Jump to content
SirGod

[RST] [Chrome extension] Like Pwner

Recommended Posts

Ar fi o idee sa inlocuiesti butonul de like direct cu "Unlock content" ca sa scapi de icon-ul din bara si sa fie "one-click action".

Buna idee. Adaugat in TODO pentru urmatorul update major (fie inlocuire, fie un overlay onmouseover), momentan o sa ma ocup sa o fac sa nu mai arate ca un cacat. Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Da .. am testat aplicatia.

Aparent sunt multe site-uri la care nu merge (pentru ca apar diferite variatii ale scriptului).

Mai sunt si site-uri care nu au hidden content, sau cale il afiseaza prin PHP. :(

Oricum. Ar fi bine sa-ti strangi o echipa sau sa creezi un site unde sa putem raporta si noi diferite scripturi si metode de bypass.

Daca ar ajuta si alti baieti priceputi, ar merge treaba mai repede. (chestia asta are potential. daca-i pui o reclama, poti sa faci ceva bani).

PS: Recunoaste. Folosesti ceva spyware in ea? sau doar contorizare?

Link to comment
Share on other sites

Da .. am testat aplicatia.

Aparent sunt multe site-uri la care nu merge (pentru ca apar diferite variatii ale scriptului).

Mai sunt si site-uri care nu au hidden content, sau cale il afiseaza prin PHP. :(

Oricum. Ar fi bine sa-ti strangi o echipa sau sa creezi un site unde sa putem raporta si noi diferite scripturi si metode de bypass.

Daca ar ajuta si alti baieti priceputi, ar merge treaba mai repede. (chestia asta are potential. daca-i pui o reclama, poti sa faci ceva bani).

PS: Recunoaste. Folosesti ceva spyware in ea? sau doar contorizare?

Intr-adevar, sunt variatii sau alte mici modificari care impiedica plugin-ul sa functioneze pe anumite pagini, nu am cum sa stiu de toate daca nu mi se raporteaza. O sa ma gandesc daca isi are rostul un "bug tracker" sau daca sa fac un topic in care sa se adauge/raporteze diverse chestii. Momentan o sa ii fac redesign, posibil sa mai adaug ceva locker si vreau sa o urc pe Store.

Nu folosesc spyware, nici macar contorizare. Cel mai probabil apare ceva de la prostia aia de host (am mai primit "reclamatii" ca a sarit AV-ul, ca trebuie nu stiu ce downloader). Descarca direct de pe RST, nu ar trebui sa fie probleme.

Link to comment
Share on other sites

Pentru Share Locker e momentan suport doar pentru video (doar video am gasit pana acum). O sa ma uit pe el diseara, mersi!

BTW, acum o puteti instala de pe Web Store: @seboo00111, @bentehau2

Trebuie sa simulezi un request ajax acolo, ai parametrii in sursa. M-am ocupat si eu de chestia asta si de aia stiu.

Sfat: Rezolva cumva cu background-ul ala ca arata ingrozitor de aiurea, iti si trece pofta de vazut continutul ascuns. :)) Calculeaza doar marimea playerului sau ce ai tu acolo, sa nu mai fie background prin exterior sau fa un pop-up modal.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...