Jump to content
ForTestingPurposes

Razboi Rusia-Ucraina

Recommended Posts

  • Active Members
Oare ce s-ar intampla daca intervin si "aparatorii lumii" (americanii) ?

Nu vor interveni. De 2 luni se tot mint singuri cu nu stiu ce sanctiuni. Noi suntem granita NATO, nu se va atinge de noi pentru ca nu au puterea niste activisti sa lupte cu Romania iar Rusia nu va recunoaste/ajuta niciodata niste activisti. O vedeti voi asa mare dar nu are puterea sa se lupte cu NATO.

In Ucraina este incertitudine de la cetateni pana la cel mai inalt nivel. Daca ar fi fost totul aranjat la conducere, s-ar fi intervenit cu 1.000 de soldati si la doua ore s-ar fi terminat toata treaba. Nu vezi ca au asteptat sa se lupte intre ei ucrainienii ca sa poata lua Crimeea?

Oricum este un subiect la fel ca fotbalul, politica si femeile. Nu se poate termina si oricum suntem prea mici ca sa putem sa ne gandim ca vorbim adevarul.

NATO nu da doi lei pe noi dar nu isi poate permite ca la un eventual razboi sa-si piarda granita. Daca va fi razboi, acesta va fi purtat in Romania. Rusia nu poate inainta in fata NATO.

BTW: incercati sa nu mai folositi site-urile de socializare ca sursa de informare. Cititi site-uri din afara sa aflati adevarl care poate fi spus.

PS: Acum sper ca va dati seama ca scoaterea armatei obligatorii a fost cel mai prost lucru care putea fi facut intr-o tara infantila din punct de vedere tehnologic. Nu este ca in CS.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Oricum este un subiect la fel ca fotbalul, politica si femeile. Nu se poate termina si oricum suntem prea mici ca sa putem sa ne gandim ca vorbim adevarul.

Aia-i clar. Vorbim si noi sa ne aflam in treaba. Eu zic ca Rusia e pusa pe fapte si cat de curand o sa declare oficial razboiul :)

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Aia-i clar. Vorbim si noi sa ne aflam in treaba. Eu zic ca Rusia e pusa pe fapte si cat de curand o sa declare oficial razboiul :)

Oricum Romania mai are si scutul americanilor, va fi prima lovita cu toate ca nu cred si vreau sa nu cred ca va fi razboi.

Link to comment
Share on other sites

Oricum Romania mai are si scutul americanilor, va fi prima lovita cu toate ca nu cred si vreau sa nu cred ca va fi razboi.

Ar trebui sa crezi. Daca rusii nu vroiau razboi isi luau crimeea si se carau. Dar ei continua . Cum ziceam .. is pusi pe fapte . In fine , sper sa nu ne ia prin surprindere sa apuc sa ma car :)))

Link to comment
Share on other sites

Un singur lucru va spun: Nu cred ca va doriti sa izbucneasca un razboi ca atunci e big problem. Nici nu va dati seama cate vor fi. Daca aveti intre 20 - 35 ani, e nasoala treaba. Sper ca Rusia sa inceteze, oricum bombe nucleare, atomice, nu se pune problema prin Conventia din 10 aprilie 1972, intrata in vigoare in 1975.

" Exist? în prezent, 5 state considerate de?in?toare de arme nucleare în conformitate cu statutul conferit de Tratatul cu privire la neproliferarea armelor nucleare[19], în ordinea în care au dobândit aceast? arm?: SUA, Federa?ia Rus? (succesoarea fostei URSS), Marea Britanie, Fran?a ?i China. Acestea de?in peste 27000 înc?rc?turi nucleare active. SUA-7500, Rusia-18400, Marea Britanie- 200-300, Fran?a-350, China -1000. Alte dou? state nesemnatare ale Tratatului au efectuat teste cu arme nucleare ?i de?in astfel de arme: India, înc? din 1974 ?i Pakistanul din 1998. Se estimeaz? c? India de?ine între 60 ?i 90 de înc?rc?turi nucleare active, iar Pakistanul între 30 ?i 52 pentru rachetele AGNI (raz? de ac?iune de 1500-2000 Km), respectiv GHAURI (raz? de ac?iune de 1300-2000Km)[20]. Exist? indicii c? ?i alte state ar poseda tehnologii de fabricare a armelor nucleare – Iranul ?i Coreea de Nord." - UNAP

Sa nu mai fac alt post, am dat edit:

Da Gustherul ai dreptate. RoArm au primit bani de la stat sa cheltuiasca mai mult pentru armanent si alte lucruri de genu. Au scazut vanzarile la armament si atunci ce dracu, sa nu faca si ei un ban cinstit :))

Edited by sleed
Link to comment
Share on other sites

Patriotismul e exact ceea ce î?i doresc liderii, voi sunte?i atât de pro?ti încât sunte?i mândri c? face?i parte dintr-o na?iune ?i v? l?sa?i condu?i de aceasta, prin patriotism se controleaz? pro?tii f?r? for?? brut?, dovada fiind c? v-a?i da via?a pentru ?ar? ?i mai sunte?i ?i mândri de asta.

V? lua?i dup? modele alor unor nu-?tiu-ce eroi medieval cu fapte brave care "cic?" s-au luptat pentru ?ar? ?i nu pentru binele propriu, exact cum se întâmpl? ?i în ziua de azi numai c? sub o alt? form?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...