Jump to content
Scorpionadi

Decodare Lg P690

Recommended Posts

Salut, "Unlock Code: IMEI_NO=358189042185586 SIM_UNLOCK=9034477191370118 NSLCKUNLOCK=0196065957867057 CLCKUNLOCK=2638359895941770 PCKUNLOCK=7232267596071444 ESLCKUNLOCK= SP_LOCK=4000834715275199"

Introduci o cartela care nu era acceptata, vodafone de exemplu, iti va cere un cod, introduci codul de la SIM_UNLOCK=903....

Nu am facut rost de el pe gratis (este obtinut prin IMEI), dar il ofer GRATIS. Dau la cine cred ca merita, nu la tot omul nou inregistrat!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, "Unlock Code: IMEI_NO=358189042185586 SIM_UNLOCK=9034477191370118 NSLCKUNLOCK=0196065957867057 CLCKUNLOCK=2638359895941770 PCKUNLOCK=7232267596071444 ESLCKUNLOCK= SP_LOCK=4000834715275199"

Introduci o cartela care nu era acceptata, vodafone de exemplu, iti va cere un cod, introduci codul de la SIM_UNLOCK=903....

Nu am facut rost de el pe gratis (este obtinut prin IMEI), dar il ofer GRATIS. Dau la cine cred ca merita, nu la tot omul nou inregistrat!

Multumesc mult de tot, am reusit sa decodez telefonul , am ajuns tarziu de la serviciu si am vazut abia pe seara raspunsul tau.

Ai +++++++Rep de la mine si iti raman dator vandut.

Multumesc inca o data

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua. I-am portat telefonul fiicei mele pe reteaua DIGI. Are telefon LG P690. Va rog mult sa ma ajutati sa il decodez de retea telefonul. IMEI: 358189-04-205628-2. Multumesc anticipat.

NCK=7845578799430595 NSCK=8644192681845734 SPCK=1666751836293864 CPCK=5449470006577866 SIMCK=6360059

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Stiu ca ati zis ca utilizatorii noi trebuie sa treaca printr-o perioada de proba, dar deja sint in situatia in care sa aleg intre a arunca telefonul pe geam sau a va ruga sa ma ajutati :)

Asadar, am si eu un LG P690 pe care vreau sa pun o cartela DIGI. Bineinteles ca cei de la Orange l-au blocat in reteaua lor, desi nu mai e demult sub contract.

Daca nu e prea complicat, dupa ce am citit toate tutorialele despre cum se deblocheaza asa ceva, am ajuns in stadiul in care imi cere PIN deblocare retea SIM.

IMEI-ul de pe cutie este: 358189-04-208779-0

Si ca sa fiu tigan pina la capat, stiti cumva daca pe asa ceva se poate pune si un Android mai nou? La Update Software imi zice ca e ultima versiune, dar e pe la Android 2 :D

Multumesc anticipat de ajutor!

Paul

Link to comment
Share on other sites

Salut Reebok,

Te rog un cod de decodare daca se poate pt. LG P690 IMEI 358189042046515, telefonul este blocat in Orange. Doresc sa-l fac cadou unei peroasane care este pe Vodafone dar fiind blocat in Orange nu-l va putea folosi.

Iti multumesc Anticipat

Bai ce tigan esti :))) Ai facut contul azi,ai o postari si vrei sa iti cumpere omu' cod ca sa iti deblocheze telefonul :))

Du-te TARE!

Link to comment
Share on other sites

Salut Reebok,

Te rog un cod de decodare daca se poate pt. LG P690 IMEI 358189042046515, telefonul este blocat in Orange. Doresc sa-l fac cadou unei peroasane care este pe Vodafone dar fiind blocat in Orange nu-l va putea folosi.

Iti multumesc Anticipat

Calul dat cadou nu se cauta la dinti ))

Link to comment
Share on other sites

Bai ce tigan esti :))) Ai facut contul azi,ai o postari si vrei sa iti cumpere omu' cod ca sa iti deblocheze telefonul :))

Du-te TARE!

Nu inteleg ce este anormal sau de ce sunt "tigan" ca mi-am facut un cont astazi? Doar astazi am dat de acest site, si binenteles ca am facut o rugaminte daca se poate sa primesc un cod de decodare, nu am dat la nimeni in cap si nici nu am prins la cineva degetele la usa pt. asta, chiar era necesar un astfel de post? nu era mai simplu un raspuns cu nu se poate pt. ca te-ai inregistrat doar azi sau altceva de genu?

In fine, banuiesc ca Reebok ia aceasta decizie si nu tu, oricum mersi...

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce este anormal sau de ce sunt "tigan" ca mi-am facut un cont astazi? Doar astazi am dat de acest site, si binenteles ca am facut o rugaminte daca se poate sa primesc un cod de decodare, nu am dat la nimeni in cap si nici nu am prins la cineva degetele la usa pt. asta, chiar era necesar un astfel de post? nu era mai simplu un raspuns cu nu se poate pt. ca te-ai inregistrat doar azi sau altceva de genu?

In fine, banuiesc ca Reebok ia aceasta decizie si nu tu, oricum mersi...

Un astfel de cod costa fix 20 lei :))) Chiar nu va permiteti? Trebuie sa cersiti la altii?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Sunt nou pe forum si m-am inregistrat doar pentru acesta postare ... stiu nu vreau sa cersesc un cod ... dar nici nu e de investit in telefonul asta.

Nu pot sa promit ca o sa postez din nou sau ca o sa ajut forum-ul ... pentru ca inca nu l-am studiat cu atentie. Ma ocupam cu exploituri dar asta a fost mai demult.

Vreau sa dau telefonul mamei pt ca are probleme cu allview 4duo-ul primit de la rds (alta pocnitoare) chiar daca il duce in service si se rezolva problema ce-a mai grava ... tot ar fi mai bun lg-ul asta.

Acuma sa il dau codat ... nu se cade - dar ma si enerveaza cand il vad stand in sertar degeaba.

Daca se poate debloca, cumva, cu ceva soft, ... GRATIS v-as fi recunoscator (si daca imi spuneti cum ... ma descurc in general cu orice ... (am deblocat sony k800i pe vremuri) dar la asta nu am gasit nici un soft gratis ... nu a fost atat de popular probabil)

Daca se poate cu 20 lei cum spunea cineva pe forum ... atat platesc da-l incolo, numa sa stiu ca macar, daca nu e defect, sa il foloseasca cineva. Cand am trecut eu pe rds m-am interesat sa il decodez la un service si mi-a cerut 60lei ... mi s-a parut prea mult (ii dublez valoarea :))

Dau niste beri cand veniti la BaileFelix ... sunt din Oradea, facem cumva ...

imei: 358189042096064

edit: probabil nici nu are rost sa ma stresez ... nu sunt sigur ca este compatibil cu reteaua DIGI ... stie careva daca functioneaza in digi?

Edited by lucianu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...