Jump to content
Nemessis

Abuzuri de putere - Reclamatii

Recommended Posts

Am luat ?i eu ban PERMANENT acum câteva s?pt?mâni pe contul @Gecko. Ac?iunea s-a petrecut pe chat.(Dar am luat ban pe forum) Motivul banului este citez "Tgan cersetor" presupun c? are leg?tur? cu chat-ul având în vedere c? cerusem unui utilizator 3 euro, ?i dup? i-am dat înapoi 50 de usd (Deci nu prea pare cer?it).

Cer ?i eu unban pe acel cont din moment ce din câte am în?eles chat-ul nu are leg?tur? cu forumul. Mul?umesc frumos

Link to comment
Share on other sites

Salut, nu stiu cui sa ii fac reclamatie, dar poate puteti controla voi cine mi-a dat ban pe contul "Indica".

Eu am postat un thread in care am cerut ceva informatii, si vine Syntax repede cu reply ca sunt acelas cu contul @papagal , cea ce nu este adevarat, rog un moderator sau admin sa verifice logurile.

Aaa da, si motivul banului a fost "Calmeaza-te".

=))))))) bun staff.

Link to comment
Share on other sites

Am luat si eu ban pe chat.

Am intrebat cine vinde un vps(rdp cu windows).

Si a inceput unul nu ii mai tin minte userul sa se dea smecher ca un rdp costa 20$ pe luna,si m-a injurat ,eu i-am zis muie si asa am luat ban.

Cat o sa tina banul,nu cred ca e definitiv,pentru atata lucru,el a injurat primul si a dat dovada de un comportament neadecvat.

Si eu am gresit dar nu meritam ban permanent,defapt nu scrie pe cat timp am luat ban pe chat.

Voi ce parere aveti 20$ e ieftin pt un vps(rdp windows)?

Eu il gasesc si la 12$ sau mai ieftin,eu am pus o simpla intrebare,daca vinde cineva.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Ai spus de 4 ori aceeasi chestie.

Pe chat moderatorii au mâna liber? s? fac? ce vor. in plus, dac? intrerupi vreo discutie legat? de una din temele forumului poti lua ban f?r? drept de apel.

Exist? si o regul? cum c? dac? te plângi în leg?tur? cu chatul primesti ban si pe forum.

Asteapt?-te la orice si invata din greseli.

Cât despre VPS... Poti g?si si la 5$ si la 50$. Totul depinde de ceea ce vrei sa faci si cum stii s? cauti.

Baft?

Edited by MrGrj
Link to comment
Share on other sites

"@muricanjew are ban de la mine. permanent pentru ca se baga in seama si nu stie despre ce e vorba."

https://rstforums.com/forum/105295-io-kent.rst

"You have been banned for the following reason:

Faci umbra pamantului.

Date the ban will be lifted: Never" =)) cata dovada de maturitate din partea prospatului casatorit @alecseu ,inteleg ca iti face nevasta peri albi dar e doar un forum bre :D

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Sunt @Zatarra - puteti sa adunati in staff cei mai priceputi oameni in domeniul Security/Ethical Hacking/etc daca caracterul lor ca persoana este unul mizer tot vor face comunitatea de ras. Domnul Ganav a demonstrat cat de rasist, neo-nazist si xenofob este.. acum demonstreaza cat de imatur este. Stau 5 zile pe tusa, nu e problema, ca citesc si particip si in alte parti si am si alte lucruri de facut. Insa ar fi indicat ca dumnealui sa ia o pauza, sa ia un chill pill si daca chiar imi poarta atata ura pentru ca nu am aceleasi puncte de vedere ca si dumnealui si exprim acest lucru intr-un mod vehement, sunt modalitati de a varsa frustrarile si energia negativa intr-un mod constructiv. Devine un Polonic no.2 cu astfel de comportament...

Link to comment
Share on other sites

Nu, pentru acela ai luat warn(cartonas galben).

Actiunile mele legate de deciziile de moderare sunt impartiale. Tema in respectivul topic a fost deja abordata si s-a ajuns la un consens privind respectivele abuzuri de putere.

O sa postez atunci despre scobitorile mele preferate

nu aduce vreo informatie utila.

M-am uitat si peste celelalte post-uri facute. Nu sunt deosebit de constructive; in mare parte nu sunt legate de tema generala a forum-ului, securitatea sistemelor de calcul. Le-am ales in mod arbitrar din totalitatea post-urilor, de acelasi calibru, scrise de tine.

Vezi, te rog, paragraful de mai sus. Warn-urile acordate nu au vreo implicare emotionala.

Inca o data, ceea ce tu percepi ca find un caracter "mizer" sunt decizii luate in baza unui regulament bine stabilit(regulamentul forum-ului).

Nu inteleg ce legatura are acest lucru cu nemultumirea ta initiala. Prieteneste iti spun: nu incerca sa ne impui un mod de gandire indeosebi folosind atacuri la persoana, fara a-l justifica cu argumente concrete.

Atacuri la persoana din nou...

@wildchild Gata.

Complete and utter horseshit! Nu are rost sa mai comentez minciunile de mai sus: vorba multa - saracia omului. Voi astepta o decizie.

Link to comment
Share on other sites

Deocamdata a scos @wildchild - mai vrei dovada de inca 2 abuzuri faptuite ieri (vad ca e trecut de 12) de domnul Ganav?

1. Contul hsx2750 l-am facut pentru a face reclamatie, dupa regulament. Un singur cont am facut pentru acest lucru pentru a remedia problema. Dansul il baneaza acel cont "You have been banned for the following reason:

Nerespectare reguli: crearea de noi conturi in urma unui ban temporar, insultare membru, off-topic si post-uri inutile. Date the ban will be lifted: Never".

- Un singur cont am creat, nu mai multe, exact dupa regulament.

- insultare membru: ce am spus acolo e insulta? sa fim seriosi... cred ca am folosit un limbaj decent tinand cont de context

- off-topic: :)) 2 postari am facut in sectiunea de reclamatii pentru a ma apara. Unde dracu e off-topicul?

- post-uri inutile: vezi punctul de mai sus

2. Primesc inca un warn pe acest cont pentru aceasta postare https://rstforums.com/forum/105838-template-wordpress.rst#post657505 pe motivul "post inutil" cu mesajul "Ai primit aceasta avertizare deoarece post-ul tau nu aduce vreo contributie thread-ului de mai jos."

- I-am dat cateva exemple de teme wordpress asemanatoare cu cea pe care o cauta AGSQ si l-am recomandat pe Gecko, i-am dat si tag ca sa vada, pentru ca mi-a lucrat si mie in WordPress si a prestat munca de calitate si intr-un mod eficient. Faptul ca am folosit un mod mai "haios" de a exprima acest lucru nu inseamna ca e post inutil. Inca un abuz din partea domnului Ganav.

Cred ca e evident ceea ce denota comportamentul dansului si personal as ruga suspendarea dansului. Doar ne iroseste vremea tuturor... Danke!

Link to comment
Share on other sites

2. Primesc inca un warn pe acest cont pentru aceasta postare https://rstforums.com/forum/105838-template-wordpress.rst#post657505 pe motivul "post inutil" cu mesajul "Ai primit aceasta avertizare deoarece post-ul tau nu aduce vreo contributie thread-ului de mai jos."

- I-am dat cateva exemple de teme wordpress asemanatoare cu cea pe care o cauta AGSQ si l-am recomandat pe Gecko, i-am dat si tag ca sa vada, pentru ca mi-a lucrat si mie in WordPress si a prestat munca de calitate si intr-un mod eficient. Faptul ca am folosit un mod mai "haios" de a exprima acest lucru nu inseamna ca e post inutil. Inca un abuz din partea domnului Ganav.

I-am dat reverse cartonasului. Inca iti va mai aparea in lista de infractiuni, dar nu se va tine cont de el la calcularea perioadei pentru care vei primi ban, in cazul unui nou cartonas rosu.

Cred ca e evident ceea ce denota comportamentul dansului si personal as ruga suspendarea dansului. Doar ne iroseste vremea tuturor... Danke!

Eu zic sa nu intinzi coarda. Istoria din acest topic ne arata ca oricine a inceput sa se certe cu un membru din echipa de moderatori sau admini nu a sfarsit prea bine. Fie inveti din istorie, fie vei ajunge sa o repeti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...