Jump to content
ForTestingPurposes

Razboi Rusia-Ucraina

Recommended Posts

Astfel, potrivit prevederilor legale, în cazul mobiliz?rii sau a r?zboiului, sunt obliga?i s? îndeplineasc? serviciul militar to?i b?rba?ii ap?i, cu vârste cuprinse între 20 ?i 35 de ani.

ROMANIA se pregateste de RAZBOI… pe ?est? ORDIN OFICIAL PRIVITOR LA RECRUTAREA OBLIGATORIE PE TIMP DE RAZBOI/ Ucraina si-a pus armata in ”STARE DE ALERTA TOTALA” si expulzeaza ATASATUL MILITAR al Rusiei/ Titus Corlatean afirma ”AMENINTAR

Veste BOMB? pentru B?RBA?I: Încep preg?tirile de r?zboi! Recrutarea este OBLIGATORIE! | Social a1.ro

Ce parere aveti despre situatia actuala?

Link to comment
Share on other sites

Nu este nici-o pregatire de razboi. Prostii s-a trezit la realitate, au remarcat ca nu au rezervist( fraieri sa moara pentru a apara investitiile straine, vila lu mazare )...plm toti sunt plecati. Doar a votat o lege:

In caz de razboi prin decret votat de ei automat toti tineri intre 20-35 de ani devin rezervisti.

PS: Sugi pula ca citesti antena1

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Din ce am vazut cand am fost in clasa a 12-a si a venit politia la noi la liceu sa semnam foaia de recrutare pentru armata sau cum se numeste, in caz de razboi, suntem chemati toti la cel mai apropiat punct militar, indiferent de experienta noastra (daca semnam ca vrem sa fim cadru activ sau in rezerva).

Edited by Dragos
Link to comment
Share on other sites

Nu este nici-o pregatire de razboi. Prostii s-a trezit la realitate, au remarcat ca nu au rezervist( fraieri sa moara pentru a apara investitiile straine, vila lu mazare )...plm toti sunt plecati. Doar a votat o lege:

In caz de razboi prin decret votat de ei automat toti tineri intre 20-35 de ani devin rezervisti.

PS: Sugi pula ca citesti antena1

Nu citesc antena1/2/3/etc. nici nu-i mai am la TV, pur si simplu i-am gasit la primele rezultate pe google.

Link to comment
Share on other sites

Luptele nu se mai dau cu sabia sau cu pusca. Nu ar avea nicio logica sa fie obligatorie pentru toti barbatii.

Dar sa recunoastem, nu avem tehnologia militara pentru a rezista unui razboi.

„Vocea Rusiei“ love?te din nou: România nu rezist? mai mult de 30 de minute în fa?a unui r?zboi | adevarul.ro

Vocea Rusiei e o propaganda finantata de guvernul rus aka Putin. Daca Rusia ar incerca sa treaca de Ucraina si e.g sa intre in Romania, in secunda 2 toate tarile membre NATO vor interveni si nu ar avea nici o sansa Rusia iar Putin va fi fortat sa-si dea demisia. Eu sunt de parare ca si populatia rusa nu ar fi de acord ( parerea mea ) cu astfel de actiuni ale lui Putin.

Link to comment
Share on other sites

2 lucrui naspa ci anuma 1 ca razboiu chiar daca va credeti(sau chiar sunteti bun la cs) nu e aceeasi chestie .... e trist si dureros razboiul chiar daca nu e pe pamant romanesc si sper ca nu va fi. si 2 faza cu recrutarea obligatorie in caz de raboi eu de ex unul nu vrea sa ma lupt pt niste parlamenti imputiti care dupa ce se termina razboiul se vor intorace cu familile lor din tarile calde si se vor declara "victoriosi".

Link to comment
Share on other sites

OFF: @SynTAX In schimbi te inseli la faza cu NATO, lor pur si simplu' le convine ca noi sa fim aliati sa le pazim curu' si Rusia sa nu avanseze mai mult in Europa, prefera asta si pt ca in caz extrem ce nu cred ca s-ar intampla Putin inebuneste si ii vine idea de a cuceri Europa Noi si Polonezi vom fi campul de lupta de ce sa se bombardeze Germania,Franta nu mai bine pe prostii din est ca nah ...(asta e mentalitatea lor si nu intelege gresit) e vorba doar de interese ci nu pt ca avem femei frumoase si suntem destul de destepti ca Natiune.

Eu personal nici in Ucraina nu imi doresc sa iasa un razboi propriu-zis :(

Link to comment
Share on other sites

Un citat perfect : Nu sunt un patriot ?i nici nu cred c? voi deveni vreodat?. Nu exista nimic în ?ara asta care s? trezeasc? patriotismul într-un tân?r ?i, consider c? cei care sus?in c? iubesc România sunt ipocri?i. Nu ai de ce s? iube?ti ?ara asta. Nu ai de ce s? vrei s? o schimbi, pentru c? nimeni nu va reu?i vreodat?, iar asta este realitatea crud?, realitatea pe care am senza?ia c? nimeni nu o vede, sau to?i refuz? s? o vad?.

Eu deja decolez spre zona de pace ;) si daca ar fi sa stau in tara mai bine la puscarie decat in razboi pentru niste straini care au investit si niste somnifere din parlament! + Manele , Bmw cu numere de Bulgaria si penalitatiile

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Dac? voi ave?i gândirea asta sigur se va alege praful de România. Voi lupta?i pentru parlamentari sau lupta?i pentru libertatea voastr?? Poate ca aceea?i gândire o am ?i eu dar m?car nu sunt asa vehement la dresa tari în care am crescut.

Link to comment
Share on other sites

Un citat perfect : Nu sunt un patriot ?i nici nu cred c? voi deveni vreodat?. Nu exista nimic în ?ara asta care s? trezeasc? patriotismul într-un tân?r ?i, consider c? cei care sus?in c? iubesc România sunt ipocri?i. Nu ai de ce s? iube?ti ?ara asta. Nu ai de ce s? vrei s? o schimbi, pentru c? nimeni nu va reu?i vreodat?, iar asta este realitatea crud?, realitatea pe care am senza?ia c? nimeni nu o vede, sau to?i refuz? s? o vad?.

Eu deja decolez spre zona de pace ;) si daca ar fi sa stau in tara mai bine la puscarie decat in razboi pentru niste straini care au investit si niste somnifere din parlament! + Manele , Bmw cu numere de Bulgaria si penalitatiile

Daca nu pentru tara, atunci pentru cei dragi tie si pentru familie, prieteni. Nu totul se rezuma la patriotism.

?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...