Jump to content
S.R.I

Petitie legalizare marijuana in UE

Recommended Posts

A fost facuta o petitie pentru legalizarea marijuanei in UE.Pana in momentul de fata sau strans 87.000 semnaturi.

Pentru mai multe detalii cititi aici De ce e important s? se legalizeze iarba în UE | VICE Romania.

Pagina web a celor care au initiat petitia:WEED LIKE TO TALK - EUROPEAN CITIZENS INITIATIVE

Pentru a semna intrati aici: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/

Trebuie sa introduceti datele voastre,nume,adresa etc.

Bafta

Edit: Pentru a vedea cate sau strans,intrati aici:https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/map.do

Edited by S.R.I
Link to comment
Share on other sites

Nu prea cred ca se v-a intampla oricate semnaturi s-ar strange

Cu toate ca mi-ar placea sa-mi iau iarba din magazin :)

Daca citesti articolul de pe Vice vei vedea ca petitia este una legala si daca se atinge pragul vor trebui sa faca o propunere de lege.Acuma ramane de vazut daca se si voteaza.

Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu legalizeze nimic. Nu e de ajuns ca sunt numai criminali în tara asta, acum vrem ?i marijuana legalizata. Numai b?larii ave?i în cap.

care e mai na?pa dintre alcool ?i iarb??

de câte ori ai v?zut la ?tiri ca un drogat s? omoare pe cineva

..?i..

de câte ori ai v?zut la ?tiri ca un be?iv s? omoare pe cineva?

ps: nu sunt consumator, just sayin'

Link to comment
Share on other sites

@SynTAX

Esti prea inchis la minte cateodata

Daca un om bea o bere nu inseamna ca e alcoolic,asa cum daca un om fumeaza un cui nu inseamna ca e un drogat.

LE: Nu iti sare nimeni in cap,aici nu e vorba de parere,e vorba de acuzatii false.

Edited by sebywarlord
Link to comment
Share on other sites

Capitala Romaniei este printre cele mai SAFE din Europa deci nu prea are legatura cu violenta cum sunt sigur ca nu ai vazut persoana care sa fumeze si sa fie nervoasa :) .

Faptul ca alcoolul e legal ...e de 100000 de ori mai grav .

Cat despre legalizarea ei ...daca ar fii controlata ar fi ceva dar ma indoiesc ca se va legaliza prea curand .

Link to comment
Share on other sites

@sleed, nici sa nu incerci.. o sa ajungi un drogat depedent si o sa te arate lumea cu degetu!

Si daca tot cauti ceva tare incearca amnesia sau niste hash din Franta. sau de la negrii.

Edited by EterNo
Link to comment
Share on other sites

Eu nu as vrea sa se legalizeze. Pentru simplul fapt ca cei care incearca "iarba" vor incerca altceva dupaia , mai tare , sunt sigur 100 % . Sa vada cum e. Eu nu am consumat niciodata si nici nu voi consuma . In afara de un vin, o palinca de la mama ei e altceva , sau o tigare din magazin, normala, astea sunt prostii , iarba , drogurile. Te bag intr-o stare de dependenta si nu vei mai iesi niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Eu votez cu orcine legalizeaza iarba , va sustin cu pipa in bot eu cu toata strada.

tot ca suntem in subiectul acesta si am vazut mai sus "care este diferenta intre iarba si alcool"

Am si eu o intrebare.

pe pachetul de tigari de ce scrie "Dauneaza grav sanatatii" si pe sticla de "trascau" nu scrie?

Edited by 1753
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...