Jump to content
Nemessis

Abuzuri de putere - Reclamatii

Recommended Posts

Chiar atatea warn-uri?! Mai dao dracu` de treaba!

http://s1.postimg.org/h0uxk9d8f/warn.png

Warn am luat pentru replay-ul dat AICI

Altul pentru ASTA

Si un altul pentru ACESTA -> Acolo nustiu ce pana mea a mai editat ala in post pentru ca se cunoaste clar ca nu are nici o legatura si un replay de alt user a avut un quote cu alt mesaj....

:-j

Draga utilizatorule(@Shinoo),

In primul rand ma simt jignit pentru ca nu m-ai inclus in mod direct in acesta discutie, in acest thread. Puteai lasa si un @Ganav in post.

Sa dezbatem acum, pe scurt, post-urile in cauza:

1.


Ai sa-mi bag **** ce tutorial. Dute ***** si invata ceva calumea si nu mai pacali copilasii.

Esti singurul cu un astfel de limbaj in acel thread. Sa vedem ce spune regulamentul in privinta asta:


1. Ac?iuni pentru care ve?i primi avertisment sau chiar ban: offtopic, post dublu(ave?i buton de editare), post inutil, redeschidere topic, insultare membru(atac la persoan?), nume topic inadecvat, informa?ie deja postat?, limbaj inadecvat(IRC style - sh, tz, CAPS, în culori sau agramat total), avatare mari sau care întrec bunul sim?, semn?turi penibile, linkuri cu referrer, imagini dinamice în semn?tur?.

10. Un moderator/administrator are dreptul s? zboare pe oricine dore?te de pe forum, cu atât mai mult dac? consider? c? acea persoan? este inutil?.

Deci ai primit avertizarea din motive obiective.

2.


Chat Engine e o mare prostie! Doar inlocuieste VIZUAL numarul de bani sau ce modifici tu, insa cand te trezesti, o sa vezi ca nu este chiar asa cum crezi ca esti

Habar nu ai sa scrii CheatEngine, nu sti cum se foloseste si nici cum functioneaza insa iti dai cu parerea care este una cat se poate de nedocumentata. "Inlocuieste VIZUAL numarul banilor" cand lucrezi cu banii este recomandat sa nu ii tii la vedere(cine stie poate iti da cineva in cap si tii ia) iar tu ii recomanzi utilizatorului acest lucru cu litere de tipar. Banii nu au numar, nu ai auzit de expresia "fara numar, fara numar". Bancnotele au serii insa o cantitate de bani este corect referita prin termenul suma de bani, valuta sau numerar(in cazul banilor fizici).

Post-ul se incadreaza deci in categoria offtopic/post inutil.

3. Aici utilizatorul doreste sa creeze un site. Raspunsul/sfatul tau este:


admin
admin

Tu consideri ca acel raspuns este satisfacator? Tu ai dori sa primesti un astfel de raspuns pentru una din problemele tale? Crezi ca este utila respectiva contributie pentru comunitate?

Problema cu warn-urile este ca nu sunt suficiente in cazul tau. Insa acest lucru este pe cale sa se schimbe destul de curand.

Edited by Ganav
Link to comment
Share on other sites

Esti petarda! De ce te-ai gasit tocmai tu sa dai warn si tocmai acum?!

EDIT: Da-mi warn ca te-am facut petarda sau nu! Defapt nu eu ci maicata :-j

M-am gandit ca ar fi mai indicat sa iti acord mai mult timp pentru a vedea cum progresezi in domeniu. Rezultatele nu au fost satisfacatoare. Drept urmare ai primit respectivele warn-uri.

Link to comment
Share on other sites

Ti-am dat eu ban 2 saptamani.

Ar trebui sa ii fii recunoscator lui @Ganav ca te scapa doar cu cartonase galbene pentru posturile tale. In mod normal, la 2-3 abateri ai putea primi lejer cartonas rosu / ban.

Poti sa te superi cat vrei pe noi, dar esti responsabil pentru ce postezi. Poarta-te frumos si nu se ia nimeni de tine.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Propun scoaterea accesului de moderator al userului wtf de pe chat deoarece da ban fara motiv,probabil e frustrat,cine stie. Am primit 2 ban-uri intr-o zi. Sunt si alti utilizatori care au patit la fel dar le e frica sa posteze. Am facut-o eu pentru toti,salut,si sper sa i se revoce accesul.

Link to comment
Share on other sites

Da intr-adevar, aceasta fapta a mea este una tragica.

M-am saturat sa vad doar pula, pizda si sfaturi despre casnicii pe chat, insulte si instigare la cearta.

N-am stiut ca baietii astia au facut chat pentru matrimoniale.

Am sa va dau ban constant de fiecare data cand va prind ca nu va conformati specificului comunitatii unde va aflati.

Link to comment
Share on other sites

Da intr-adevar, aceasta fapta a mea este una tragica. - foarte

M-am saturat sa vad doar pula, pizda si sfaturi despre casnicii pe chat, insulte si instigare la cearta. - rage frustrarea din tine

N-am stiut ca baietii astia au facut chat pentru matrimoniale. - chatul este liber,scrie si in regulament.

Am sa va dau ban constant de fiecare data cand va prind ca nu va conformati specificului comunitatii unde va aflati. - sunt 2 canale,unul pentru TECH iar cel principal e LIBER la orice discutie. cum am zis,frustrat. nu-ti mai place sa fii moderator,lasa-l pe altul in locul tau.

Link to comment
Share on other sites

Dac? moderatorii î?i zic c? n-ai dreptate, tu tot insi?ti?

Nu-mi pasa de x sau y sau ce statut are,sunt aici din 2006 si stiu cum merg lucrurile. Daca chatul nu avea doua canale mai ziceam dar atat timp cat canalul principal e liber,poti vorbi orice(scrie si in regulament ca glumele intre userii care se cunosc sunt permise). Suntem comunisti sau cum?

Link to comment
Share on other sites

Am primit BAN pe contul meu LuckyLUciano de la un anume MAXIMUS DEGEABA,in ziua respectiva nu am lasat nici-un comment nu am facut nimic iar reasonul este : 5 ZILE PE TUSA. MI SE PARE INADMISIBIL,CUM SA PUNETI ASA INAPT ADMIN ?Nu-mi faceam alt cont dar mentionez faptul ca am trimis 2 mesaje si nu mi s-a raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Am primit BAN pe contul meu LuckyLUciano de la un anume MAXIMUS DEGEABA,in ziua respectiva nu am lasat nici-un comment nu am facut nimic iar reasonul este : 5 ZILE PE TUSA. MI SE PARE INADMISIBIL,CUM SA PUNETI ASA INAPT ADMIN ?Nu-mi faceam alt cont dar mentionez faptul ca am trimis 2 mesaje si nu mi s-a raspuns.

In primu rand nu e inapt , cand oi avea tu cunostintele lui atunci sa-l faci "inapt" , ai facut tu ceva nu-ti dadea el ban degeaba.

Link to comment
Share on other sites

i-a uite si motivul ca acum am vazut ce a scris el " Fail esti tu ! Se stie foarte clar ca daca parola nu exista in dictionar ... nu o "sparge". Dictionarul este acolo pentru a iti usura tie munca , sa nu mai incerci tu la mana .. incearca el automat si mult mai rapid.

Crackul pe baza de dictionar este util atat timp dictionarul contine parola respectiva .. in rest totul e hashcat.

SMTP/RDP/SSH/FTP cam toate sunt pe brute force cu dictionar ... deci ce vrei mai mult ?

Pur si simplu tu urasti atacul cu dictionarul pentru ca nu ai reusit sa dovedesti vecinului ca esti hacker 1337.

In cazul tau , programul e bun ... utilizatorul e prost.

Si ai warn pentru dublu post!

//

Ah, ai gresit si categoria, warn si pentru asta.

Closed. Save the planet recycle your trash !

//

Si prostia are consecinte.5 zile pe tusa."

S-a agitat ca un coi in galeata ca am spus eu ca nu se poate sparge o parola,n-a idiot..

Link to comment
Share on other sites

i-a uite si motivul ca acum am vazut ce a scris el " Fail esti tu ! Se stie foarte clar ca daca parola nu exista in dictionar ... nu o "sparge". Dictionarul este acolo pentru a iti usura tie munca , sa nu mai incerci tu la mana .. incearca el automat si mult mai rapid.

Crackul pe baza de dictionar este util atat timp dictionarul contine parola respectiva .. in rest totul e hashcat.

SMTP/RDP/SSH/FTP cam toate sunt pe brute force cu dictionar ... deci ce vrei mai mult ?

Pur si simplu tu urasti atacul cu dictionarul pentru ca nu ai reusit sa dovedesti vecinului ca esti hacker 1337.

In cazul tau , programul e bun ... utilizatorul e prost.

Si ai warn pentru dublu post!

//

Ah, ai gresit si categoria, warn si pentru asta.

Closed. Save the planet recycle your trash !

//

Si prostia are consecinte.5 zile pe tusa."

S-a agitat ca un coi in galeata ca am spus eu ca nu se poate sparge o parola,n-a idiot..

Nu prea d?m dreptate celor care nu se ?tiu exprima în limba român?, nici nu suntem nazi?ti gramaticali ci pur ?i simplu î?i pierzi seriozitatea ?i credibilitatea ?i nu te ia nimeni în serios dac? nu e?ti în stare s? folose?ti corect cele mai simple cuvinte.

Edit: Am ?ters thread-ul în care urlai în gura mare de abuz, probabil dac? citeai regulile de la bun început ?i le respectai nu se ajungea aici.

Edited by wildchild
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...