Jump to content
SirGod

[RST] [Chrome extension] Like Pwner

Recommended Posts

Guest PoorStudentPleaseDonate

Salut @SirGod, m-am uitat prin cod, si am zis sa fac eu pwn si pentru blockeru ala, am adaugat in main.js, la variabila lockers, ['share', 'this.pwnSpecial()'], am facut o functie separata, numita this.pwnSpecial cu codul:

this.pwnSpecial = function() {

var contents = document.documentElement.innerHTML;

var regex = contents.match("vi/(.*)/0");

var ready = this.createYTEmbed(regex[1]);

var modalHTML = this.createModal(ready);

this.functionCaller(modalHTML);

}

Doar ca nu trimite idul vidoclipului(imi arata undefined), dar daca ii dau un alert(regex[1]), imi apare idul corect, deci functioneaza, ma mai uit peste el si il rezolv.

Daca esti de acord, o sa fac si o extensie ptr ff.

// am rezolvat eu lockerul,

modifica variabila lockers din findBlocker cu asta:

var lockers = [['share', 'this.pwnSpecial()'],['onp-sociallocker-content', 'this.pwnOnp()'],['like-gate', 'this.pwnGate()'],['share_locker', 'this.pwnShare()'],['youtubeblocker', 'this.pwnYTBlocker()'],['ui-social-locker-content', 'this.pwnUISocialLocker()'],['sharebutholder', 'this.pwnShareBut()'],['social-block', 'this.pwnSocialBlock()'],['virallocker', 'this.pwnViralLocker()']];

Si apoi adauga si asta separat:

this.pwnSpecial = function() {

var contents = document.documentElement.innerHTML;

var regex = contents.match("vi/(.*)/0");

var embedHTML = '<object width="640" height="485"><param name="movie" value="//www.youtube.com/watch?v=' + regex[1] + '?version=3&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/watch?v=' + regex[1] +'?version=3&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="485" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>';

var modalHTML = this.createModal(embedHTML);

this.functionCaller(modalHTML);

}

Link to comment
Share on other sites

Mersi, o sa il adaug. Codul embed pentru YouTube ar trebui sa il generezi cu functia createYTEmbed (o sa ma uit daca e ceva neinregula). Daca vrei sa il portezi pe Firefox, o poti face. E prea mult setup.

Salut @SirGod, m-am uitat prin cod, si am zis sa fac eu pwn si pentru blockeru ala, am adaugat in main.js, la variabila lockers, ['share', 'this.pwnSpecial()'], am facut o functie separata, numita this.pwnSpecial cu codul:

Doar ca nu trimite idul vidoclipului(imi arata undefined), dar daca ii dau un alert(regex[1]), imi apare idul corect, deci functioneaza, ma mai uit peste el si il rezolv.

Daca esti de acord, o sa fac si o extensie ptr ff.

// am rezolvat eu lockerul,

modifica variabila lockers din findBlocker cu asta:

Si apoi adauga si asta separat:

Link to comment
Share on other sites

Guest PoorStudentPleaseDonate
Mersi, o sa il adaug. Codul embed pentru YouTube ar trebui sa il generezi cu functia createYTEmbed (o sa ma uit daca e ceva neinregula). Daca vrei sa il portezi pe Firefox, o poti face. E prea mult setup.

Cum am mai zis, cu functia createytembemed nu imi mergea, imi transforma idul in null.

Link to comment
Share on other sites

@SirGod

Nu stiu daca te mai ocupi de extensia asta sau nu dar am mai venit cu o idee pe care am observat-o eu.

Spre exemplu te duci aici:

Unde S? ATINGI o femeie ca S-O EXCI?I la MAXIMUM - Hooli

Dai click dreapta si "Inspect element".

Si iti apare asa:

Capture.jpg

Mai exact:

<div class="image" style="background-image: url('http://img.youtube.com/vi/Jv_9i_GMk_Y/0.jpg')" data-shareimage="http://img.youtube.com/vi/Jv_9i_GMk_Y/0.jpg"></div>

Si vezi ca ai un link catre o imagine:

0.jpg

Care e faza cu linkul asta ?

Probabil (nu ma pricep prea bine la coding) ca e un script care preia imaginea filmului de pe Youtube.

Acuma, daca ne uitam la link e ceva de genul /vi/Jv_9i_GMk_Y/0.jpg Iar pe noi nu ne intereseaza decat asta:

Jv_9i_GMk_Y

Ne ducem acuma pe Youtube si dam click sa vedem un video oarecare apoi copiem linkul din browser care va arata ceva de genul:

https://www.youtube.com/watch?v=8iXnoeiCU3o

/watch?v=8iXnoeiCU3o

Inlocuim in link ce e evidentiat cu rosu cu ce am evidentiat cu rosu in linkul care preia imaginea filmului de pe Youtube de mai sus:

si anume /watch?v=8iXnoeiCU3o

va deveni

/watch?v=Jv_9i_GMk_Y

Si am ajuns la "This video is unavailable. Sorry about that." :))

Nu am ales exemplu potrivit de video dar chestia e ca smecheria asta chiar MERGE !

Incercati pe alt video tot asa si veti vedea ca merge 100% smecheria asta.

@SirGod

Care-i faza, de ce iti spun chestia asta ?

Ma gandesc ca poate te poti folosi de ea ca sa anihiliezi siturile pe care extensia nu are efect. In plus, ai putea aduce in locul imaginii chiar videoclipul insusi.

Abia astept sa crape astia de ciuda cu siturile lor ! :D

Link to comment
Share on other sites

@SirGod

Care-i faza, de ce iti spun chestia asta ?

Ma gandesc ca poate te poti folosi de ea ca sa anihiliezi siturile pe care extensia nu are efect. In plus, ai putea aduce in locul imaginii chiar videoclipul insusi.

Abia astept sa crape astia de ciuda cu siturile lor ! :D

Eu credeam ca toata lumea stie de chestia asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...