ori inainte sa comentati aiurea sau sa injurati.

Acesta este un topic pentru abuzurile de putere de pe forum, nu pentru parerile voastre despre chat. Va rog sa pastrati topicul curat.

Prietene ( da, prietene ), hai sa-ti spun ceva.

Inainte ca tu sa dai cartonase galbene/rosii, citeste ceea ce a scris omul caruia ii dai/le dai/le dati, fiindca omul poate a spus ceva foarte adevarat, cu tot ca nu era locul potrivit, dar mai frecventat de catre staff.

Hai sa-ti dau un exemplu, userul @Nytro La fel si tu, tu de mult ai prins boala pe mine, la un moment dat ai adaugat o regula noua pentru Market, iar eu am fost banat fiindca eu am incalcat regula noua dinainte ca ea sa fie adaugata de tine, mi-am schimbat total parerea despre tine si nivelul de inteligenta al tau.

Acest user, doar asa, deja ar avea 9 cartonase, lasa-ma cu motivul tau si ale voastre, al staffului, cu dati report si va fi sanctionat, ca sunt satul peste cap, nu stiti sa oferiti respect cui este nevoie, de asta nici nu mai primiti respect ca si candva.

Dati-mi numai mie moderator 2 zile, sa vedeti cum se tireaza metinarii, bagatorii de seama si agramatii, exact ca si furnicile inainte de furtuna.

Edited by hackerika
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

In primul rand, RST este un forum ... atata timp cat exista optiunea search iar eu sunt in cautare de ceva ce ma intereseaza nu cred ca tine neaparat de data cand x lucru a fost postat,

Un forum inseamna o comunitate... unde fiecare posteaza ce are nevoie sau ce ofera , sau discutii despre anumite lucruri x si y.

Ma faci sa ma simt important pentru faptul ca ti-ai pierdut timpul sa imi citesti toate posturile. Iti urez un foarte mare succes sa le urmaresti si pe viitoarele.

Daca se considera ca am jignit , am gresit , am facut n posturi inutile cum spui tu ... sunt alti in masura de a lua sanctiuni. ( Spor in a te juca metin - spui ca o sa dispara metinarii ... si tu ai in semnatura Metin2Hack Free ... Esti patetic sau usor penal :)

- Apropo este si alienware la 1000 de euro. ) - ( Ai o problema mergi la medic )

Si catre moderatori, hackerika cred ca este unul si acelasi cu dalykes ...

Se simte fustrat. https://rstforums.com/forum/70533-unban-pe-conturile-vechi-3.rst ( aici dovada )

Si pe viitor te-as ruga hackerika - dalyknes inainte sa vorbesti de corectitudine ... reguliiiii , te-as ruga sa te uiti putin in gradina ta ... umbli cu doua conturi si ne dai morala? Ne ti replici despre conduita?

Nu esti in masura. Si da, am o gramatica proasta si voi avea ... Da-mi niste banii sa fac cateva cursuri.

In incheiere ... nu vreau mai fac offtopic aici pentru ca nu este locul , dansul daca are o problema ma poate raporta , scrie in privat si asa mai departe. Imi cer scuze fata de cine sa simtit ofensat ...

Si imi cer scuze daca am incalcat regulamentul... nu a fost cu intentie ... ... Voi inceta sa mai scriu la Rubrica Abuzuri de putere - aici nu este locul pentru vendete personale.

Edited by Hoster.ro
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In fata mea, nu esti un om important si in fata tututor membrilor cu umerii pe cap, esti un copchil penal facut pentru alocatie suplimentara de handicap gradul I.

Apropo de link, ai dovedit inca o data ca esti un mare prost si ca n-ai ce cauta in aceasta comunitate daca habar n-ai sa analizezi un link, bai, bai, cum pula mea te mai suporta ma-ta?

gay.jpg

Haide ma, da nu te tine pula sa spui tot ce vrea sufletul tau pe forum ca iei ban? Sau ce ma ?

Batut la fund? Dar eu is poponar ca tine sa fiu batut peste fund ? Pastele ma-tii de lesinat.

In legatura cu frustrarea, ma, eu nu sunt frustrat pentru un cacat de copchil trist, care pierde timpul postand rahaturi si neavand ce sa faca, postez ca sa vada si alti user, in ce stadiu a ajuns comunitatea si pentru ca am timp liber sa ma mai iau de cate un mucos ca si tine care scapa nebanat.

In legatura cu userul DaLykes, logic ca e al meu, cred ca tot stafful stie, dar stii care-i problema? Degeaba sunt si voi fi banat, eu activez pe RST de dragul de a citi unele informatii utile, nu de a posta cacaturi ca si tine, nu de a ma da inteligent fara sa fiu, nu de a duce forumul la gunoi.

Asa ca degeaba sunt banat pe nspe mii de conturi, eu nu tin count-ul la numarul de posturi ca si tine, intelegi? Eu daca vreau sa ajut, atunci ajut, numai daca stiu ce spun.

Daca ai o gramatica proasta, iesi afara din comunitate incultule, prostii nu sunt tolerati prin regulament, daca il citeai, observai.

Acum, de final, iti spun, habar n-am cine esti tu, anonimule, aparut de peste noapte pe o comunitate de securitate care tu crezi ca e de metin, dar eu ma pis pe tine, nu sunt frustrat, fiindca am prieteni, stiu cum arata soarele, in cazul asta, zapada, nu ca si tine, care stie doar wc-ul din curte si fantana cum arata.

Link to comment
Share on other sites

@hackerika ai idee macar cat de putine raporturi se primesc zilnic? Nu ai. Toate raporturile care sunt trimise, se sanctioneaza, daca e cazul. Dar nu va mai asteptati ca dupa un raport, persoana respectiva sa ia direct ban. In momentul asta Hoster.ro are 4 cartonase rosii = 1 luna ban.

Chatul a fost inchis pentru ca l-ati umplut de mizerii, si trolling, dar problema nu e asta, problema e ca ati adus mizeriile pe forum. Vi s-a dat un set de reguli pentru chat, reguli pe care multi dintre utilizatori nu ati fost in stare sa le respectati, dupa care veneati pe forum sa plangeti ca ati luat ban. Dupa ce s-a inchis chatul, altcineva a deschis altul in alta parte, si cand ati luat ban si acolo, ati venit tot aici sa plangeti.

E o vorba, "nemultumitului i se ia darul". Chatul a fost pus pentru ca utilizatorii forumului sa poata comunica mai eficient, atunci cand e nevoie, si pentru a putea avea o discutie in timp real, nu sa va bateti joc, sa face spam, si trolling.

Multi dintre utilizatori ati ajuns la concluzia ca a fi membru rst este vreun drept al vostru, drept la care noi moderatorii/admini nu avem voie sa aducem atingere. Trebuie sa intelegeti ca asta e foarte departe de adevar.

Cititi regulamentul inca o data, inainte sa postati, ganditi, si nu o sa mai aveti avertismente si banuri "nemeritate". Pana una alta, terminati cu can-can-ul.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa indrumarea lui @antisecro mi-a dat o teapa. 10 euro paypal a cerut pe un cont de steam, apoi a disparut. Id-ul lui de Yahoo! e shop_adrian@yahoo.com, aveti aici dovada cu tranzactia si conversatia: http://oi62.tinypic.com/10diamo.jpg si http://oi58.tinypic.com/2dca15k.jpg. Pot oferi integral conversatia sau orice alt detaliu. Marele tepar, ce sa zic. (Indemnuri clasice: "crezi ca ma uit eu la 10 euro, am nevoie sa imi cumpar ceva" "asa jegos ma crezi?")

Edit: nu, nici eu nu ma uit la 10 euro, sper doar sa nu mai ia nimeni teapa de la el. Greseala mea ca am dat primul.

Edit2: aseara am facut o disputa si mi-am recuperat azi-dimineata banii.

Edited by leaklife
Link to comment
Share on other sites

Omule . Nu stiu de ce ai sarit asa am avut probleme cu pc-ul pana dimineata nu mi-a mers da-mi mesaj pe yahoo sa-ti dau contul , stai linistit am facut metoda lui tinkode si am ramas pe - pe contul ala si am bani pe alt cont deci suntem amandoi fericiti si-ti dau si contul . scuza-ma ca nu am avut cum sa te contactez

Edited by Maximus
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Omule . Nu stiu de ce ai sarit asa am avut probleme cu pc-ul pana dimineata nu mi-a mers da-mi mesaj pe yahoo sa-ti dau contul , stai linistit am facut metoda lui tinkode si am ramas pe - pe contul ala si am bani pe alt cont deci suntem amandoi fericiti si-ti dau si contul . scuza-ma ca nu am avut cum sa te contactez

Ti-ai schimbat username-ul de la cont si dupa ce ai iesit de pe mess ai mai intrat pe steam si ai avut activitate. Te contactez in seara asta, dar primul nu mai dau.

Edit: in cazul in care e cum zici tu, tin sa imi cer scuze. Revin cu un edit despre cum a decurs tranzactia, daca a mai avut loc. Multumesc tuturor pentru intelegere. :)

Edited by leaklife
Link to comment
Share on other sites

@antisecro e un tepar ordinar, a vrut sa ramana cu bani de tigari si a dat-o la intoarsa atunci cand a vazut ca nu e atat de anonim pe cat se credea. Mai sunt si alte comunitati unde a dat tepe, dar acolo a fost suficient de prost incat sa isi posteze numarul de telefon si profilul de facebook. Ban permanent, nu avem nevoie de astfel de specimene pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...